Opony Imperial

W oponach zdecydowanie najważniejsze są ich parametry, które istotnie zwiększają nasze bezpieczeństwo na drodze. Dlatego wybór najtańszych opon nie jest dobrym rozwiązaniem. Doskonale wyważonym produktem, łączącym atrakcyjną ceną z solidną jakością i nowoczesną technologią, są opony Imperial.

Imperial – kooperacja chińsko-belgijska

Imperial jest azjatycko-belgijską marką, produkującą opony samochodowe. Produkcja odbywa się w głównej mierze w Chinach, ale jest ściśle kontrolowana przez belgijską firmę Deldo, która należy do czołówki producentów opon na Starym Kontynencie. Produkty marki Imperial są przedstawiane jako wysoka klasa ekonomiczna, czego potwierdzeniem jest ich rosnąca popularność wśród kierowców.

Najlepsze jakościowo modele opon marki Imperial dostępne są we wszystkich najpopularniejszych rozmiarach. Oferta marki Imperial obejmuje nawet 250 rozmiarów opon do aut osobowych czy tworzonych z myślą o samochodach z nadwoziem SUV.

Opony Imperial do aut osobowych i dostawczych

Marka imperial skupia się na produkcji opon do aut osobowych, z napędem 4x4, aut z nadwoziem typu SUV oraz pojazdów dostawczych. Produkcja dotyczy opon letnich, opon zimowych oraz opon całorocznych Imperial.

Głównym celem jest dostarczenie ogumienia z klasy ekonomicznej, łączącej w sobie korzystną cenę za produkt o zadowalających parametrach. Niska cena opon jest tutaj kluczowym elementem dla wielu kierowców posiadających nieco mniejsze wymagania.

Marka Imperial cieszy się bardzo dobrymi ocenami kierowców, którzy zdecydowali się na zakup opon tego producenta. Pomimo dość „młodej” marki, ogumienie Imperial coraz częściej pojawia się w świadomości kierowców.

Technologia w oponach Imperial – z myślą o kierowcach

Marka Imperial, pomimo produkcji opon ekonomicznych, nastawionych na atrakcyjną cenę w połączeniu z satysfakcjonującymi parametrami, stara się stosować nowoczesne technologie przy produkcji ogumienia. Pozwala to tworzyć produkty o coraz lepszych parametrach, których oczekują kierowcy.

Wiele modeli opon, szczególnie letnich, ma przedrostek eco, co ma być związane z ekonomiczną eksploatacją ogumienia. Oprócz bezpieczeństwa i krótkiej drogi hamowania, opony Imperial mają zapewnić niskie opory toczenia czy długie przebiegi.

Trochę inną filozofię zastosowano w przypadku opon zimowych, np. z serii Snowdragon czy jej następców. Tutaj postawiono na bezpieczeństwo — lepszą przyczepność, kontrolę czy stabilną jazdę nawet na śliskiej nawierzchni. Zimowe opony Imperial świetnie sprawdzą się nie tylko do jazdy w mieście, ale i poza nim, gdzie śnieg zalega znacznie dłużej.

Popularne modele opon Imperial

Wśród ogumienia marki Imperial królują produkty do samochodów osobowych. Do najpopularniejszych opon letnich zalicza się modele Imperial Ecodriver 4, Ecodriver 5 oraz Ecosport 2, a w wersji całorocznej szczególnie dobrymi opiniami cieszy się model All Season Driver. Marka Imperial jest również częstym wyborem w przypadku opon zimowych. I tutaj należy wyróżnić kilka modeli – Snowdragon HP, Snowdragon UHP, Snowdragon 3 oraz Snow Dragon SUV.

Dla aut z napędem 4x4 warto jeszcze wyróżnić model Imperial F110, a w przypadku aut dostawczych godne uwagi są modele letnie Imperial RF08 oraz całoroczne All Season VAN Driver. Sporo tego jak na opony z klasy ekonomicznej, co tylko podkreśla częsty wybór tej marki przez kierowców.

Autor: Witek Wiśniewski