Data publikacji:

Czym jest quick detailer i jak go stosować?

Wysoki połysk lakieru samochodowego to marzenie wielu kierowców. Odbijające się promienie słonecznie skutecznie przyciągają uwagę gapiów, a sam samochód znacznie lepiej się prezentuje. Dobrze wypolerowany, przy użyciu profesjonalnych środków, pojazd bardzo często niewiele różni się od modelu prosto z salonu. Dobre wypolerowanie auta wymaga jednak sporej ilości wolnego czasu i odpowiednich preparatów, które pomogą uzyskać zamierzony efekt. Można też skierować się do zawodowych detailerów samochodowych, jednak często cena za ich usługi zwala z nóg. Powoduje to, że kierowcy mniej dbają o dobrą kondycję swojego samochodu. Widać to szczególnie po kilkuletnich samochodach, które już dawno straciły swój blask. Z pomocą przychodzi quick detailer. Co to jest i jak go stosować?
quick detailer

Quick detailer – co to?

Czym jest quick detalier? Jest to profesjonalny środek kosmetyczny przeznaczony do samochodów, z pomocą którego możliwe jest przywrócenie dawnego blasku lakieru i wydobycie jego głębi koloru. Quick detalier jest niczym innym, jak syntetycznym woskiem. Posiada płynną, łatwą do aplikacji konsystencję, a jego użycie nie wymaga specjalistycznej wiedzy, czy doświadczenia.
Quick detailer jest gotowym produktem, który można stosować po każdym myciu. Skutecznie usunie też delikatne zabrudzenia lakieru takie jak kurz garażowy czy odciski palców. Nie zastąpi on jednak mycia, a stosowanie go na bardzo brudny pojazd po pierwsze nie przyniesie zamierzonego efektu, po drugie spowoduje przyklejanie się brudu i trudniejsze jego usunięcie, po trzecie, aplikacja środka spowodować może uszkodzenia lakieru spowodowane zarysowaniem na przykład nagromadzonym piaskiem.
Ważnym jest, aby stosować go na suchy lakier samochodowy oraz unikać aplikowania środka na mocno rozgrzany samochód. W połączeniu z woskiem do samochodu da niesamowity efekt.

Jak działa quick detailer?

Środek kosmetyczny quick detailer pełni kilka istotnych funkcji, takich jak:
  • nadanie blasku;
  • usuwanie osadu z wody i zacieków spowodowanych myciem lub deszczem;
  • przedłużenie trwałości naniesionych powłok ochronnych;
  • wydobycie głębi koloru;
  • zabezpieczenie powierzchni lakieru przed kurzem, wodą i innymi niedużymi zabrudzeniami;
  • tworzy hydrofobową powłokę, co wydłuża efekt mycia;
  • Zależnie od formuły quick detailera, tworzy on powłokę ochronną, dzięki której auto przez dłuższy czas błyszczy. Utrzymuje się on na pojeździe przez kilka myć (najczęściej 2-3), jednak zaleca się, aby stosować środek nabłyszczający po każdym myciu samochodu.
    Użytkowanie quick detailera niesie ze sobą wiele zalet. Największymi z nich są łatwość zastosowania, uniwersalność, szybkie efekty nabłyszczania, trwałość i zabezpieczenie lakieru. Ułatwia też mycie samochodu, co szczególnie przypadnie do gustu kierowcom, którzy nie przepadają lub nie mają czasu na częste czyszczenie auta. Dodatkowo utrzymuje lakier w dobrej kondycji, odnawia jego kolor oraz nadaje blasku, który odmładza samochód.

    Jak stosować quick detailer?

    Obsługa środka nabłyszczającego quick detailer jest banalnie prosta i przedstawimy ją w kilku krokach. Pierwszą czynnością jest dokładne umycie naszego samochodu. Ważne jest, aby jak najlepiej pozbyć się zabrudzeń i kurzu z powierzchni lakieru.
    Po dokładnym myciu warto przyspieszyć proces suszenia. Pomocne okazać się mogą ręczniki z mikrofibry. Nie tylko pozwoli to szybciej wysuszyć powierzchnię samochodu, ale też usunie zacieki i pozostałości po myciu.
    Warto przestawić pojazd w zacienione lub zadaszone miejsce, aby lakier nie nagrzewał się nadmiernie. Zapobiegnie to zbyt szybkiemu wysychaniu środka oraz ułatwi jego rozprowadzanie po powierzchni.
    Jeżeli powyższe czynności zostały wykonane, czas na użycie naszego preparatu. Nałożyć go trzeba bezpośrednio na lakier lub na ręcznik z mikrofibry i dokładnie rozprowadzić po całej powierzchni. Dobrze jest nabłyszczać pojedynczo każdy element, ponieważ po nałożeniu i wyschnięciu środka należy go dotrzeć suchym ręcznikiem, co pozwoli uzyskać zamierzony połysk.
    Nałożenie środka na całe auto od razu spowoduje, że w pierwszej części preparat za bardzo wyschnie i nie uda się go dokładnie spolerować. Proces docierania powtarzać należy tak długo, aż znikną wszystkie ślady i smugi powstałe po zastosowaniu quick detailera.
    Zdjęcie: Envato Elements