Data modyfikacji:

Apollo Alnac 4G All Season 225/45 R17 94V XL FSL

Autor: Łukasz Wulkanista

Opona całoroczna Apollo Alnac 4G All Season 225/45 R17 94V

Zdjęcie poglądowe modelu Alnac 4G All Season w rozmiarze 225/45 R17 XL

Porównujemy oferty 28 sklepów z oponami całorocznymi firmy Apollo w rozmiarze 225/45R17. Zobacz gdzie kupić opony Alnac 4G All Season w najniższej cenie. Sprawdź opinie kierowców, przejrzyj wyniki testów, dane techniczne, okres gwarancji i zdjęcia bieżnika. Przeczytaj opis modelu oraz informacje o producencie. Zobacz co przedstawia etykieta unijna, jakie jest przeznaczenie czy rodzaj bieżnika wybranego produktu. Sprawdź jak kształtuje się aktualna cena opon.

Co oznacza zapis "94 V XL, FSL" w nazwie opony?

Parametry techniczne

Apollo Alnac 4G All Season w rozmiarze 225/45 R17 94V to opona całoroczna, wzmacniana (XL) oraz posiadająca rant ochronny felgi (FSL). Marka, model jak również sama opona - zaliczane są do klasy ekonomicznej. Pełna lista parametrów została zaprezentowana w tabeli poniżej.

Pełna specyfikacja opony (szczegóły produktu)
Parametr Wartość
Producent Apollo
Koncern grupa Apollo Vredestein
Siedziba Holandia
Klasa ekonomiczna
Model Alnac 4G All Season
Poprzedni model -
Następny model -
Sezon opony całoroczne
Rozmiar [size width="225" profile="45" diameter="17"]225/45 R17[/size]
Szerokość 225 mm
Profil 45 % (opona niskoprofilowa)
Średnica 17 cali
Konstrukcja R (radialna)
Wysokość profilu 101,25 mm
Kraj produkcji Indonezja, Holandia
Rodzaj bieżnika asymetryczny
Indeks nośności 94
Maksymalna nośność 670 kg
Indeks prędkości V
Maksymalna prędkość 240 km/h
Przeznaczenie auta osobowe
Gwarancja 3 lata od daty zakupu
Opory toczenia C (spalanie paliwa)
Przyczepność na mokrym C (droga hamowania)
Hałas zewnętrzny 71 dB
Fale (1-3) 2
Waga (ciężar) 9,16 kg
Cena ~ 296 zł (brutto, z VAT)
Run Flat nie
Wzmocnienie tak (XL)
Rant ochronny felgi tak (FSL)
Inne oznaczenia -
Pełna nazwa Apollo Alnac 4G All Season 225/45 R17 94V XL FSL

Model Alnac 4G All Season

Fragment bieżnika Alnac 4G All Season firmy Apollo (zdjęcie

Opis opony Apollo Alnac 4G All Season w pigułce. Producentem opon jest marka Apollo, która posiada swoje fabryki w takich krajach jak Indonezja czy Holandia. Prezentowany model stworzono z myślą o sezonie letnim i zimowym. Jeżeli chodzi o gwarancję na opony Apollo (klasa ekonomiczna) to wynosi ona 3 lata od daty zakupu. Bieżnik Alnac 4G All Season ma konstrukcję asymetryczną, o której więcej dowiesz się w tej części opisu.

Opony całoroczne Apollo Alnac 4G All Season w rozmiarze 225/45 R17 94V XL

Opony Apollo Alnac 4G All Season przeznaczone są na sezon letni oraz zimowy, ich rozmiar w prezentowanym przykładzie to 225/45 R17, a indeksy prędkości i nośności odpowiednio V i 94. Oznacza to, że podczas jazdy z maksymalną dopuszczalną prędkością 240 km/h opona wytrzyma obciążenie do 670 kg. Omawiany rozmiar 225/45 R17 pasuje do samochodów typu VW Golf (V), Skoda Superb (II), BMW Seria 3 (E90), Mercedes Klasa C (203) czy Opel Zafira (B). W ramach europejskiego systemu etykiet na oponach omawiany model Apollo Alnac 4G All Season 225/45 R17 prezentuje się następująco: C w kategorii hamowania na mokrej nawierzchni, C za opory toczenia, które wpływają na spalanie paliwa oraz 71 dB w pomiarze emitowanego hałasu zewnętrznego.

