Data modyfikacji:

Cooper Discoverer AT3 4S 225/75 R16 104T OWL

Autor: Łukasz Wulkanista

Opona całoroczna Cooper Discoverer AT3 4S 225/75 R16 104T O

Zdjęcie poglądowe modelu Discoverer AT3 4S w rozmiarze 225/75 R16 OWL

Porównujemy oferty 24 sklepów z oponami całorocznymi firmy Cooper w rozmiarze 225/75R16. Zobacz gdzie kupić opony Discoverer AT3 4S w najniższej cenie. Sprawdź opinie kierowców, przejrzyj wyniki testów, dane techniczne, okres gwarancji i zdjęcia bieżnika. Przeczytaj opis modelu oraz informacje o producencie. Zobacz co przedstawia etykieta unijna, jakie jest przeznaczenie czy rodzaj bieżnika wybranego produktu. Sprawdź jak kształtuje się aktualna cena opon.

Co oznacza zapis "104 T OWL" w nazwie opony?

Parametry techniczne

Cooper Discoverer AT3 4S w rozmiarze 225/75 R16 104T to opona całoroczna oraz dodatkowo oznakowana symbolem OWL. Marka, model jak również sama opona - zaliczane są do klasy medium. Pełna lista parametrów została zaprezentowana w tabeli poniżej.

Pełna specyfikacja opony (szczegóły produktu)
Parametr Wartość
Producent Cooper
Koncern grupa Cooper
Siedziba USA
Klasa średnia
Model Discoverer AT3 4S
Poprzedni model -
Następny model -
Sezon opony całoroczne
Rozmiar [size width="225" profile="75" diameter="16"]225/75 R16[/size]
Szerokość 225 mm
Profil 75 %
Średnica 16 cali
Konstrukcja R (radialna)
Wysokość profilu 168,75 mm
Kraj produkcji Anglia, Meksyk, USA
Rodzaj bieżnika symetryczny
Indeks nośności 104
Maksymalna nośność 900 kg
Indeks prędkości T
Maksymalna prędkość 190 km/h
Przeznaczenie auta 4x4 / SUV
Gwarancja 2 lata od daty zakupu
Opory toczenia E (spalanie paliwa)
Przyczepność na mokrym C (droga hamowania)
Hałas zewnętrzny 71 dB
Fale (1-3) 2
Waga (ciężar) -
Run Flat nie
Wzmocnienie nie
Rant ochronny felgi -
Inne oznaczenia OWL
Pełna nazwa Cooper Discoverer AT3 4S 225/75 R16 104T OWL

Model Discoverer AT3 4S

Fragment bieżnika Discoverer AT3 4S firmy Cooper (zdjęcie)

Opis opony Cooper Discoverer AT3 4S w pigułce. Producentem opon jest marka Cooper, która posiada swoje fabryki w takich krajach jak Meksyk, USA czy Anglia. Prezentowany model stworzono z myślą o sezonie letnim i zimowym. Jeżeli chodzi o gwarancję na opony Cooper (klasa średnia) to wynosi ona 2 lata od daty zakupu. Bieżnik Discoverer AT3 4S ma konstrukcję symetryczną, o której więcej dowiesz się w tej części opisu.

Opony całoroczne Cooper Discoverer AT3 4S w rozmiarze 225/75 R16 104T OWL

Jesteś posiadaczem samochodu typu Mercedes Klasa M (W163), Chevrolet Cruze, Fiat Stilo czy Peugeot 208 i poszukujesz opon na sezon letni oraz zimowy? Jeśli tak, to z pewnością zainteresuje Cię Cooper Discoverer AT3 4S. Prezentowane opony mają rozmiar 225/75 R16, ich indeks prędkości wynosi T (dopuszczalna prędkość maksymalna na tych oponach to 190 km/h), a nośności 104 (dopuszczalne obciążenie to 900 kg).

Samo oznaczenie rozmiaru należy interpretować następująco: pierwsza liczba to szerokość opony mierzona w milimetrach (tu 225), druga to wysokość profilu (jest to procent z wysokości, a więc w tym przypadku 75 procent z 225 wynosi 168,75 mm). "R" to informacja o radialnej budowie modelu, a ostatnia liczba to średnica mierzona w calach – tutaj 16. Prezentowane opony Cooper Discoverer AT3 4S 225/75 R16 mogą pochwalić się następującymi parametrami na etykietach: E za opory toczenia, C w kategorii hamowania na mokrej nawierzchni i 71 dB za hałas zewnętrzny.

Opona 4x4 / SUV

Przeznaczenie - samochody 4x4 (zdjęcie)

Discoverer AT3 4S w rozmiarze 225/75 R16 sklasyfikowany został przez producenta jako ogumienie 4x4 / SUV. Opony do aut SUV i crossover stały się bardzo popularne dopiero kilka lat temu, gdy na drogach zaczęły masowo pojawiać się właśnie tego typu samochody. Opony SUV najczęściej posiadają taki sam bieżnik, jak osobowe, ale mają usztywnione ściany boczne i wyższą nośność ze względu na większą masę i wyżej położony środek ciężkości aut, w których są montowane. Omawiany typ opon najczęściej jest oznaczony w postaci dopisku "SUV" w nazwie modelu osobowego. Mogą być one wyposażone w rant ochronny czy technologię Run Flat.

Klasa - średnia. Sprawdzone technologie oraz kompromis między osiągami i ceną

Klasa - średnia

Opony firmy Cooper pozycjonowane są przez branżę motoryzacyjną jako produkty klasy medium. Klasa średnia opon to kompromis pomiędzy oponami o najwyższych osiągach, a tymi z ekonomicznej półki. To opony o uśrednionej jakości, osiągach, wytrzymałości oraz cenie. Najczęściej decydują się na nie kierowcy, którzy chcą czuć bezpieczeństwo podczas codziennej jazdy po mieście i okazjonalnych dłuższych tras, a także wszyscy preferujących zrównoważony styl jazdy. Wśród marek opon klasy średniej, największą popularnością wśród użytkowników cieszą się: Cooper, Firestone, Kleber, Kumho czy Uniroyal.

Etykieta unijna opon Discoverer AT3 4S 225/75 R16 czyli ocena hałasu, hamowania i spalania

Od listopada 2012 roku na terenie Unii Europejskiej obowiązują przepisy nakazujące umieszczanie na wszystkich sprzedawanych oponach specjalnych etykiet z najważniejszymi parametrami danego modelu. Dzięki nim można zapoznać się z informacjami na temat oporów toczenia, drogi hamowania na mokrej nawierzchni i generowanego hałasu. Zobacz jak prezentują się oceny opon Cooper Discoverer AT3 4S 225/75R16 104T na etykiecie unijnej.

Spalanie paliwa - ocena E

Dzięki informacji o ekonomiczności paliwowej umieszczonej na etykiecie dołączonej do opony, kierowcy mogą w szybki sposób sprawdzić, jak opona zachowa się w ciągu użytkowania. To szczególnie istotny podczas wyboru opon parametr, ponieważ zależy od niego jak opony będą wpływać na spalanie paliwa, a w konsekwencji – oszczędności w portfelu kierowcy. Od spalania zależy także emisja spalin do atmosfery – im mniejsze spalanie, tym mniej szkodliwych substancji przedostaje się do środowiska naturalnego. Taką samą ocenę - "E" na etykiecie unijnej w kategorii "spalanie paliwa" uzyskało jeszcze 61 innych produktów spełniających kryteria - opony całoroczne (sezon), 16 cali (średnica) oraz średnia (klasa).

Hamowanie na mokrym - ocena C

Hamowanie na mokrej nawierzchni określa zdolność opony do zachowania przyczepności na pokrytej wodą jezdni. Jest to szczególnie istotny dla bezpieczeństwa jazdy parametr. Skala podzielona została na siedem klas oznaczonych literami alfabetu – nota "A" oznacza najkrótszą, a "G" – najdłuższą drogę hamowania. Identyczną notę - "C" na etykiecie unijnej w kategorii "przyczepność na mokrej nawierzchni" uzyskało jeszcze 9 innych produktów spełniających wytyczne - opony Discoverer AT3 4S (model) oraz 16 cali (średnica).

Hałas na zewnątrz - 71 dB

Za hałas zewnętrzny unijna etykieta przewiduje przyznanie od 1 do 3 fal i umieszczenie obok nich liczbowego wyniku pomiaru w dB. Warto wspomnieć, że decyzja o umieszczeniu na etykietach właśnie tego parametru budzi pewne kontrowersje. Dla kierowców większe znaczenie ma poziom hałasu wewnętrznego, który jest odczuwany w kabinie i wpływa na komfort jazdy. Informacja o hałasie zewnętrznym emitowanym przez opony wynika z prowadzonej przez UE polityki ochrony środowiska.

