Opony do Opel Zafira

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Oceń jako pierwszy)
Loading...
Opony letnie i zimowe do samochodu Opel Zafira
Opony letnie i zimowe do samochodu Opel Zafira

Opel Zafira pierwszej generacji zaprezentowany został w 1997 roku. Był to następca lubianego i cenionego Opla Astry G, po którym odziedziczył płytę podłogową i część podzespołów.

To pierwszy seryjny minivan, przeznaczony do przewozu 7 osób. Poniżej przedstawiam ciekawostki techniczne, dostępne generacji oraz fabrycznie montowane rozmiary opon letnich oraz zimowych.

 

Opel Zafira – Dane techniczne

Wersja A dostępna była z wieloma modelami jednostek napędowych. Najmniejsza z nich oferowała moc 101 koni mechanicznych przy pojemności 1,6 litra. W 2001 roku wprowadzono wersję OPC (usportowioną), która dysponowała 16-zaworowym silnikiem turbodoładowanym o mocy 200 koni mechanicznych. Samochód produkowano sześć lat, zmieniając w międzyczasie tylne lampy, maskownicę chłodnicy i tylną szybę.

W 2005 roku pojawiła się druga generacja –Opel Zafira B. Model był produkowany m.in. też w polskiej fabryce w Gliwicach. Unowocześniona Zafira stała się hitem – w dwa lata sprzedano ponad 450 tysięcy sztuk. W 2008 roku zdecydowano się na drobny facelifting – Zafira dostała nowy zderzak przedni oraz inne reflektory. W 2010 roku powstała też wersja dostawcza Flexivan, z jednym rzędem siedzeń i przyciemnianymi szybami tylnymi.

Kolejną rewolucją było wprowadzanie trzeciej generacji. Model Opel Zafira C (Tourer) zaprezentowana została w Genewie w roku 2011. Przy projektowaniu skorzystano ze sprawdzonych rozwiązań stosowanych m.in. w Oplu Astra IV generacji. W stosunku do drugiej generacji, nadwozie wydłużyło się o 190 mm. Zastosowano także system Flex7 – drugi rząd foteli można dzięki niemu przesuwać, regulując ilość miejsca we wnętrzu.

 

Opel Zafira – Rozmiar opon

Opel Astra w zależności od wersji, może mieć fabryczne opony w rozmiarach 195/65 R15, 205/55 R16, 225/45 R17 i 225/40 R18. Wymieniając opony zimowe lub letnie, można także skorzystać z zamienników – najpopularniejsze rozmiary alternatywne dla Opla Astra to 205/55 R16 i 235/35 R19.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *