Data publikacji:

Opony Bridgestone. Opinie, testy, popularne modele

Dobrej jakości ogumienie decyduje o komforcie jazdy, bezpieczeństwie i akustyce wewnątrz pojazdu. Żeby je znaleźć, często trzeba poświęcić dużą ilość czasu. Dzisiaj ułatwimy poszukiwanie opon wielu kierowcom i przedstawimy markę Bridgestone, która jest uwielbiana przez ogromne rzesze użytkowników na całym świecie. Jak wiele Japońskich firm, Bridgestone znana jest ze swojej solidności. Aktualnie posiada ponad 3 tysiące sklepów na całym świecie. Dowiedz się, czy warto wybrać opony Bridgestone.

Opony Bridgestone – o marce

Opony Bridgestone nie są, jak można by sądzić po nazwie, produktem „Made in USA”. Ich domem jest Japonia, gdzie na początku trzeciej dekady XX wieku powstał pierwszy zakład produkcyjny firmy Bridgestone Tire Co. Ltd. Jego właściciel, Shojiro Ishibashi, nie zaczynał jednak od zera. Już wcześniej, jako producent obuwia i gumowych podeszew, zdobył pokaźny majątek. Dobre wyczucie potrzeb japońskich klientów podpowiadało mu jednak, by jego część zainwestować w produkcję opon. Szybko okazało się to strzałem w dziesiątkę.
W 1953 roku przedsiębiorstwo było już największym producentem opon w Japonii z rocznym zyskiem ze sprzedaży sięgającym 10 miliardów jenów. W ciągu dwóch dekach Ishibashi otworzył kilkanaście kolejnych zakładów produkcyjnych. Dodatkowo wprowadzone przez niego w życie rozwiązania technologiczne sprawiły, że w 1968 roku Bridgestone otrzymało nagrodę „Deming Prize”. Niedługo potem rozpoczęła się produkcja szerszej oferty ogumienia.
Radialne opony Bridgestone dostępne były w latach 70 dla samochodów osobowych, ciężarowych oraz autobusów. Dobra passa nie skończyła się wraz ze śmiercią Ishibashiego w 1976 roku. Przejęcie Firestone, wynalezienie szeregu rewolucyjnych technologii, a wreszcie pierwsze sukcesy sportowe – wszystko to wydarzyło się jeszcze przed końcem XX wieku.

Co obejmuje oferta opon marki Bridgestone?

Dziś Bridgestone jest uznawane za największego producenta opon na świecie. Przy okazji odgrywa też ważną rolę w segmencie ogumienia Run flat, które jest w stanie unosić auto mimo utraty powietrza. Cała oferta obejmuje natomiast opony do samochodów osobowych, z napędem na cztery koła, dostawczych, ciężarowych, przemysłowych, rolniczych, autobusów oraz motocykli. Wśród opon zimowych tej marki szczególną popularnością cieszy się seria Blizzak, a letnich – Turanza. Dla posiadaczy aut sportowych powstała specjalna linia Potenza, która pozwala na jeszcze lepsze osiągi i wyższy komfort jazdy.

Gwarancja na opony Bridgestone

Gwarancja na opony Bridgestone obejmuje wyłącznie stwierdzone uszkodzenia, które okazały się powstać z winy producenta. Okres gwarancyjny trwa przez 48 miesięcy (4 lata) od chwili zakupu. Jeśli do wykrycia doszło w ciągu 1 roku, możliwa jest wymiana opon na nowe. Później wartość zwrotu uzależniona jest od głębokości zużycia bieżnika.

Wyniki testów opon Bridgestone

Opony Bridgestone testowane były w najróżniejszych niezależnych testach opon, między innymi w Test Gute Fahrt, TCS, ÖAMTC czy testach Autobild. Sprawia to, że przetestowane zostały w sposób naprawdę wszechstronny i pełny. We wszystkich testach opony uzyskały bardzo dobre wyniki. Najczęściej otrzymywały noty „polecane”, „szczególnie polecane” i „bardzo dobre”. Stosunkowo rzadko uzyskiwały noty „zadowalające”, co jest spotykane sporadycznie. Opony często znajdowały się na podium.

Opony Bridgestone - opinie

Opinie kierowców o oponach Bridgestone są jednoznacznie pozytywne. Ich użytkownicy podkreślają fakt, że zużycie postępuje bardzo powoli w porównaniu do innych opon. Większość z nich deklaruje, że zakupi ogumienie ponownie. Niskie opory toczenia większości opon przekładają się na dużą oszczędność w zakresie spalania.
Niektórzy twierdzą, że przyczepność na mokrej nawierzchni jest nawet lepsza, niż na suchej. Kierowcy podkreślają, że opony dobrze trzymają się drogi i zapewniają poczucie bezpieczeństwa oraz stabilności. W zależności od tego, na jakie opony się decydujemy, Bridgestone zapewniają komfort akustyczny. Oczywiście w przypadku ogumienia zimowego, niestety odrobinę mniejszy. Zdecydowana większość użytkowników opon zaznacza, że za tę cenę jest to najlepszy wybór.

Dostępne serie opon Bridgestone

Bridgestone oferuje dosyć szeroki wybór dostępnych serii opon o różnych parametrach. Wśród nich można znaleźć serie:
  • Turanza – komfortowe, oszczędne opony, które docenione zostały między innymi przez markę BMW. Gwarantują długi przebieg i doskonałą przyczepność.
  • Blizzak – czyli opony zimowe o klasie A na mokrej nawierzchni. Radzą sobie na śniegu i lodzie.
  • Potenza – to opony letnie, które charakteryzuje wysoka czułość i precyzja podczas prowadzenia. Świetnie radzą sobie również w wyższych prędkościach.
  • Weather Control – to grupa opon całorocznych, świetnie zachowujących się na suchych i mokrych nawierzchniach. Są bardzo odporne i dobrze radzą sobie ze śniegiem.
  • Ecopia – to opony letnie o wysokich parametrach oszczędności i niskich oporach toczenia.
  • Dueler – to seria opon całorocznych lub letnich w zależności od wybranego modelu. Gwarantują dobrą przyczepność niezależnie od rodzaju nawierzchni, po jakiej się poruszamy. Zapewniają wysoki komfort, bezpieczeństwo i stabilność jazdy.
  • Duravis – to opony do samochodów dostawczych o bardzo dobrych osiągach. Są całoroczne i gwarantują dobrą ochronę przed zjawiskiem aquaplanningu. Posiadają dodatkowe wzmocnienia lub ochronę bocznej krawędzi opony.
  • General Use – to seria najbardziej uniwersalnych opon letnich do wszechstronnych zastosowań. Wyróżnia je komfort podczas jazdy i oszczędność.
Bridgestone dba o szeroką dostępność najróżniejszych modeli opon tak, by ich dopasowanie do swojego stylu jazdy, ilości pokonywanych kilometrów, klimatu i warunków, w jakich się poruszamy, nie nastręczało żadnych trudności.

Bridgestone opony – polecane modele zimowe

Blizzak LM005

Bezkolcowe opony do jazdy po śniegu i mokrej nawierzchni. Mają kierunkowy bieżnik i są wzmacniane krzemionką. Wyposażone zostały w specjalne lamele, które skracają drogę hamowania nawet w trudnych warunkach.

Blizzak LM005-DriveGuard

Idealnie wyważona mieszanka gumowa zapewnia odpowiednią konsystencję opony, natomiast bieżnik bezpieczne hamowanie i stabilność na zakrętach. Ogumienie jest dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie i stosunkowo szerokim zakresie rozmiarów. W testach ACE czy AutoBild niejednokrotnie zajmowało 1 miejsce. Są wzmacniane i uzupełnione dodatkowymi rowkami w centralnej części bieżnika.

Blizzak ICE

Ciekawą propozycją od Bridgestone są także opony Blizzak ICE do jazdy w klimacie subarktycznym lub umiarkowanym. Pomimo tego, że model nie jest wyposażony w kolce, świetnie radzi sobie na lodzie i śniegu, zatem jest warty polecenia w kategorii opon zimowych.

Opony letnie Bridgestone

Ecopia EP001S

To gwarancja oszczędności paliwa, wygody i komfortu podczas jazdy. Oferują podwyższoną odporność na zjawisko aquaplanningu i świetnie radzą sobie z odprowadzaniem wody spod kół. Zużywają się równomiernie i są chwalone przez użytkowników za dobre walory akustyczne.

Dueler HP Sport

Czyli wysoki indeks prędkości i nośności, przeciętny komfort akustyczny oznaczony klasą B oraz symetryczny bieżnik. Sprawdzą się do jazdy typowo miejskiej oraz na autostradach.

Potenza S007

Bardzo czułe, precyzyjne opony dla kierowców, którzy lubią nieco bardziej sportowy styl jazdy. Mają ponadprzeciętne indeksy prędkości i nośności oraz zapewniają dobry poziom komfortu akustycznego. Wyróżnia je przyczepność na mokrej nawierzchni w klasie A.

Polecane opony wielosezonowe

Weather Control A005 EVO

Wysokiej jakości ogumienie wielosezonowe. Doskonale radzi sobie na śniegu, mokrych i suchych nawierzchniach. Idealne opony do miasta, gwarantujące pewność prowadzenia oraz bezpieczeństwo. Dostępne są w atrakcyjnych cenach i mają bardzo zrównoważone osiągi. Generowany hałas to klasa B, indeks prędkości 210km/h, natomiast nośności 615 kg. Posiadają znacznik 3PMSF i mają klasę A w zakresie hamowania na mokrej nawierzchni.
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!