Data modyfikacji:

Hankook Kinergy 4S2 H750 225/55 R16 99W XL FR

Autor: Łukasz Wulkanista

Opona całoroczna Hankook Kinergy 4S2 H750 225/55 R16 99W XL

Zdjęcie poglądowe modelu Kinergy 4S2 H750 w rozmiarze 225/55 R16 XL

Porównujemy oferty 29 sklepów z oponami całorocznymi firmy Hankook w rozmiarze 225/55R16. Zobacz gdzie kupić opony Kinergy 4S2 H750 w najniższej cenie. Sprawdź opinie kierowców, przejrzyj wyniki testów, dane techniczne, okres gwarancji i zdjęcia bieżnika. Przeczytaj opis modelu oraz informacje o producencie. Zobacz co przedstawia etykieta unijna, jakie jest przeznaczenie czy rodzaj bieżnika wybranego produktu. Sprawdź jak kształtuje się aktualna cena opon.

Co oznacza zapis "99 W XL, FR" w nazwie opony?

Parametry techniczne

Hankook Kinergy 4S2 H750 w rozmiarze 225/55 R16 99W to opona całoroczna, wzmacniana (XL) oraz posiadająca rant ochronny felgi (FR). 1024955 oraz 8808563462769 to odpowiednio nadany przez producenta kod produktu oraz numer EAN. Marka, model jak również sama opona - zaliczane są do klasy premium. Pełna lista parametrów została zaprezentowana w tabeli poniżej.

Pełna specyfikacja opony (szczegóły produktu)
Parametr Wartość
Producent Hankook
Koncern grupa Hankook
Siedziba Korea Południowa
Klasa premium
Model Kinergy 4S2 H750
Poprzedni model Kinergy 4S H740
Następny model -
Sezon opony całoroczne
Rozmiar [size width="225" profile="55" diameter="16"]225/55 R16[/size]
Szerokość 225 mm
Profil 55 %
Średnica 16 cali
Konstrukcja R (radialna)
Wysokość profilu 123,75 mm
Kraj produkcji Korea Południowa, Chiny, Indie
Rodzaj bieżnika kierunkowy
Indeks nośności 99
Maksymalna nośność 775 kg
Indeks prędkości W
Maksymalna prędkość 270 km/h
Przeznaczenie auta osobowe
Gwarancja dożywotnia
Opory toczenia C (spalanie paliwa)
Przyczepność na mokrym B (droga hamowania)
Hałas zewnętrzny 72 dB
Fale (1-3) 2
Waga (ciężar) 10,80 kg
Rozpoczęcie produkcji 02.2019
Cena ~ 336 zł (brutto, z VAT)
Run Flat nie
Wzmocnienie tak (XL)
Rant ochronny felgi tak (FR)
Inne oznaczenia -
Pełna nazwa Hankook Kinergy 4S2 H750 225/55 R16 99W XL FR

Model Kinergy 4S2 H750

Fragment bieżnika Kinergy 4S2 H750 firmy Hankook (zdjęcie)

Opis opony Hankook Kinergy 4S2 H750 w pigułce. Producentem opon jest marka Hankook, która posiada swoje fabryki w takich krajach jak Korea Południowa, Indie czy Chiny. Prezentowany model stworzono z myślą o sezonie letnim i zimowym. Jeżeli chodzi o gwarancję na opony Hankook (klasa premium) to obowiązuje ona do czasu, gdy wysokość rzeźby bieżnika osiągnie wskaźnik TWI czyli 1,6 mm. Bieżnik Kinergy 4S2 H750 ma konstrukcję kierunkową, o której więcej dowiesz się w tej części opisu.

Opony całoroczne Hankook Kinergy 4S2 H750 w rozmiarze 225/55 R16 99W XL

Opony całoroczne Hankook Kinergy 4S2 H750 225/55 R16 mają za zadanie zapewnić bezpieczne podróżowanie niezależnie od warunków drogowych. Jak należy rozumieć oznaczenie rozmiaru opony? Pierwsza liczba w rozmiarze 225/55 R16 to szerokość opony podawana w milimetrach (tutaj 225 mm). Wysokość profilu to 55 (liczba jest procentem z szerokości – tutaj 123,75. Średnica tego modelu ma z kolei 16 cali.

Indeks nośności modelu Hankook Kinergy 4S2 H750 225/55 R16 to 99, a indeks prędkości W. Za hamowanie na mokrej drodze produkt otrzymał klasę B na etykiecie, C w kategorii oporów toczenia i 72 dB w pomiarze hałasu zewnętrznego. Opony 225/55 R16 najczęściej montowane są w samochodach takich, jak BMW Seria 3 (F30), BMW Seria 5 (E39), Mercedes Klasa E (212), Volvo S80 (P2), Volvo S80 (P3) czy Mercedes Klasa E (124). Konstrukcja opon wielosezonowych Hankook Kinergy 4S2 H750 225/55 R16 jest przystosowana do osiągów czy możliwości właśnie takich aut.

Opona do samochodów osobowych

Przeznaczenie - samochody osobowe (zdjęcie)

Kinergy 4S2 H750 w rozmiarze 225/55 R16 sklasyfikowany został przez producenta jako ogumienie osobowe. Opony do samochodów osobowych to segment przeznaczonych do szerokiego przekroju aut - od małych samochodów miejskich, przez auta kombi, aż po limuzyny i auta sportowe wyposażone w silniki o dużej mocy. W zależności od potrzeb kierowcy, można wybierać spośród opon klasy ekonomicznej, średniej i premium. Charakteryzują się różnym poziomem zaawansowania technologicznego, dzięki czemu spełnią oczekiwania kierowców chcących zarówno zadbać o bezpieczeństwo jazdy, jak i tych, którym zależy na bardziej sportowych osiągach i komforcie w każdych warunkach.

Klasa - premium. Opony dla wymagających kierowców gwarantujące doskonałe parametry

Klasa - premium

Opony firmy Hankook pozycjonowane są przez branżę motoryzacyjną jako produkty klasy premium. Opony klasy premium, zwanej także wyższą, charakteryzują się najwyższym poziomem osiągów w najtrudniejszych warunkach drogowych. Oprócz tego są najbardziej komfortowe i mają najniższe opory toczenia. Wynika to z nowoczesnych rozwiązań technologicznych stosowanych podczas ich produkcji. To najbardziej zaawansowane produkty na rynku, które wybierane są przez wymagających kierowców o dynamicznym stylu jazdy, posiadających mocne auto czy pokonujących duże roczne przebiegi. Marki premium to m.in.: Hankook, Vredestein, Dunlop, Continental, Michelin, Goodyear, Bridgestone czy Yokohama.

Etykieta unijna opon Kinergy 4S2 H750 225/55 R16 czyli ocena hałasu, hamowania i spalania

Etykieta unijna na oponie w prosty i przejrzysty sposób informuje nabywcę o trzech podstawowych osiągach danego modelu: przyczepności na mokrej nawierzchni, efektywności paliwowej (oporów toczenia), a także poziomu hałasu, jaki generuje podczas jazdy. Przedstawione są w formie piktogramów przypominających te, które znajdują się na sprzęcie AGD. Efektywność paliwowa i przyczepność na mokrym obejmuje zakres klas od A do G, gdzie A oznacza najkrótszą drogę hamowania i najlepszą efektywność. Hałas przedstawiony jest natomiast w formie decybeli i piktogramu od 1 do 3 fal. Zobacz jak prezentują się oceny opon Hankook Kinergy 4S2 H750 225/55R16 99W na etykiecie unijnej.

Spalanie paliwa - ocena C

Ekonomika jazdy związana jest z oporami toczenia jakimi cechuje się dany model. Wpływ na to może mieć konstrukcja bieżnika, typ użytej mieszanki czy masa opony. Ogumienie klasyfikuje się w jednej z siedmiu klas – nota "A" zarezerwowana jest dla bieżników o najniższych oporach toczenia, podczas gdy ocenę "G" otrzymują modele najmniej ekonomiczne. Taką samą ocenę - "C" na etykiecie unijnej w kategorii "spalanie paliwa" uzyskało jeszcze 11 innych produktów spełniających kryteria - opony Kinergy 4S2 H750 (model) oraz 16 cali (średnica).

Hamowanie na mokrym - ocena B

Fragment etykiety unijnej zawierający informacje o przyczepności na mokrej nawierzchni prezentuje wyniki pomiaru drogi hamowania i siły tarcia opon we wspomnianych warunkach w porównaniu do modelu referencyjnego. Etykieta unijna za przyczepność na mokrym przewiduje przyznanie klas od A (najwyższa) do G (najniższa) – warto jednak pamiętać, że klasa D dla rozgraniczenia lepszych i gorszych produktów pozostaje pusta, a opony z klasą G nie są dopuszczane do sprzedaży, więc w praktyce takich się nie spotyka.

Hałas na zewnątrz - 72 dB

Etykiety unijne na oponach zawierają między innymi informację na temat poziomu hałasu zewnętrznego emitowanego przez dany model. W przeciwieństwie do oporów toczenia i przyczepności na mokrej nawierzchni tutaj nie są nadawane klasy od A do G, tylko ocena w postaci 3 fal i wynik pomiaru w dB. Parametr ten wzbudza kontrowersje, ponieważ dla kierowców największe znaczenie ma poziom hałasu wewnętrznego, który jest odczuwany w kabinie i wpływa na komfort jazdy. Hałas zewnętrzny jest istotny w kontekście głośności ruchu drogowego i wynika unijnej z polityki ochrony środowiska. Wynik "72 dB" na etykiecie unijnej w kategorii "hałas zewnętrzny" uzyskało jeszcze 6 innych produktów spełniających kryteria - opony 225/55 R16 (rozmiar) oraz całoroczne (sezon).

Firma Hankook

Logo firmy oponiarskiej Hankook (zdjęcie)

Hankook to azjatycki gigant oponiarski, którego nazwa w rodzimym kraju oznacza po prostu "Koreę Południową". ta siódma największa na świecie firma w branży oponiarskiej dostarcza na rynek opony przeznaczone do różnego rodzaju aut - od miejskich samochodów rodzinnych po sportowe bolidy. Dzięki niemal 80-letniemu doświadczeniu i zastosowaniu innowacyjnych technologii, opony Hankook cieszą się niesłabnącą popularnością wśród kierowców na całym świecie i są doceniane przez specjalistów z dziedziny motoryzacji.

Jak sprawdza się kierunkowa rzeźba bieżnika w oponie Hankook Kinergy 4S2 H750 225/55 R16 99W? Poznaj jej wady i zalety

Bieżnik kierunkowy (zdjęcie)

Model Kinergy 4S2 H750 (Hankook) wyposażony został w kierunkową rzeźbę bieżnika. Bieżnik kierunkowy układem rowków przypomina literę "V" lub charakterystyczną jodełkę. Tego typu opony są stosowane w samochodach osobowych, szczególnie na sezon zimowy. Bieżnik kierunkowy najlepiej odprowadza śnieg, błoto pośniegowe czy wodę. Dzięki temu możliwe jest zapanowanie nad samochodem w trudnych warunkach pogodowych. Bieżnik kierunkowy charakteryzuje się także bardzo atrakcyjnym wyglądem i doskonałym prowadzeniem podczas jazdy na wprost. Opony kierunkowe można spotkać w wielu typach samochodów – od małych miejskich po mocne o sportowym charakterze.

Oznaczenia 99W, XL oraz FR

Napisy "99" oraz "W" umieszczone na boku opony, najczęściej za jej rozmiarem to kolejno indeks nośności (do 775 kg) oraz prędkości (do 270 km/h). Pamiętajcie, że nie wolno ich lekceważyć podczas wyboru opon wielosezonowych. Akronim FR oznacza oponę posiadającą rant ochronny felgi. XL to skrót od extra load oznaczający ogumienie o wzmacnianej konstrukcji.

Opona całoroczna

Opony całoroczne

Hankook Kinergy 4S2 H750 225/55 R16 należy do grupy opon wielosezonowych. Opony całoroczne (określane również jako uniwersalne lub wielosezonowe) najlepiej sprawdzają się w umiarkowanych warunkach klimatycznych lub w przypadku kierowców o spokojnym stylu jazdy jeżdżących głównie po mieście. Nazwy opon całorocznych kojarzą się z 4 porami roku, np. "4Seasons", "Quatrac", "All Season", "All Weather", a na ich bokach umieszczony jest symbol trzech szczytów z płatkiem śniegu potwierdzający osiągi w zimowych warunkach. Bieżniki opon całorocznych mają niejako dwie strefy: przystosowaną do jazdy latem i zimą (ta druga ma więcej lameli).

Gwarancja na opony Kinergy 4S2 H750

Opony Hankook, podobnie jak ogumienie innych producentów, można reklamować, gdy podczas montażu lub użytkowania klient dostrzeże wady wynikające z przyczyn tkwiących w oponie. Oznacza to, że w przypadku zauważenia wszelkiego rodzaju deformacji lub uszkodzenia materiału, można odzyskać pieniądze lub wymienić towar na nowy. Gwarancja Hankook jest dożywotnia, czyli obowiązuje do momentu zużycia bieżnika do znacznika TWI (1,6 mm). Czego nie obejmuje? Wszelkich uszkodzeń powstałych z winy użytkownika, np. jazdy ze zbyt niskim ciśnieniem, błędów w czasie montażu czy uszkodzeń mechanicznych.

dożywotnia

Opinie kierowców rozmiaru 225/55 R16 o oponach Hankook Kinergy 4S2 H750

Opinie o oponach, zamieszczane w Internecie przez kierowców użytkujących na co dzień dany model, to nieocenione źródło wiedzy dla wszystkich szukających ogumienia do swojego auta. O oponach całorocznych Hankook piszą: "zrównoważone osiągi bez względu na pogodę - zarówno latem na suchej jezdni, jak i zimą na błocie pośniegowym sprawdzają się rewelacyjnie", "są odporne na aquaplaning i szybko odprowadzają wodę, co przekłada się na bezpieczeństwo w zakrętach i krótką drogę hamowania podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych".

Hankook w testach opon wielosezonowych

Test opon wielosezonowych Hankook

Dzięki testom opon przeprowadzanym przez specjalistów z branży motoryzacyjnej, kierowcy chcący porównać zachowanie różnych modeli w określonych sytuacjach mają ułatwione zadanie. Podczas testów opon całorocznych bada się zarówno parametry ogumienia podczas różnych warunków pogodowych występujących latem, jak i zimą. Opony Hankook bardzo dobre prezentują się w sprawdzianach tego typu. Przykładowo, model Hankook Kinergy 4S wyróżnia się odpornością na aquaplaning i dobrym stosunkiem jakości do cen, co potwierdza test Auto Bild z 2018 roku, w którym opona uplasowała się na 5 miejscu.

Test opon (ranking):

Wyniki dotyczą modelu Kinergy 4S2 H750.

  • 5 miejsce 2019 GTU

Hankook Kinergy 4S2 H750 225/55 R16 99W XL na forach czyli inne formy zapisu prezentowanej opony

Zobacz inne określenia opon Hankook Kinergy 4S2 H750 225/55 R16 99W XL FR. Sformułowania te często spotykane są w porównywarkach cenowych czy na forach internetowych. Zwroty zawierają różne formy zapisu indeksów (99W XL), nazwy producenta (Hankook), rozmiaru (225/55 R16), modelu (Kinergy 4S2 H750) oraz sezonu (opony całoroczne) przedstawione w odmiennej kolejności.

Znalezione m.in. na forum:

  • Hankook 225/55 R16 Kinergy 4S2 99 W
  • 225 55 16 Hankook Kinergy 4S2 H750 99W
  • opony całoroczne R16 225x55 Kinergy 4S 2 H750 Hankook
  • Kinergy 4S2 H750 225/55 R16 99 W całoroczne
  • opony Hankook Kinergy H750 225/55R16

Polecane opony całoroczne 225 55 R16 99W o podobnej cenie i parametrach

Poniżej lista alternatywnych opon wielosezonowych o szerokości 225 mm, profilu 55 %, średnicy 16 cali oraz indeksach 99W. Przygotowana propozycja to ogumienie o podobnych parametrach oraz zbliżonym przedziale cenowym. Dla przypomnienia etykieta, gwarancja oraz cena obecnie omawianej opony.

Opona całoroczna
Opona Michelin CrossClimate+ 225 55 R16 99W XL

Logo firmy Michelin
Klasa premium

Michelin CrossClimate+
225/55 R16 99W XL

  • Wzmacniane – XL
  • Gwarancja – 5 lat od daty zakupu
  • Indeks nośności – 99 (do 775 kg/oponę)
  • Indeks prędkości – W (do 270 km/h)
  • Niskie spalanie paliwa (klasa B)
B B 69dB
Cena od 601 zł / szt.

Opona całoroczna
Opona Kleber Quadraxer 2 225 55 R16 99H XL

Logo firmy Kleber
Klasa średnia

Kleber Quadraxer 2
225/55 R16 99H XL

  • Wzmacniane – XL
  • Gwarancja – 5 lat od daty zakupu
  • Indeks nośności – 99 (do 775 kg/oponę)
  • Indeks prędkości – H (do 210 km/h)
  • Niskie spalanie paliwa (klasa B)
B B 69dB
Cena od 409 zł / szt.