Warto pamiętać, że w rozmiarze opony 225/45 R17 pierwsza liczba oznacza jej szerokość w milimetrach, druga to wysokość profilu liczona jako procent z szerokości (tutaj 45% z 225 wynosi 101,25 ), litera to typ konstrukcji opony (najczęściej radialny, ale może być też diagonalny), a trzecia liczba (tutaj 17) to mierzona w calach średnica felgi, na jakiej należy zamontować dany model.

Opona do auta osobowego

Przeznaczenie - samochody osobowe (zdjęcie)

Alnac 4G All Season w rozmiarze 225/45 R17 sklasyfikowany został przez producenta jako ogumienie osobowe. Opony osobowe to produkty, które projektowane są z myślą o autach miejskich, klasy średniej, rodzinnych sedanach i kombi, a także luksusowych limuzynach i samochodach sportowych. Ich zadaniem jest zapewnienie bezpiecznego prowadzenia w zróżnicowanych warunkach, a także komfortu i optymalnego zużycia paliwa (poprzez redukcję oporów toczenia). Kierowcy mogą wybierać spośród opon osobowych klasy budżetowej, średniej i premium. Niektóre z nich mają wzmocnioną konstrukcję, rant ochronny lub technologię Run Flat.

Klasa - ekonomiczna. Tanie opony dla kierowców preferujących spokojny styl jazdy

Klasa - ekonomiczna

Opony firmy Apollo pozycjonowane są przez branżę motoryzacyjną jako produkty klasy ekonomicznej. Opony klasy ekonomicznej (lub innymi słowy budżetowej) oferują osiągi na dobrym poziomie, ale niższym niż w przypadku modeli ze średniej lub wyższej półki. Z drugiej strony są dostępne w najbardziej atrakcyjnych cenach. Opony klasy ekonomicznej są najczęściej kupowane przez posiadaczy małych aut, którzy preferują spokojny styl jazdy i nie pokonują rocznie dużej liczby kilometrów (jeżdżą głównie po mieście lub w ogóle sporadycznie użytkują samochód). Największą popularnością wśród opon klasy ekonomicznej cieszą się: Apollo, Dębica, Goodride, Laufenn, Dayton, Achilles, Zeetex czy Neolin.

Etykieta unijna opon Alnac 4G All Season 225/45 R17 czyli ocena hamowania, spalania i...

Unijna etykieta to obowiązkowe na terenie Unii Europejskiej oznaczenie informujące o parametrach sprzedawanych opon. Jej zadaniem jest pomoc kierowcom w wyborze modelu, który będzie zoptymalizowany pod kątem różnych osiągów. Etykiety informują o poziomie hałasu generowanym podczas jazdy, zużyciu paliwa, a także zachowaniu na mokrej nawierzchni. Dzięki porównaniu poszczególnych etykiet, a także cenie różnych modeli ogumienia, kierowca może wybrać opony najbardziej dopasowane do jego potrzeb i możliwości finansowych. Zobacz jak prezentują się oceny opon Apollo Alnac 4G All Season 225/45R17 94V na etykiecie unijnej.

Spalanie paliwa - ocena C

Opory toczenia mają wpływ na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Najlepszymi i najbardziej oszczędnymi oponami są modele oznaczone literą "A" – najmniej ekonomiczne ogumienie zaliczane jest do klasy "G". Klasy "D" nie stosuje się w odniesieniu do samochodów osobowych. Taką samą ocenę - "C" na etykiecie unijnej w kategorii "spalanie paliwa" uzyskało jeszcze 27 innych produktów spełniających kryteria - opony 225/45 R17 (rozmiar) oraz całoroczne (sezon).