Firma Cooper

Logo firmy oponiarskiej Cooper (zdjęcie)

Cooper to amerykańska firma dostarczająca na rynek opony klasy średniej, które cechują się dobrymi osiągami w zróżnicowanych warunkach i optymalnym stosunkiem jakości do ceny. Historia koncernu sięga ponad 100 lat, co w połączeniu z ciągłym rozwijaniem firmy i wprowadzaniem nowoczesnych technologii, sprawia że opony Cooper cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Fabryki opon Cooper rozlokowane są w USA, Anglii, Meksyku i Chinach, a powstaje w nich ogumienie nie tylko do aut osobowych, ale też m.in. motocykli i samochodów ciężarowych.

Jak sprawdza się symetryczna rzeźba bieżnika w oponie Cooper Discoverer AT3 4S 225/75 R16 104T? Poznaj jej wady i zalety

Bieżnik symetryczny (zdjęcie)

Model Discoverer AT3 4S (Cooper) wyposażony został w symetryczną rzeźbę bieżnika. Bieżnik symetryczny to rozwiązanie, które jest najstarsze pod względem technologicznym. Jest ono także najtańsze pod względem projektowania i produkcji. Dwie połowy opony z omawianą rzeźbą są takie same, co sprawia, że można je dowolnie zamontować na samochodzie i niezależnie od kierunku toczenia pracują tak samo. W efekcie osiągi opon z bieżnikiem symetrycznym są dość przeciętne, szczególnie przy wyższych prędkościach. Bieżnik symetryczny można obecnie spotkać głównie w oponach ciężarowych i dostawczych.

Oznaczenia 104T oraz OWL

Napisy "104" oraz "T" umieszczone na boku opony, najczęściej za jej rozmiarem to kolejno indeks nośności (do 900 kg) oraz prędkości (do 190 km/h). Pamiętajcie, że nie wolno ich lekceważyć podczas wyboru opon wielosezonowych. Przy tym produkcie znaleść można także oznaczenie OWL - ang. Outlined White Letters. Oznacza oponę z literami zarysowanymi białymi konturami.

Opony całoroczne

Opony całoroczne

Cooper Discoverer AT3 4S 225/75 R16 należy do grupy opon wielosezonowych. Opony całoroczne (lub wielosezonowe) to technologiczny kompromis pomiędzy modelami letnimi i zimowymi. Ich mieszanka gumowa jest twardsza od zimowych, ale z drugiej strony bardziej miękka od letnich. Bieżnik można z kolei podzielić na części letnią i zimową (ta druga ma więcej lameli, które poprawiają prowadzenie na śniegu). Na oponach całorocznych powinien znaleźć się symbol 3PMSF (trzech górskich szczytów z płatkiem śniegu) potwierdzający ich osiągi w zimowych warunkach.

Gwarancja na opony Discoverer AT3 4S

Gwarancja na opony pozwala klientowi dochodzić swoich praw, w sytuacji, gdy po zakupie lub montażu opon okaże się, że mają one wady fabryczne spowodowane uszkodzeniem materiału czy błędami konstrukcyjnymi. W przypadku opon Cooper, producent udziela gwarancji obejmującej 2 lata od daty zakupu. Warto pamiętać, że nie obejmuje ona uszkodzeń mechanicznych, usterek wynikających z nieprawidłowego przechowywania, błędów podczas montażu i demontażu, a także powstałych w wyniku nieprawidłowej techniki jazdy.

2 lata od daty zakupu

Opinie kierowców rozmiaru 225/75 R16 o oponach Cooper Discoverer AT3 4S

Opinie o oponie są obecnie zbierane od użytkowników. Czekamy na pierwsze wrażenia z jazdy oraz informacje jak opony zachowują się w różnych warunkach. Dodaj swoją opinię. W komentarzu poza recenzją proszę o podawanie marki i modelu auta, lokalizacji (góry, miasto, trasa) oraz preferowanego stylu jazdy.

Cooper w testach opon wielosezonowych

Test opon wielosezonowych Cooper

Opinie na temat opon, które kierowcy publikują w mediach społecznościowy i na forach motoryzacyjnych, pomagają w podjęciu decyzji osobom zastanawiającym się nad zakupem wybranego modelu. Opony ekonomiczne to doceniane przez kierowców rozwiązanie dla wszystkich, którzy preferują spokojny styl jazdy, nie chcą przepłacać, a jednocześnie pragną cieszyć się komfortową jazdą w zróżnicowanych warunkach pogodowych. Bezpieczeństwo w kluczowych obszarach w przypadku opon ekonomicznych wykazują też profesjonalne testy sezonowe, w których opony tego typu biorą udział. Chociaż nie są sprawdzane zbyt często przez profesjonalistów i z reguły wyprzedza je w zestawieniu ogumienie wyższych klas, to opony ekonomiczne ze względu na zoptymalizowanie osiągów są optymalnym wyborem dla kierowców szukających produktów o zrównoważonym stosunku ceny do jakości. Porównanie osiągów poszczególnych modeli klasy ekonomicznej to sposób na wybranie najlepszej opcji i cieszenie się bezpieczną jazdą w każdej sytuacji.

Cooper Discoverer AT3 4S 225/75 R16 104T OWL na forach czyli inne formy zapisu prezentowanej opony

Zobacz inne określenia opon Cooper Discoverer AT3 4S 225/75 R16 104T OWL. Sformułowania te często spotykane są w komentarzach blogów czy na grupach dyskusyjnych. Zwroty zawierają różne formy zapisu nazwy producenta (Cooper), modelu (Discoverer AT3 4S), rozmiaru (225/75 R16), indeksów (104T OWL) oraz sezonu (opony całoroczne) przedstawione w odmiennej kolejności.

Znalezione m.in. na forum:

  • 225/75R16 Discoverer AT3 4S Cooper 104T
  • Discoverer AT3 4S 225/75 R16 104 T całoroczne
  • opony całoroczne Cooper 225/75 R16 AT3 4S
  • Cooper Discoverer AT3 4S 225/75R16 OWL
  • opony Cooper Discoverer AT3 4S 225 75 16

Polecane opony całoroczne 225 75 R16 104T o zbliżonej cenie i parametrach

Poniżej lista alternatywnych opon wielosezonowych o szerokości 225 mm, profilu 75 %, średnicy 16 cali oraz indeksach 104T. Przygotowana propozycja to ogumienie o podobnych parametrach oraz zbliżonym przedziale cenowym. Dla przypomnienia etykieta, gwarancja oraz cena obecnie omawianej opony.

Opona całoroczna
Opona Bridgestone Dueler A/T 001 225 75 R16 116S

Logo firmy Bridgestone
Klasa premium

Bridgestone Dueler A/T 001
225/75 R16 116S

  • Gwarancja – 5 lat od daty produkcji
  • Indeks nośności – 116 (do 1250 kg/oponę)
  • Indeks prędkości – S (do 180 km/h)
  • Dodatkowe oznaczenia – 3PMSF
C B 72dB
Cena od 579 zł / szt.

Opona całoroczna
Opona Yokohama Geolandar A/T G015 225 75 R16 115/112 R OWL

Logo firmy Yokohama
Klasa premium

Yokohama Geolandar A/T G015
225/75 R16 115/112 R OWL

  • Gwarancja – 5 lat od daty produkcji
  • Indeks nośności – 115/112 (do 1215 kg/oponę)
  • Indeks prędkości – R (do 170 km/h)
  • Dodatkowe oznaczenia – OWL, 3PMSF, LT, M+S
F C 73dB
Cena od 426 zł / szt.

Dodatkowe informacje

Kierowca w samochodzie

Na koniec kilka słów o promocjach na opony całoroczne, wyprzedażach starszych modeli, zakupach na raty oraz produktach powiązanych.

Promocja i wyprzedaż

Zacznijmy od promocji, którymi coraz częściej kuszą swoich klientów producenci oraz właściciele sklepów internetowych. Do najchętniej stosowanych benefitów w branży oponiarskiej należą karty przedpłacone, wycieczki zagraniczne, kubki termiczne, wejściówki do kina czy koszulki piłkarskie.

Jeżeli chodzi o wyprzedaż opon wielosezonowych firmy Cooper to najbardziej opłacalny okazuje się zakup ogumienia poza szczytem sezonu. Kolejną praktyką sklepów z oponami jest przecenianie produktów, których data produkcji jest starsza niż 2-3 lata. Wówczas możemy się liczyć z upustami rzędu 39-55% od ceny detalicznej.

