Data publikacji:

Uniroyal Rainexpert 3 SUV. Charakterystyka, opinie, testy

Uniroyal Rainexpert 3 SUV to reprezentant opon letnich klasy średniej. Jak sama nazwa wskazuje, model ten zaprojektowany został z myślą o pokonywaniu trudności na drodze jakie przed kierowcami stawia padający deszcz. Model SUV przeznczony jest głównie do samochodów tego typu. W połączeniu z niezawodnością na mokrej nawierzchni opony te gwarantują bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa i komfort jazdy. Produkowane są w bardzo szerokiej gamie rozmiarów, od 13, aż do 18 cali. Sprawdzą się nie tylko w SUV-ach, ale też większych samochodach rodzinnych i limuzynach.

Uniroyal Rainexpert 3 SUV - charakterystyka

Inżynierowie marki Uniroyal, tworząc i konstruując model Rainexpert 3 SUV, postawili na balans między jakością prowadzenia, przyczepnością i obniżonymi oporami toczenia. Od poprzedniej generacji opony wyróżnia głównie usztywnienie i zastosowanie nowych technologii przy powstawaniu barku i bieżnika opony. Zmiana ta poprawia przede wszystkim trzymanie się drogi oraz pozwala precyzyjniej pokonywać zakręty. Poza zastosowanym usztywnieniem, efekt ten daje również zmodyfikowana, specjalna mieszanka gumowa.
Niewątpliwą zaletą modelu Uniroyal Rainexpert 3 SUV to bardzo niski generowany hałas, nawet przy bardzo wysokich osiągach. Wpływa to przede wszystkim na komfort jazdy zarówno kierowcy, jak i pasażerów. Mniejszy hałas, to też mniejsze drgania, a co za tym idzie, zmniejszone zużycie opon i układu zawieszenia.
Wymienione cechy wraz ze stosunkowo niską, atrakcyjną ceną to elementy, które przekonują kierowców do zakupu tych właśnie opon, szczególnie wśród osób, które są amatorami opon ze średniej klasy jakościowej. Można śmiało stwierdzić, że model Uniroyal Rainexpert 3 SUV jest konkurencyjnym modelem dla opon premium, stąd też duża popularność i pozytywne opinie na ich temat.
Czytając charakterystykę tego modelu, producent wyróżnia trzy powody, dla których warto wybrać Uniroyal Rainexpert 3 SUV. Są to:
  • Bezpieczna jazda bez aquaplaningu. Specjalna rzeźba bieżnika i zmodyfikowane nacięcia na grzbiecie opony na wzór skóry rekina pozwalają sprawnie i precyzyjnie odprowadzić wodę z powierzchni styku opony z nawierzchnią.
  • Krótka droga hamowania. Zastosowane liczne krawędzie tnące pozwalają czuć się pewnie podczas nawet podczas gwałtownego hamowania na mokrej nawierzchni.
  • Zmniejszone opory toczenia oraz dłuższe przebiegi. Nowoczesna struktura bieżnika i zastosowana nowoczesna mieszanka gumowa ograniczają straty energii, co przekłada się na mniejsze spalanie, wolniejsze zużywanie się opon, a przez to większe osiągi.

Uniroyal Rainexpert 3 SUV – testy i opinie

Opinie o Uniroyal Rainexpert 3 SUV wyrażane nie tylko przez użytkowników, ale też ekspertów są zadowalające i podkreślają przede wszystkim bardzo dobre zachowanie się na mokrej nawierzchni i obniżone opory toczenia.
W testach na przełomie 2017 i 2018 roku przeprowadzonych przez niemieckie stowarzyszenie motoryzacyjne ADAC, które jest jedną z wiodących marek testujących ogumienie samochodowe, badano ogumienie letnie w rozmiarze 215/65 R16. Model Uniroyal Rainexpert 3 SUV zajął miejsce w połowie stawki. Jest to bardzo dobra pozycja, zważając na to, że w czołówce było bardzo ciasno i wykazano nieznaczne różnice punktowe. Dodatkowo warto dodać, że badano wszystkie klasy jakościowe razem, dlatego jak na model ze średniej półki, jest to bardzo dobra ocena.
W 2018 inna marka zajmująca się testami, jaką jest AutoBild, również badała opony letnie, tym razem w rozmiarze 195/65 R15. Tutaj nasz model zajął tak samo jak poprzednio, 7. miejsce, jednak nie była to połowa stawki, bo badano ponad 50 modeli opon. Dodatkowo poza wysokimi notami, opony otrzymały ocenę zadowalającą, co tylko potwierdza ich jakość i zachęca do zakupu.

Uniroyal Rainexpert 3 SUV – charakterystyka techniczna

Przedstawiamy charakterystykę techniczną opon Uniroyal Rainexpert 3 SUV w rozmiarze 215/65 R16. Jest to dokładnie ten sam model, który oceniany był w testach ADAC.
Uniroyal Rainexpert 3 Suv 215/65R16 98H Fr
Producent - Uniroyal
Model – Rainexpert 3 SUV
Przeznaczenie - letnie
Klasa – średnia
Szerokość – 255 mm
Profil – 65 %
Średnica – 16”
Indeks nośności – 98 (750 kg)
Indeks przyczepności - A (najlepsza klasa jakościowa)
Opory toczenia – Klasa C
Indeks prędkości – H (do 210 km/h)
Hałas zewnętrzny – 71 dB
Dodatkowe oznaczenia – Fr – rant ochronny, XL – opona wzmocniona
Zdjęcie: duallogic / Envato Elements