Hamowanie na mokrym - ocena C

Etykieta unijna dołączona do opony zawiera m. in. informację o drodze hamowania na mokrej nawierzchni. To dla kierowców często decydujący parametr przy wyborze ogumienia do codziennej jazdy. Parametr ten wyrażany jest w skali od A do G, gdzie A oznacza najkrótszą drogę hamowania, przy czym kategorie D i G pozostają puste. Warto przyjrzeć się tym danym, ponieważ między modelem z początku i końca skali różnica w drodze hamowania na mokrej jezdni wynosi aż 18 metrów (przy prędkości wynoszącej 80 km/h). Identyczną notę - "C" na etykiecie unijnej w kategorii "przyczepność na mokrej nawierzchni" uzyskał jeszcze 1 produkt spełniający wytyczne - opony Apollo (producent), całoroczne (sezon) oraz 225/45 R17 (rozmiar).

Hałas na zewnątrz - 71 dB

Natężenie hałasu podczas pracy opony oznaczane jest wartością liczbową podaną w decybelach (dB) oraz graficznym znakiem z jedną falą (hałas co najmniej 3 dB poniżej limitu UE), dwoma falami (hałas na poziomie równym lub niższym maksymalnie o 3dB od limitu UE) oraz trzema falami (natężenie powyżej limitu unijnego). Wynik "71 dB" na etykiecie unijnej w kategorii "hałas zewnętrzny" uzyskało jeszcze 6 innych produktów spełniających kryteria - opony Alnac 4G All Season (model) oraz 17 cali (średnica).

Firma Apollo (grupa Apollo Vredestein)

Logo firmy oponiarskiej Apollo (zdjęcie)

Apollo Tyres to jeden z największych producentów opon na świecie. Obecnie firma, która powstała w 1972 roku, plasuje się na 7 miejscu wśród koncernów oponiarskich. Siedziba Apollo znajduje się w Indiach, a fabryki do niej należące umiejscowione są (oprócz rodzimych Indii) na Węgrzech i w Holandii. W Europie marka zyskała popularność dzięki wykupieniu Vredestein - holenderskiej marki opon premium cieszącej się zaufaniem wśród kierowców. W efekcie Apollo rozszerzył swoje właściwości produkcyjne i wzbogacił portfolio marek.

Jak sprawdza się asymetryczna rzeźba bieżnika w oponie Apollo Alnac 4G All Season 225/45 R17 94V? Poznaj jej wady i zalety

Bieżnik asymetryczny (zdjęcie)

Model Alnac 4G All Season (Apollo) wyposażony został w asymetryczną rzeźbę bieżnika. Czym charakteryzują się opony asymetryczne? Na pierwszy rzut oka mają bieżnik wykonany z pozornie niepasujących do siebie stref. Ich zróżnicowana konstrukcja spowodowana jest odmiennymi funkcjami - zewnętrzna część bieżnika odpowiada za prowadzenie na suchej jezdni i stabilność podczas wchodzenia w zakręty, a wewnętrzna za sprawne odprowadzanie wody. Strefy te różnią się nie tylko nacięciami i rowkami, ale mogą też być zbudowane z mieszanek gumowych o różnych właściwościach. Gwarancja doskonałych osiągów, sprawia że opony tego typu wybierane są w autach sportowych i samochodach klasy premium.

Oznaczenia 94V, XL oraz FSL

Napisy "94" oraz "V" umieszczone na boku opony, najczęściej za jej rozmiarem to kolejno indeks nośności (do 670 kg) oraz prędkości (do 240 km/h). Pamiętajcie, że nie wolno ich lekceważyć podczas wyboru opon wielosezonowych. Opona z oznaczeniem FSL posiada rant chroniący felgę przed zarysowaniami. XL to skrót od extra load oznaczający ogumienie o wzmacnianej konstrukcji.

Opona całoroczna

Opony całoroczne

Apollo Alnac 4G All Season 225/45 R17 należy do grupy opon wielosezonowych. Opony całoroczne/wielosezonowe zaprojektowane są tak, aby zapewnić optymalne właściwości jezdne zarówno w okresie letnim, jak i zimowym. Tego typu ogumienie zwykle stanowi kompromis pomiędzy osiągami typowych opon letnich i zimowych – część bieżnika odpowiada za prowadzenie na suchej drodze, a część jest przystosowana do zimowej nawierzchni. Mieszanka gumowa opon całorocznych najlepiej sprawdza się w umiarkowanych temperaturach – nie jest tak dobra w upały i podczas mrozu, jak mieszanki opon sezonowych.

Gwarancja na opony Alnac 4G All Season

Warunki gwarancji opon Apollo są takie same jak w przypadku innych marek należących do tego koncernu i obejmują 3 lata od daty zakupu. Jeżeli ewentualna reklamacja zostanie uznana, nabywca może liczyć na zwrot kosztów zakupu lub wymianę produktu na nowy. Jakie usterki można reklamować? Wszelkie wynikające z przyczyn tkwiących bezpośrednio w produkcie, czyli wad konstrukcyjnych, materiałowych lub produkcyjnych. Problemu z uznaniem reklamacji nie powinno być również w przypadku braku możliwości wyważenia opony lub widocznej deformacji.

3 lata od daty zakupu

Opinie kierowców rozmiaru 225/45 R17 o oponach Apollo Alnac 4G All Season

Opony całoroczne to kompromis między modelami przeznaczonymi na lato i zimę, dlatego bardzo wielu kierowców szuka opinii na temat tych modeli w Internecie. Z pomocą przychodzą recenzje kierowców jeżdżących na takim ogumieniu na co dzień. Dobrymi opiniami cieszy się marka Apollo należąca do holenderskiego koncernu Vredestein. Użytkownicy piszą o oponach tej marki: "zrównoważone zachowanie latem i zimą", "zapewniają sprawne odprowadzanie wody i błota pośniegowego spod czoła opony", "komfortowe prowadzenie i niski hałas jak na opony tego typu".

Apollo w testach opon wielosezonowych

Test opon wielosezonowych Apollo

Apollo to marka opon klasy ekonomicznej, które sprawdzają się w zróżnicowanych warunkach pogodowych. Opony całoroczne tej firmy wykazują się dobrymi osiągami w testach przeprowadzanych przez magazyny i organizacje motoryzacyjne. Apollo Alnac 4G All Season zajął 2 miejsce w badaniu opon całorocznych do SUV-ów zorganizowanym w 2015 roku przez Auto Bild, ten sam model został również uwzględniony w 2017 roku w teście opon całorocznych tego samego czasopisma. Apollo Alnac 4G All Season uplasował się w nim na 10 miejscu, wyróżniając się odpornością na aquaplaning i korzystną ceną.

Apollo Alnac 4G All Season 225/45 R17 94V XL na forach czyli inne formy zapisu prezentowanej opony

Zobacz inne określenia opon Apollo Alnac 4G All Season 225/45 R17 94V XL FSL. Sformułowania te często spotykane są w sklepach z oponami czy na stronach producentów. Zwroty zawierają różne formy zapisu rozmiaru (225/45 R17), sezonu (opony całoroczne), nazwy producenta (Apollo), modelu (Alnac 4G All Season) oraz indeksów (94V XL) przedstawione w odmiennej kolejności.

Znalezione m.in. na forum:

 • opony całoroczne 225/45 R17 Apollo Alnac 4G All Season
 • Apollo Alnac 4G All Seasons 225/45/17 XL
 • Apollo Alnac 4G All Season 225/45R17 XL
 • Apollo 225/45R17 Alnac 4G AS 94V XL
 • opony 225/45 R17 Alnac 4G All Season Apollo

Polecane opony całoroczne 225 45 R17 94V w podobnej cenie i parametrach

Poniżej lista alternatywnych opon wielosezonowych o szerokości 225 mm, profilu 45 %, średnicy 17 cali oraz indeksach 94V. Przygotowana propozycja to ogumienie o podobnych parametrach oraz zbliżonym przedziale cenowym. Dla przypomnienia etykieta, gwarancja oraz cena obecnie omawianej opony.

Opona całoroczna
Opona Kleber Quadraxer 2 225 45 R17 94V XL FR

Logo firmy Kleber
Klasa średnia

Kleber Quadraxer 2
225/45 R17 94V XL FR

 • Wzmacniane – XL
 • Rant ochronny – FR
 • Gwarancja – 5 lat od daty zakupu
 • Indeks nośności – 94 (do 670 kg/oponę)
 • Indeks prędkości – V (do 240 km/h)
C B 69dB
Cena od 319 zł / szt.