Opona całoroczna
Opona Kleber Quadraxer 2 225 55 R16 99V XL

Logo firmy Kleber
Klasa średnia

Kleber Quadraxer 2
225/55 R16 99V XL

  • Wzmacniane – XL
  • Gwarancja – 5 lat od daty zakupu
  • Indeks nośności – 99 (do 775 kg/oponę)
  • Indeks prędkości – V (do 240 km/h)
  • Niskie spalanie paliwa (klasa B)
B B 69dB
Cena od 420 zł / szt.

Opona całoroczna
Opona Michelin CrossClimate 225 55 R16 99W XL

Logo firmy Michelin
Klasa premium

Michelin CrossClimate
225/55 R16 99W XL

  • Wzmacniane – XL
  • Gwarancja – 5 lat od daty zakupu
  • Indeks nośności – 99 (do 775 kg/oponę)
  • Indeks prędkości – W (do 270 km/h)
  • Najlepsza przyczepność na mokrym (klasa A)
  • Niskie spalanie paliwa (klasa B)
B A 69dB
Cena od 602 zł / szt.

Opona całoroczna
Opona Bridgestone Weather Control A005 225 55 R16 99W XL

Logo firmy Bridgestone
Klasa premium

Bridgestone Weather Control A005
225/55 R16 99W XL

  • Wzmacniane – XL
  • Gwarancja – 5 lat od daty produkcji
  • Indeks nośności – 99 (do 775 kg/oponę)
  • Indeks prędkości – W (do 270 km/h)
  • Dodatkowe oznaczenia – 3PMSF
  • Najlepsza przyczepność na mokrym (klasa A)
C A 71dB
Cena od 484 zł / szt.

Dodatkowe informacje

Kierowca w samochodzie

Na koniec kilka słów o promocjach na opony całoroczne, wyprzedażach starszych modeli, zakupach na raty oraz produktach powiązanych.

Promocja i wyprzedaż

Zacznijmy od promocji, którymi coraz częściej kuszą swoich klientów producenci oraz właściciele sklepów internetowych. Do najchętniej stosowanych benefitów w branży oponiarskiej należą smycze do kluczy, karty przedpłacone, karty paliwowe, koszulki piłkarskie oraz pamięci przenośne USB.

Jeżeli chodzi o wyprzedaż opon wielosezonowych firmy Hankook to najbardziej opłacalny okazuje się zakup ogumienia poza szczytem sezonu. Kolejną praktyką sklepów z oponami jest przecenianie produktów, których data produkcji jest starsza niż 2-3 lata. Wówczas możemy się liczyć z upustami rzędu 45-58% od ceny detalicznej.

Zakup na raty

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kierowców, większość sklepów z oponami (intercars, oponeo czy inopony) udostępniła możliwość zakupu swoich produktów na raty, prezentując oferty placówek tj. Euro Bank, Alior Bank czy Credite Agricole. Klienci otrzymują do dyspozycji raty 0% lub (najczęściej) z oprocentowaniem oscylującym w okolicach 1% (0,90 - 1,20).

Poniżej prosta symulacja zakupu na raty 4 sztuk prezentowanych opon wielosezonowych Hankook w rozmiarze 225/55 R16 XL (99W). Przy założeniu, iż jedna opona kosztuje 336 zł, za komplet przyjdzie nam zapłacić 1 344 zł. W zależności od ilości wybranych rat, miesięcznie będziemy musieli przelewać na konto banku od 126 (12 rat) do 686 zł (2 raty). Kalkulacja dotyczy oprocentowania wynoszącego 1%.

Kalkulacja zakupu opon na raty
Ilość rat Miesięczna rata Koszt całkowity Nadpłata
2 686 zł 1 372 zł 28 zł
4 350 zł 1 400 zł 56 zł
6 238 zł 1 428 zł 84 zł
8 182 zł 1 456 zł 112 zł
10 148 zł 1 480 zł 136 zł
12 126 zł 1 512 zł 168 zł

Produkty powiązane

Kupując opony całoroczne w sklepie internetowym, bardzo często mamy możliwość dodania do swojego zamówienia całej gamy interesujących produktów bądź usług powiązanych z wybranym asortymentem. Najczęściej są to propozycje przedmiotów w cenie od kilku do kilkunastu złotych, którymi w przypadku modelu Kinergy 4S2 H750 mogą być m.in. pianki naprawcze, podkładki antypoślizgowe pod telefon, preparaty do mycia felg oraz środki do konserwacji opon.

Michelin CrossClimate 2

Michelin CrossClimate 2. Charakterystyka opony, testy i opinie

2023-01-25
Michelin CrossClimate 2 swój sukces zawdzięcza przede wszystkim dzięki bardzo wysokim osiągom hamowania i przyczepności na mokrej i zaśnieżonej drodze gwarantując tym samym optymalne zużywanie się bieżnika. Wpływa to na większe bezpieczeństwo, ale też oszczędność spalania paliwa, ale też samych opon. Inwestując w model Michelin CrossClimate 2 można śmiało zapomnieć o cosezonowej zmianie ogumienia, ponieważ model ten świetnie radzi sobie w każdych warunkach.
roadstone n priz 4s

Roadstone N Priz 4S

2023-01-09
Aby znaleźć opony, które zapewnią maksimum bezpieczeństwa i komfortu, należy określić własny styl jazdy, częstotliwość korzystania z auta oraz uwzględnić najczęściej uczęszczane drogi i warunki na nich panujące. Absolutnie wystarczającym ogumieniem dla osób jeżdżących w sposób umiarkowany i nieszczególnie często będą dobre opony klasy budżetowej, takiej jak Roadstone N Priz 4S. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas wyboru ogumienia i czym charakteryzuje się wspomniany model koreańskiego producenta? Sprawdź i podejmij dobrą decyzję.
premiorri vimero as

Premiorri Vimero As. Prezentacja modelu

2023-01-07
Za jedną oponę klasy premium można niekiedy kupić cały komplet ogumienia w klasie budżetowej, które również doskonale sprawdzi się w przypadku umiarkowanej jazdy i poruszaniu głównie po mieście. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest też ogumienie wielosezonowe zamiast tradycyjnych opon sezonowych. Jednym z takich produktów jest model Premiorri Vimero As. Sprawdź, co wyróżnia te opony i dlaczego warto wyposażyć w nie swoje auto.
falken euroall season as210

Opony klasy średniej Falken EuroAll Season AS210

2023-01-06
W przypadku gdy auto używane jest w sposób umiarkowany i taki też jest styl jazdy kierowcy, wcale nie trzeba kupować najdroższych opon, by zapewnić sobie maksimum bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Z powodzeniem sprawdzą się tu opony klasy średniej, które wyróżnia doskonały stosunek jakości do ceny. To często produkty, które na podstawie osiągów śmiało konkurować mogą z oponami klasy premium. Świetnym przykładem jest tu ogumienie wielosezonowe Falken EuroAll Season AS210. Sprawdź, co wyróżnia ten model opon i dlaczego warto je kupić.
austone sp-401

Austone SP401. Czym się wyróżnia opona całoroczna?

2023-01-05
Opony różnią się ceną i klasą, do której można je zaliczyć. Niekiedy w kwocie, jaką trzeba przeznaczyć na zakup jednej sztuki ogumienia premium, kupić można cały komplet opon w klasie budżetowej. Często takie opony, podobnie jak droższe produkty, również charakteryzują się świetnymi osiągami i dla dużej grupy kierowców będą to parametry w zupełności wystarczające. Jednym z takich modeli są opony całoroczne Austone SP401. Sprawdź, dlaczego jest to model warty wyboru.
goodyear vector 4seasons gen-3

Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 vs Gen-2

2023-01-04
Goodyear to amerykański gigant, który na rynku oponiarskim od wielu lat znajduje się w czołówce. Specjalizuje się głównie w oponach całorocznych, co widać po wysokich notach ich produktów w tej właśnie dziedzinie. Serca kierowców bez wątpienia skradł model Goodyear Vector 4Season Gen-2, który jak się okazało, wyznaczył nowe trendy wśród opon całosezonowych. Przez wiele lat model ten zajmował podium w rankingach największych serwisów oponiarskich na całym świecie. Goodyear jednak nie spoczął na laurach i jeszcze bardzie udoskonalił ten prawie doskonały model. W efekcie wielu przeprowadzonych badań, doświadczeń i testów do sprzedaży trafił model Goodyear Vector 4Season Gen-3, który jest następcą topowego modelu opon wielosezonowych tej marki. Czym się różnią i który z nich jest lepszy?