Opony zimowe Kumho

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Oceń jako pierwszy)
Loading...

kumho-logo

Azjatyckie opony nie cieszą się szczególnie dobrą opinią. Wynika to z faktu, że dawniej produkty pochodzące ze wschodu nie były najlepszej jakości. Czasy się jednak zmieniają – pochodząca z Korei Południowej marka Kumho przyczynia się swoją pracą do poprawienia wizerunku azjatyckiego rynku oponiarskiego dostarczając produkty wyróżniające się przemyślanym designem, zastosowaniem nowoczesnych tworzyw i doskonałymi parametrami technicznymi. Opony zimowe Kumho to w większości modele klasy średniej, oferujące dobrą jakość w atrakcyjnej cenie.

Na polskim rynku największym powodzeniem cieszą się głównie trzy modele marki Kumho. Przeznaczone do samochodów o dużej mocy silnika opony KumhoI’Zen KW27, dedykowane do spokojnej jazdy w warunkach zimowych KumhoI’Zen RV KC15 oraz zapewniających wysoki poziom bezpieczeństwa KumhoWinterCraft WP51.

Wymienione modele dostępne są w różnych zakresach rozmiarów – pełna oferta marki zapewnia dostęp do opon przeznaczonych do montażu na felgach o średnicy od 13 do 20 cali. Najbardziej popularne rozmiary to: 175/50 R15, 205/55 R16, 225/60 R17, 195/65 R15, 185/55 R15, 265/65 R17, 185/50 R16, 215/55 R18, 245/35 R19 oraz 215/60 R17.

Opony zimowe KumhoWinterCraft WP51 oraz KumhoI’Zen KW27 dostępne są również w wersjach wzmocnionych (z oznaczeniem XL) i Run Flat (pozwalających na jazdę po przebiciu, oznaczanych literami XRP).

Ogumienie zimowe klasy średniej ma zapewniać pewność i bezpieczeństwo prowadzenia w zmiennych warunkach porodowych. Dlatego też przy wyborze warto zwracać szczególną uwagę na etykietę unijną. Znaleźć można tam ocenę dotyczącą długości drogi hamowania na mokrej nawierzchni.

Jak pod tym względem wypadają opony zimowe marki Kumho? Wysoką ocenę „C” otrzymują głównie modele WinterCraft WP51. Te same, które cenią również miłośnicy ciszy. Średnia głośność na poziomie 70 dB gwarantuje, że podczas szybkiej jazdy opony nie będą hałasować zapewniając komfort prowadzenia.

W czasach, gdy samochód stał się dumą właściciela, wygląd pojazdu jest bardzo ważny. To właśnie sprawiło, że ogromną popularnością cieszą się opony pozwalające efektownie podkreślić luksusowy lub sportowy charakter auta. W tej roli najlepiej sprawdzają się modele niskoprofilowe, w których wysokość bocznej ścianki jest mniejsza niż połowa szerokości bieżnika.

W ofercie Kumho znaleźć można takie opony zimowe – są to np. bardzo cenione KumhoWinterCraft WP51 205/45 R16 87H XL oraz KumhoI’Zen KW27 225/45 R17 91V XL XRP. Za stosunkowo wysoka jakością oferowanych modeli przemawiają również dobre wyniki testów przeprowadzanych przez takie organizacje i magazyny motoryzacyjne jak ADAC, Autozeitung czy ACE.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *