Opony Imperial

Opony Imperial to jedne z nowszych produktów na rynku motoryzacyjnym. Marka powstała dopiero w 2011 roku, mimo to skutecznie przekonuje do siebie coraz większą liczbę kierowców. Imperial wywodzi się z Belgii, jednak opony w większości produkowane są w chińskich koncernach oponiarskich. Obecnie ogumienie Imperial wytwarzane jest w ponad 200 różnych rozmiarach z przeznaczeniem do samochodów osobowych, dostawczych, lekkich ciężarówek czy SUV-ów. 

Opony belgijskiej marki cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem z kilku powodów. Pierwszym jest bardzo atrakcyjna cena. Drugi argument to wysoka jakość wykonania i doskonałe parametry jezdne. Łącząc oba te atuty, otrzymujemy dobrej jakości opony w stosunkowo niskiej cenie, co zdecydowanie zachęca kierowców do inwestycji w produkty tej marki. Opony marki Imperial wytwarzane są w nowoczesnych fabrykach przy wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań technologiczno-produkcyjnych, znacznie przewyższając normy, jakie są im stawiane. Kierowcy i testerzy chwalą sobie przede wszystkim trwałość i wytrzymałość opon belgijskiego producenta. Zachęca również wysoka jakość przyczepności i warunków jazdy na mokrej oraz zaśnieżonej drodze.

Imperial – kooperacja chińsko-belgijska

Imperial jest azjatycko-belgijską marką, produkującą opony samochodowe. Produkcja odbywa się w głównej mierze w Chinach, ale jest ściśle kontrolowana przez belgijską firmę Deldo, która należy do czołówki producentów opon na Starym Kontynencie. Produkty marki Imperial są przedstawiane jako wysoka klasa ekonomiczna, czego potwierdzeniem jest ich rosnąca popularność wśród kierowców.

Najlepsze jakościowo modele opon marki Imperial dostępne są we wszystkich najpopularniejszych rozmiarach. Oferta marki Imperial obejmuje nawet 250 rozmiarów opon do aut osobowych czy tworzonych z myślą o samochodach z nadwoziem SUV.

Opony Imperial. Charakterystyka

Mimo młodego wieku, opony Imperial bez problemu konkurują z największymi producentami opon na świecie. Szczególna uwaga przykładana jest w nich do wysokiego poziomu bezpieczeństwa i pełnej kontroli nad stabilną i pewną jazdą samochodem. Producent tworzy opony ekonomiczne, które poprawiają komfort podróżowania. Pomimo wytwarzania opon na Wschodzie, są one certyfikowane i tworzone zgodnie z najbardziej rygorystycznymi normami nie tylko Europy, ale całego świata. Dzięki temu, że opony marki Imperial produkowane są w krajach azjatyckich, dostępne są one w korzystnej cenie, a ich jakość jest na najwyższym poziomie. 

Są to opony, które spełnią oczekiwania niejednego kierowcy, który ceni sobie przede wszystkim bezpieczną i ekonomiczną jazdę, a któremu zależy na odpowiedniej trwałości i wytrzymałości. Każdy z szerokiej gamy modeli opon Imperial w dość jasny sposób udowadnia, że mimo klasy ekonomicznej są to opony niezwykle dobrze wykonane, które bez problemu mogą konkurować z europejskimi wyrobami największych producentów.

Technologia w oponach Imperial – z myślą o kierowcach

Marka Imperial, pomimo produkcji opon ekonomicznych, nastawionych na atrakcyjną cenę w połączeniu z satysfakcjonującymi parametrami, stara się stosować nowoczesne technologie przy produkcji ogumienia. Pozwala to tworzyć produkty o coraz lepszych parametrach, których oczekują kierowcy.

Wiele modeli opon, szczególnie letnich, ma przedrostek eco, co ma być związane z ekonomiczną eksploatacją ogumienia. Oprócz bezpieczeństwa i krótkiej drogi hamowania, opony Imperial mają zapewnić niskie opory toczenia czy długie przebiegi.

Trochę inną filozofię zastosowano w przypadku opon zimowych, np. z serii Snowdragon czy jej następców. Tutaj postawiono na bezpieczeństwo — lepszą przyczepność, kontrolę czy stabilną jazdę nawet na śliskiej nawierzchni. Zimowe opony Imperial świetnie sprawdzą się nie tylko do jazdy w mieście, ale i poza nim, gdzie śnieg zalega znacznie dłużej.

Popularne modele opon Imperial

Opony Imperial EcoSport 2 to ogumienie klasy budżetowej, które może się pochwalić ponadprzeciętnymi parametrami jazdy. Zachowują odpowiednią przyczepność na suchej, jak i mokrej drodze. Są doskonałym rozwiązaniem dla kierowców, którzy szukają bardzo dobrych opon w niskiej cenie. Opony Imperial EcoSport 2 posiadają asymetryczną rzeźbę bieżnika, gdzie wewnętrzna strona odpowiada za skuteczne osuszanie bieżnika i przyczepność na mokrej drodze, zewnętrzna zaś przekłada się na skuteczne hamowanie, przyczepność na suchej drodze oraz precyzję pokonywanych zakrętów. Opony wytworzono z termoadaptacyjnej mieszanki gumowej, która doskonale sprawdza się zarówno w letnich, jak i zimowych temperaturach.

Całoroczny model opony Imperial AllSeason Driver, który świetnie sprawdza się w każdych, nawet najbardziej skrajnych warunkach. Cechuje ją niska cena i bardzo wysoka jakość wykonania. Dopracowano gęsto usieciowane lamele, które dbają o odpowiednią przyczepność przez cały rok. Szerokie rowki bardzo skutecznie odprowadzają wodę, a charakterystyczne żebra powodują, że opony prowadzą się bardzo pewnie i stabilnie. Jest to doskonała propozycja dla wymagających kierowców, którzy nie chcą znacznie nadwyrężać swojego budżetu.