Opony Bridgestone

Opony Bridgestone nie są, jak można by sądzić po nazwie, produktem „Made in USA”. Ich domem jest Japonia, gdzie na początku trzeciej dekady XX wieku powstał pierwszy zakład produkcyjny firmy Bridgestone Tire Co. Ltd. Jego właściciel, Shojiro Ishibashi, nie zaczynał jednak od zera. Już wcześniej, jako producent obuwia i gumowych podeszew, zdobył pokaźny majątek. Dobre wyczucie potrzeb japońskich klientów podpowiadało mu jednak, by jego część zainwestować w produkcję opon. Szybko kazało się to strzałem w dziesiątkę.

W 1953 roku przedsiębiorstwo było już największym producentem opon w Japonii z rocznym zyskiem ze sprzedaży sięgającym 10 miliardów jenów. W ciągu dwóch dekach Ishibashi otworzył kilkanaście kolejnych zakładów produkcyjnych. Dodatkowo wprowadzonego przez niego w życie rozwiązania technologiczne sprawiły, że w 1968 roku Bridgestone otrzymało nagrodę „Deming Prize”. Niedługo potem rozpoczęła się produkcja szerszej oferty ogumienia. Radialne opony Bridgestone dostępne były w latach ‘70 dla samochodów osobowych, ciężarowych oraz autobusów. Dobra passa nie skończyła się wraz ze śmiercią Ishibashiego w 1976 roku. Przejęcie Firestone, wynalezienie szeregu rewolucyjnych technologii, a wreszcie pierwsze sukcesy sportowe – wszystko to wydarzyło się jeszcze przed końcem XX wieku.

Dziś Bridgestone jest uznawane za największego producenta opon na świecie. Przy okazji odgrywa też ważną rolę w segmencie ogumienia Run flat, które jest w stanie unosić auto mimo utraty powietrza. Cała oferta obejmuje natomiast opony do samochodów osobowych, z napędem na cztery koła, dostawczych, ciężarowych, przemysłowych, rolniczych, autobusów oraz motocykli. Wśród opon zimowych tej marki szczególną popularnością cieszy się seria Blizzak, a letnich – Turanza. Dla posiadaczy aut sportowych powstała specjalna linia Potenza, która pozwala na jeszcze lepsze osiągi i wyższy komfort jazdy.

Gwarancja na opony Bridgestone obejmuje wyłącznie stwierdzone uszkodzenia, które okazały się powstać z winy producenta. Okres gwarancyjny trwa przez 48 miesięcy (4 lata) od chwili zakupu. Jeśli do wykrycia doszło w ciągu 1 roku, możliwa jest wymiana opon na nowe. Później wartość zwrotu uzależniona jest od głębokości zużycia bieżnika.