Produkty powiązane

Kupując opony całoroczne w sklepie internetowym, bardzo często mamy możliwość dodania do swojego zamówienia całej gamy interesujących produktów bądź usług powiązanych z wybranym asortymentem. Najczęściej są to propozycje przedmiotów w cenie od kilku do kilkunastu złotych, którymi w przypadku modelu Discoverer AT3 4S mogą być m.in. pianki naprawcze, ubezpieczenie opon, preparaty do mycia felg lub worki do opon.

roadcruza ra1100

Opony Roadcruza RA1100 – charakterystyka, opinie, testy

2023-07-28
Opony Roadcruza RA1100 – Charakterystyka, opinie, testy Wybór opon to kwestia, z którą musi liczyć się każdy właściciel auta. Chociaż zakupów w związku z pojazdem jest znacznie więcej, odpowiednie ogumienie to jeden z najważniejszych aspektów, który wpływa nie tylko na bezpieczeństwo podczas jazdy, ale też komfort podróżowania, zużycie paliwa, jak i samych opon. Dlatego przed zakupem najlepszego kompletu warto zapoznać się w kilkoma testami, opiniami i informacjami dotyczącymi opon. Jedną z propozycji godnych uwagi są opony całoroczne i sezonowe Roadcruza RA1100. Wśród najchętniej wybieranych modeli produktu znajduje się m.in. ogumienie Roadcruza 215 75r15 czy też Roadcruza 215 65r16. Sprawdź, czy warto postawić na model całoroczny i czym jeszcze charakteryzuje się coraz popularniejsza propozycja Roadcruza RA 1100.
jak rozpoznać opony wielosezonowe

Jak rozpoznać opony wielosezonowe?

2023-05-31
Odpowiedni wybór opon jest niezbędną kwestią wpływającą na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Każde ogumienie, czy to sezonowe, czy wielosezonowe posiada skomplikowane symbole, które mogą utrudniać samodzielny wybór. Jak rozpoznać opony wielosezonowe? Jak odczytywać symbole znajdujące się na oponach? Jak rozróżnić opony wielosezonowe od sezonowych? Aby ułatwić podjęcie decyzji odnośnie wyboru opon, przedstawiamy wszystko co należy wiedzieć o ich oznaczeniach.
opony całoroczne

Opony całoroczne – czy warto się na nie zdecydować?

2023-05-05
Zmiana pory roku ponagla kierowców do zmiany opon z zimowych na letnie. A może jednak lepiej zrezygnować z opon sezonowych i zainwestować w całoroczne modele ogumienia. Czy warto zakupić opony całoroczne? Jakie właściwości mają opony całoroczne? Czy są lepsze od sezonowych? Sprawdźmy, jakie korzyści daje nam posiadanie opon całorocznych.
Michelin CrossClimate 2

Michelin CrossClimate 2. Charakterystyka opony, testy i opinie

2023-01-25
Michelin CrossClimate 2 swój sukces zawdzięcza przede wszystkim dzięki bardzo wysokim osiągom hamowania i przyczepności na mokrej i zaśnieżonej drodze gwarantując tym samym optymalne zużywanie się bieżnika. Wpływa to na większe bezpieczeństwo, ale też oszczędność spalania paliwa, ale też samych opon. Inwestując w model Michelin CrossClimate 2 można śmiało zapomnieć o cosezonowej zmianie ogumienia, ponieważ model ten świetnie radzi sobie w każdych warunkach.
roadstone n priz 4s

Roadstone N Priz 4S

2023-01-09
Aby znaleźć opony, które zapewnią maksimum bezpieczeństwa i komfortu, należy określić własny styl jazdy, częstotliwość korzystania z auta oraz uwzględnić najczęściej uczęszczane drogi i warunki na nich panujące. Absolutnie wystarczającym ogumieniem dla osób jeżdżących w sposób umiarkowany i nieszczególnie często będą dobre opony klasy budżetowej, takiej jak Roadstone N Priz 4S. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas wyboru ogumienia i czym charakteryzuje się wspomniany model koreańskiego producenta? Sprawdź i podejmij dobrą decyzję.
premiorri vimero as

Premiorri Vimero As. Prezentacja modelu

2023-01-07
Za jedną oponę klasy premium można niekiedy kupić cały komplet ogumienia w klasie budżetowej, które również doskonale sprawdzi się w przypadku umiarkowanej jazdy i poruszaniu głównie po mieście. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest też ogumienie wielosezonowe zamiast tradycyjnych opon sezonowych. Jednym z takich produktów jest model Premiorri Vimero As. Sprawdź, co wyróżnia te opony i dlaczego warto wyposażyć w nie swoje auto.