Uniroyal RainMax 3

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Głosów: 4, Średnia: 5,00 na 5)
Loading...

uniroyal-rainmax-3-lead

Największa część rynku opon to produkty przeznaczone do samochodów osobowych. Kierowcy aut dostawczych nie są jednak poszkodowani. Z myślą o nich także projektowane są nowoczesne modele, które zapewniają dużą satysfakcję z jazdy. Do wartych uwagi należy Uniroyal RainMax 3.

Marka Uniroyal jest pozycjonowana w klasie średniej i korzysta z rozwiązań technologicznych niemieckiego koncernu Continental, który od wielu lat szczyci się mianem jednego z liderów branży. Co więcej, opony Uniroyal określane są mianem „deszczowych”. Technologie wykorzystywane do ich produkcji mają za zadanie zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa na mokrej nawierzchni bez uszczerbku na innych osiągach.

Symbolem marki od wielu lat jest parasolka, która ma przypominać kierowcom, że z tymi oponami zachowają panowanie nad samochodem nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Przyjrzyjmy się teraz szczegółom, czyli rozwiązaniom zastosowanym w modelu letnim RainMax 3.

 

Nazwa modelu "RainMax 3" na boku opony
Nazwa modelu „RainMax 3” na boku opony

 

Technologia opon RainMax 3

Omawiany model, tak jak wszystkie w ramach marki Uniroyal, ma za zadanie zapewnić dobre prowadzanie w czasie i po deszczu. Jest to między innymi zasługą szerokich rowków i nacięć, które odprowadzając wodę, chronią przed niebezpiecznym zjawiskiem aquaplaningu, a w efekcie utratą panowania nad samochodem. Z kolei udoskonalona mieszanka gumowa umożliwia skrócenie drogi hamowania i utrzymanie stabilności podczas pokonywania zakrętów.

Podczas projektowania modelu RainMax 3 duży nacisk położono także na trwałość i bezawaryjność. Dzięki temu możliwa jest bezproblemowa codzienna jazda przez cały okres użytkowania i zachowanie osiągów opony przy dużym obciążeniu samochodu. Warto także wspomnieć, że Uniroyal RainMax 3 charakteryzuje się doskonałym stosunkiem ceny do jakości – dobre osiągi otrzymujemy bez wydawania ogromnej sumy pieniędzy. Omawiane opony na rynku zastąpiły model oznaczony cyfrą „2”.

 

Zalety i wady bieżnika symetrycznego

Tego typu rozwiązanie zapewnia dobre odprowadzanie wody i nie generuje zbyt dużego hałasu, co umożliwia komfortowe użytkowanie samochodu dostawczego każdego dnia. Dzięki stosunkowo prostej budowie taki rodzaj opon można zamontować na dowolnej pozycji na aucie, co znacznie ułatwia późniejszą rotację i pośrednio chroni przez przyspieszonym zużyciem całego kompletu.

Z drugiej strony taki bieżnik nie zapewnia sportowych osiągów, jak na przykład modele asymetryczne. W samochodach dostawczych nie są one jednak potrzebne, a dzięki mniejszemu zaawansowaniu technologicznemu udaje się zoptymalizować koszty produkcji, co wpływa także na cenę opony. Dlatego właśnie takie ogumienie jest  najczęściej montowane w autach dostawczych (czasem także w najmniejszych i najsłabszych osobowych).

 

Opona letnia RainMax 3 firmy Uniroyal
Opona letnia RainMax 3 firmy Uniroyal

 

Etykieta opon Uniroyal RainMax 3

etykieta-cb72-2

Omawiany model dostępny jest rozmiarach od 14 do 16 cali. We wszystkich z nich hamowanie na mokrej nawierzchni zasłużyło na klasę „B”. Biorąc pod uwagę, że jest to model dostawczy z symetrycznym bieżnikiem, wynik ten możemy uznać za bardzo dobry.

W kategorii oporów toczenia RainMax 3 został oceniony na „klasę C”, co również jest zadowalającym rezultatem.

Pod kątem hałasu zewnętrznego nie jest najgorzej – 72dB i dwie fale – niektóre opony osobowe stoją na podobnym poziomie, a tutaj w końcu mamy do czynienia z dostawczymi, które z reguły są głośniejsze.

 

Oponie kierowców o oponie

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie warto sprawdzić co na temat modelu RainMax 3 sądzą jego użytkownicy. Poniżej zamieściłem przykładowe opinie opublikowane na forach dyskusyjnych i portalach społecznościowych.

