Opony Goodride

Opony Goodride są bardzo często wybierane przez kierowców, którym zależy na tym, by niska cena szła w parze z wysoką jakością. Doceniają, że producent opon wciąż inwestuje duże środki na doskonalenie technologii produkcji oraz rozszerzanie swojej oferty. Już teraz opony Goodride tworzone są z myślą nie tylko o samochodach osobowych, ale również motocykli, ciężarówek, autobusów a także pojazdów rolniczych i przemysłowych. Każdy z kierowców może więc znaleźć dokładnie to, czego potrzebuje. 

Opony Goodride dostępne są w wielu różnych modelach, wśród których wymienić możemy opony letnie, zimowe oraz całoroczne. Przyjrzyjmy się nieco bliżej poszczególnym modelom i sprawdźmy ich najważniejsze cechy.  

Opony Goodride to azjatycka marka, która coraz bardziej zalewa europejski rynek motoryzacyjny. Na sukces przedsiębiorstwa pracuje kilku mniejszych podwykonawców, a cały koncern jest największym w Azji, przez co jest liderem tamtejszych producentów. Opony Goodride to ekonomiczne modele, które jakością można porównywać do europejskich opon klasy średniej i wyżej. 

Chińska marka czerpie wzorce od największych koncernów świata i wprowadza swoje zamienne technologie, które w efekcie dają bardzo podobne ogumienie, w porównaniu z europejskim, w stosunkowo niższej cenie ze względu na niższe koszty wytwarzania. Chińskie opony często nazywane są tańszymi zamiennikami i jak najbardziej, jest w tym część prawdy. Chodzi o cenę, która jest zdecydowanie niższa niż podobne modele z Europy czy Ameryki. Ich jakość jednak jest bardzo zbliżona, a coraz częściej nawet lepsza od lokalnych produktów, dlatego ciężko nazwać je zamiennikami.

Goodride nawiązał współprace z europejskimi i amerykańskimi gigantami oponiarskimi. Miało to na celu przyspieszenie rozwoju marki oraz zbadanie potrzeb rynkowych na całym świecie i jak najlepsze dopasowanie się do wymagań klientów. Dzięki licznym testom i innowacyjnym technologiom azjatycki producent opon samochodowych spełnił liczne, rygorystyczne wymagania dopuszczające ich opony do użytku na drogach publicznych krajów na zachodzie i przez to wszedł na rynek motoryzacyjny, uzyskując wszystkie niezbędne zezwolenia. 

Liczba klientów użytkujących opony marki Goodride stale rośnie. Jest to spowodowane bardzo wysoką jakością i trwałością wykonania oraz bardzo dużą wydajnością. Opony Goodride charakteryzuje bardzo dobra przyczepność, wysoki poziom bezpieczeństwa, kontrola nad pojazdem oraz ekonomiczność. Objawia się ona nie tylko dużą wytrzymałością, która pozwala na dłuższe użytkowanie jednego kompletu opon, ale też obniżonymi oporami toczenia, co w efekcie zmniejsza ilość spalanego paliwa.

Marka Goodride posiada bardzo szeroką gamę modeli i rozmiarów opon. Specjalizuje się nie tylko w wytwarzaniu opon do samochodów osobowych, ale też pojazdów dostawczych, ciężarowych, SUV-ów, sprzętu rolniczego, a nawet rowerów i motocykli. W testach największych na świecie serwisów motoryzacyjnych opony Goodride wypadają bardzo dobrze, z roku na rok polepszając swoje pozycje w rankingach.

Letnie opony Goodride. Niska cena i wysoka jakość

Opony Goodride bardzo często wybierane są na sezon letni, ponieważ zapewniają dobre osiągi, cichą pracę a przy tym są wytrzymałe. Istnieje wiele modeli opon letnich. Wśród tych, na które warto zwrócić uwagę wymienić należy:

Goodride ZuperEco Z-107

Opony Goodride ZuperEco Z-107 to letnie ogumienie klasy ekonomicznej, które wzorowane jest na sportowych modelach. Specjalna mieszanka gumowa zachowuje odpowiednie parametry przyczepności zarówno na mokrym, jak i rozgrzanym asfalcie. Opony posiadają asymetryczną rzeźbę bieżnika, która współpracując z licznymi kanalikami, rowkami i nacięciami, skutecznie odprowadza wodę z powierzchni styku. Opona przystosowana jest do ekstremalnych warunków pracy w wysokich temperaturach i przy dużych prędkościach, jak na opony sportowe przystało. Część barkowa bieżnika poprawia wchodzenie w zakręty i prawidłowe utrzymywanie toru jazdy. Centralny fragment bieżnika odpowiedzialny jest za dynamiczne przyspieszanie i skuteczne, krótkie hamowanie bez utraty przyczepności. Opony odporne są na nierównomierne zużywanie się i są bardziej odporne na mechaniczne uszkodzenia.

Zimowe opony Goodride. Niezawodność w każdych warunkach

Zimowe opony Goodride charakteryzują się dobrym odprowadzaniem wody oraz przyczepnością. Jednocześnie dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach. Wśród modeli, które cieszą się uznaniem klientów możemy wskazać:  

Goodride Z-507 

To opona wyposażona w zygzakowate lamele, które zapewniają doskonała przyczepność zarówno na śniegu jak i mokrej oraz śliskiej nawierzchni. Konstrukcja bieżnika zapewnia skuteczne odprowadzanie wody. Opony wyróżniają się poziomem głośności wynoszącym 72 dB. Nie zwiększają również zużycia paliwa. 

Goodride SW608 

Goodride SW608 to nowoczesna opona zimowa azjatyckiego producenta. Wyróżnia się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa na zimowych, często zaśnieżonych drogach. Charakterystyczna rzeźba bieżnika zapewnia odpowiednie wgryzanie się w powierzchnię śniegu, a co za tym idzie, wpływa na bardzo dobrą przyczepność. Opona ta zapewnia doskonałą stabilność i precyzyjne reagowanie na polecenia kierowcy, nawet przy dużej prędkości. Dodatkowo na pochwałę zasługuje krótka i skuteczna droga hamowania, nawet na drogach pokrytych lodem. Model ten jest niezwykle trwały i wytrzymały oraz doskonale dopasowuje się do panujących zimą temperatur otoczenia. Według rankingów i testów jest to jeden z najbardziej opłacalnych modeli wśród opon zimowych klasy ekonomicznej.

Całoroczne opony Goodride. Rozwiązanie uniwersalne

W ofercie producenta opon Goodride nie brakuje również modeli całorocznych, które wybierane są przede wszystkim przez osoby nie chcące zajmować się sezonową zmianą ogumienia lub poszukujące oszczędności. Wśród modeli zasługujących na uwagę wymienić możemy między innymi: 

Goodride Z-401 

To wzmocniona opona całoroczna, która charakteryzuje się jodełkowatą budową bieżnika. Ma sporą liczbę lameli, dzięki czemu dobrze radzi sobie na mokrej nawierzchni. Zaletą tych opon jest z całą pewnością cicha praca, nie powodują również nadmiernego tarcia w wysokich temperaturach. Bardzo dobrze reagują, zapewniając szybkie i skuteczne hamowanie. 

Podsumowując, oferta opon Goodride jest w stanie spełnić oczekiwania klientów wymagających nie tylko przystępnych cen, ale również wysokiej jakości. Nie dziwi więc fakt, że cieszy się sporym zainteresowaniem. 

Autor: Kamila Łońska-Kępa