Opona całoroczna
Opona Nexen N'Blue 4 Season 225 45 R17 94V XL

Logo firmy Nexen
Klasa średnia

Nexen N'Blue 4 Season
225/45 R17 94V XL

 • Wzmacniane – XL
 • Gwarancja – 5 lat od daty zakupu
 • Indeks nośności – 94 (do 670 kg/oponę)
 • Indeks prędkości – V (do 240 km/h)
E B 69dB
Cena od 277 zł / szt.

Opona całoroczna
Opona Firestone Multiseason 2 225 45 R17 94V XL FR

Logo firmy Firestone
Klasa średnia

Firestone Multiseason 2
225/45 R17 94V XL FR

 • Wzmacniane – XL
 • Rant ochronny – FR
 • Gwarancja – 5 lat od daty produkcji
 • Indeks nośności – 94 (do 670 kg/oponę)
 • Indeks prędkości – V (do 240 km/h)
 • Dodatkowe oznaczenia – 3PMSF
C B 72dB
Cena od 309 zł / szt.

Opona całoroczna
Opona Matador MP62 All Weather Evo 225 45 R17 94V XL FR

Logo firmy Matador
Klasa ekonomiczna

Matador MP62 All Weather Evo
225/45 R17 94V XL FR

 • Wzmacniane – XL
 • Rant ochronny – FR
 • Gwarancja – 7 lat od daty zakupu
 • Indeks nośności – 94 (do 670 kg/oponę)
 • Indeks prędkości – V (do 240 km/h)
E C 72dB
Cena od 282 zł / szt.

Opona całoroczna
Opona Viking FourTech 225 45 R17 94V XL FR

Logo firmy Viking
Klasa ekonomiczna

Viking FourTech
225/45 R17 94V XL FR

 • Wzmacniane – XL
 • Rant ochronny – FR
 • Gwarancja – 7 lat od daty zakupu
 • Indeks nośności – 94 (do 670 kg/oponę)
 • Indeks prędkości – V (do 240 km/h)
E C 72dB
Cena od 288 zł / szt.

Dodatkowe informacje

Kierowca w samochodzie

Na koniec kilka słów o promocjach na opony całoroczne, wyprzedażach starszych modeli, zakupach na raty oraz produktach powiązanych.

Promocja i wyprzedaż

Zacznijmy od promocji, którymi coraz częściej kuszą swoich klientów producenci oraz właściciele sklepów internetowych. Do najchętniej stosowanych benefitów w branży oponiarskiej należą foteliki samochodowe, bilety na zawody żużlowe, pamięci przenośne USB, promocja "zakup 4 opon w cenie 3" czy assistance 24/7.

Jeżeli chodzi o wyprzedaż opon wielosezonowych firmy Apollo to najbardziej opłacalny okazuje się zakup ogumienia poza szczytem sezonu. Kolejną praktyką sklepów z oponami jest przecenianie produktów, których data produkcji jest starsza niż 2-3 lata. Wówczas możemy się liczyć z upustami rzędu 41-61% od ceny detalicznej.

Zakup na raty

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kierowców, większość sklepów z oponami (inopony, oponeo czy intercars) udostępniła możliwość zakupu swoich produktów na raty, prezentując oferty placówek tj. Alior Bank, BGŻ BNP Paribas lub Euro Bank. Klienci otrzymują do dyspozycji raty 0% lub (najczęściej) z oprocentowaniem oscylującym w okolicach 1% (0,90 - 1,20).

Poniżej prosta symulacja zakupu na raty 4 sztuk prezentowanych opon wielosezonowych Apollo w rozmiarze 225/45 R17 XL (94V). Przy założeniu, iż jedna opona kosztuje 296 zł, za komplet przyjdzie nam zapłacić 1 184 zł. W zależności od ilości wybranych rat, miesięcznie będziemy musieli przelewać na konto banku od 111 (12 rat) do 604 zł (2 raty). Kalkulacja dotyczy oprocentowania wynoszącego 1%.

Kalkulacja zakupu opon na raty
Ilość rat Miesięczna rata Koszt całkowity Nadpłata
2 604 zł 1 208 zł 24 zł
4 308 zł 1 232 zł 48 zł
6 210 zł 1 260 zł 76 zł
8 160 zł 1 280 zł 96 zł
10 131 zł 1 310 zł 126 zł
12 111 zł 1 332 zł 148 zł

Produkty powiązane

Kupując opony całoroczne w sklepie internetowym, bardzo często mamy możliwość dodania do swojego zamówienia całej gamy interesujących produktów bądź usług powiązanych z wybranym asortymentem. Najczęściej są to propozycje przedmiotów w cenie od kilku do kilkunastu złotych, którymi w przypadku modelu Alnac 4G All Season mogą być m.in. zapachy do samochodu, skrobaczki do szyb, montaż w serwisie oraz ubezpieczenie opon.

jak rozpoznać opony wielosezonowe

Jak rozpoznać opony wielosezonowe?

2023-05-31
Odpowiedni wybór opon jest niezbędną kwestią wpływającą na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Każde ogumienie, czy to sezonowe, czy wielosezonowe posiada skomplikowane symbole, które mogą utrudniać samodzielny wybór. Jak rozpoznać opony wielosezonowe? Jak odczytywać symbole znajdujące się na oponach? Jak rozróżnić opony wielosezonowe od sezonowych? Aby ułatwić podjęcie decyzji odnośnie wyboru opon, przedstawiamy wszystko co należy wiedzieć o ich oznaczeniach.
opony całoroczne

Opony całoroczne – czy warto się na nie zdecydować?

2023-05-05
Zmiana pory roku ponagla kierowców do zmiany opon z zimowych na letnie. A może jednak lepiej zrezygnować z opon sezonowych i zainwestować w całoroczne modele ogumienia. Czy warto zakupić opony całoroczne? Jakie właściwości mają opony całoroczne? Czy są lepsze od sezonowych? Sprawdźmy, jakie korzyści daje nam posiadanie opon całorocznych.
Michelin CrossClimate 2

Michelin CrossClimate 2. Charakterystyka opony, testy i opinie

2023-01-25
Michelin CrossClimate 2 swój sukces zawdzięcza przede wszystkim dzięki bardzo wysokim osiągom hamowania i przyczepności na mokrej i zaśnieżonej drodze gwarantując tym samym optymalne zużywanie się bieżnika. Wpływa to na większe bezpieczeństwo, ale też oszczędność spalania paliwa, ale też samych opon. Inwestując w model Michelin CrossClimate 2 można śmiało zapomnieć o cosezonowej zmianie ogumienia, ponieważ model ten świetnie radzi sobie w każdych warunkach.
roadstone n priz 4s

Roadstone N Priz 4S

2023-01-09
Aby znaleźć opony, które zapewnią maksimum bezpieczeństwa i komfortu, należy określić własny styl jazdy, częstotliwość korzystania z auta oraz uwzględnić najczęściej uczęszczane drogi i warunki na nich panujące. Absolutnie wystarczającym ogumieniem dla osób jeżdżących w sposób umiarkowany i nieszczególnie często będą dobre opony klasy budżetowej, takiej jak Roadstone N Priz 4S. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas wyboru ogumienia i czym charakteryzuje się wspomniany model koreańskiego producenta? Sprawdź i podejmij dobrą decyzję.
premiorri vimero as

Premiorri Vimero As. Prezentacja modelu

2023-01-07
Za jedną oponę klasy premium można niekiedy kupić cały komplet ogumienia w klasie budżetowej, które również doskonale sprawdzi się w przypadku umiarkowanej jazdy i poruszaniu głównie po mieście. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest też ogumienie wielosezonowe zamiast tradycyjnych opon sezonowych. Jednym z takich produktów jest model Premiorri Vimero As. Sprawdź, co wyróżnia te opony i dlaczego warto wyposażyć w nie swoje auto.
falken euroall season as210

Opony klasy średniej Falken EuroAll Season AS210

2023-01-06
W przypadku gdy auto używane jest w sposób umiarkowany i taki też jest styl jazdy kierowcy, wcale nie trzeba kupować najdroższych opon, by zapewnić sobie maksimum bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Z powodzeniem sprawdzą się tu opony klasy średniej, które wyróżnia doskonały stosunek jakości do ceny. To często produkty, które na podstawie osiągów śmiało konkurować mogą z oponami klasy premium. Świetnym przykładem jest tu ogumienie wielosezonowe Falken EuroAll Season AS210. Sprawdź, co wyróżnia ten model opon i dlaczego warto je kupić.