„Prowadzę mały sklep i prawie codziennie muszę jeździć po towar. Zdecydowałem się na Uniroyale, bo w osobówce mam od kilku lat kultowe RainExperty, które sprawdzają się rewelacyjnie. W przypadku RainMaxa 3 jest podobnie. Dobrze prowadzą się bez względu na pogodę, załadowane auto jest stabilne na zakrętach, czuć pewność prowadzenia. Cena nie odstrasza, ale za takie dobre opony zapłaciłbym nawet więcej, gdybym musiał” – podsumował Andrzej.

„Dobre opony za dobre pieniądze. Uniroyal to tak naprawdę Continental, tylko nieco tańszy. Dobrze odprowadzają wodę, nie trzeba uważać przy każdej głębszej kałuży. Nie widać po nich jakiegoś wielkiego zużycia, żadnych problemów z awariami też nie miałem. Trudno mi ocenić komfort czy spalanie, ale to pierwsze nie jest aż takie ważne (w końcu to nie limuzyna), a jakiegoś wielkiego skoku zużycia paliwa że odnotowałem” – skomentował użytkownik podpisany jako Martin.

„RainMax 3 to model warty polecenia. Czuć, że to dopracowany produkt. Dobry na suchym i na mokrym, nie wiem jak będzie w upale, ale przy wiosennych temperaturach jest póki co bardzo dobrze. Hamowanie przebiega sprawnie, ładnie trzyma w zakrętach, hałas nie jest większy niż przy innych oponach. Naprawdę polecam, widać że Uniroyal się postarał przy tym modelu” – napisał Łukasz.

 

Testy modelu RainMax 3

wyniki-testu-opon

Opony Uniroyal RainMax 3 nie brały dotychczas udziały w testach organizowanych przez czasopisma lub organizacje motoryzacyjne, ale w zamian warto przyjrzeć się średnim ocenom tego modelu na portalu tyrereviews.co.uk (przyznawanym   przez użytkowników). Są one znacznie wyższe niż poprzednika (RainMax 2), co pokazuje, że nowszy model naprawdę oferuje lepsze osiągi, a nie tylko kosmetyczne poprawki.

Przyczepność na suchej nawierzchni została oceniona na 87% (u poprzednika na 55%), na mokrej na 77% (poprzednik 70%), „czucie” drogi na 80% (90%), szeroko pojęta obsługa na 77% (50%), odporność na zużycie na 77% (55%),  komfort na 73% (65%), a 8 na 10 kierowców kupiłoby ten model ponownie (co ciekawe, w przypadku modelu RainMax 2 jest to 10 na 10).

 

Gwarancja na opony Uniroyal

Warunki gwarancji na opony Uniroyal są takie same jak w przypadku modeli Continental. Każdy nabywca ogumienia marki otrzymuje 5-letni okres ochronny, który może jednak ulec skróceniu, jeśli opony zużyją się szybciej. Gwarancja obejmuje wszelkie wady związane z wykonaniem, konstrukcją lub materiałem użytym do produkcji opon.

Wadliwy produkt można zareklamować w ASO (dla opon z oryginalnego wyposażenia pojazdu), upoważnionych punktach obsługi gwarancyjnej i u sprzedawcy. Producent wprowadził także określone warunki wymiany opon – jeśli wada ujawni się w ciągu 2 lat od daty sprzedaży, to użytkownik otrzyma nowy produkt, po upływie tego czasu przysługuje zwrot części kosztów uzależniony od stopnia zużycia reklamowanych opon lub stosowny rabat (dofinansowanie) na zakup nowych tego samego producenta.

gwarancja-5-lat-od-daty-produkcji

 

Podsumowanie

Uniroyal RainMax 3 to bardzo ciekawa propozycja dla każdego posiadacza samochodu dostawczego, busa czy vana. Model umożliwia codzienne, intensywne użytkowanie auta, jednocześnie sprawiając, że praca staje się łatwiejsza i bardziej komfortowa. W przypadku „dostawczaka” niezawodność liczy się szczególnie i tutaj mamy pewność, że opony nie zawiodą nas w krytycznym momencie.

Z tymi oponami zawsze dotrzemy do wyznaczonego celu podróży. To bezpieczeństwo na mokrej nawierzchni, wytrzymałość i ekonomia – niezawodne opony dostosowane do potrzeb wymagających użytkowników.

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *