Opony zimowe Apollo

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Oceń jako pierwszy)
Loading...
apollo-logo
Logo firmy Apollo, producenta m.in. opon zimowych

Nawa Apollo sugerować mogłaby greckie pochodzenie firmy. Tak jednak nie jest – opony Apollo pochodzą z Indii, a sama spółka założona została stosunkowo niedawno, bo w roku 1972. Pomimo krótkiej historii stała się ona jednak jednym z najbardziej liczących się dostawców opon na świecie.

Ekspansja na nowe rynki wymagała radykalnych kroków. Opony Apollo zaczęli projektować najwięksi designerzy świata – znalazł się wśród nich m.in. sam Giorgetto Giugario. Z marką współpracują również największe koncerny samochodowe: Audi, Mercedes, Volkswagen, Mitsubishi oraz Fiat. Dzięki temu opony Apollo znane są nie tylko w Europie, ale też w Azji i Afryce.

Na polskim rynku największa popularnością cieszą się modele Apollo Apterra Winter – opona zimowa klasy premium – oraz Alnac 4G Winter, która w teście Auto Bild zdobyła w 2015 roku 2 miejsce w kategorii najlepszych opon zimowych w rozmiarze 215/65 R16. Od 2009 roku marka Apollo Tyres jest właścicielem holenderskiej spółki Vredstein, a opony obu rodzajów powstają w tych samych zakładach.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *