Data publikacji:

Czym się wyróżniają felgi strukturalne?

Felgi, jakie dostać można na rynku, są dostępne w wielu wersjach. Jedne z popularniejszych modeli to felgi strukturalne. Inwestycja w dobrze prezentujące się felgi strukturalne, które będą dopasowane do danego modelu samochodu, to dobry sposób na poprawę wyglądu auta. Co powinieneś wiedzieć o felgach strukturalnych?

Felgi strukturalne – co to jest?      

Felgi strukturalne wykonane są ze stali. Jest to niezwykle ważne z perspektywy kierowcy, ponieważ felgi z takiego tworzywa są znacznie trwalsze w porównaniu do modeli felg wykonanych z aluminium. Stalowe felgi strukturalne są zdecydowanie bardziej odporne na wszelkiego rodzaju obciążenia dynamiczne, takie jak np. najechanie na krawężnik, a dodatkowo rzadko ulegają zniszczeniom.  
Stalowe felgi strukturalne bardzo rzadko pękają, a pod tym aspektem wypadają znacznie lepiej w porównaniu z felgami wykonanymi z aluminium. Felgi strukturalne są także zdecydowanie bardziej wytrzymałe oraz odporne na wiele czynników atmosferycznych, w tym także na rozsypywaną zimą sól. 
Dodatkową cechą felg strukturalnych jest ich nikłe ryzyko kradzieży. Jest to związane z faktem, że tego typu felgi, które wykonane są ze stali, zostają przymocowane do samochodu za pomocą śrub.       
Felgi strukturalne to idealna propozycja, która została stworzona z myślą o tych kierowcach, którzy cenią sobie zarówno efekty wizualne, jak i względy techniczne. Ważną zaletą felg strukturalnych jest ich cena, która najczęściej nie jest wysoka. Stalowe felgi strukturalne są stosunkowo tanią propozycją, dlatego na taki wybór decyduje się wielu kierowców.
Aby dobrać felgi do opon, skorzystaj z naszego kalkulatora felg

Felgi strukturalne – czy są wytrzymałe?       

Felgi strukturalne to jedne z najczęściej wybieranych modeli przez kierowców. Niewątpliwie za ich wyborem przemawia ich jakość, cena, a w szczególności wytrzymałość. Nie jest tajemnicą, że stalowe felgi strukturalne są zdecydowanie bardziej odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia.         
Istotną zaletą felg strukturalnych jest ich doskonała jakość oraz trwałość. Wybór takich felg to gwarancja połączenia dobrego wyglądu samochodu oraz lepszej trwałości. Felgi strukturalne są odporne na różnego rodzaju uszkodzenia, są tanie w utrzymaniu, a dodatkowo zapewniają samochodowi wyjątkowy, lekko sportowy wygląd.  
Kierowcy, którzy zdecydowali się na wybór felg strukturalnych, doceniają je głównie za wysoką trwałość oraz odporność na szereg czynników, jakie samochód napotyka na swojej drodze.  

Felgi strukturalne, aluminiowe a zwykłe stalowe – czym się różnią?     

Na rynku dostępne są różne rodzaje felg. Najpopularniejsze z nich to felgi strukturalne, felgi aluminiowe oraz felgi stalowe. Różnice między tymi modelami są na tyle istotne, że każdy kierowca powinien samodzielnie podjąć decyzję, które z nich wybierze do założenia w swoim samochodzie.       
Felgi aluminiowe są znacznie droższe niż pozostałe dwa rodzaje. Wyższy jest także koszt ich eksploatacji, czyli montaż oraz wyważenie kół. Felgi aluminiowe są także mniej odporne na obciążenia oraz inne urazy mechaniczne.      
Felgi aluminiowe to dobre rozwiązanie dla osób, którym najbardziej zależy na dobrym wyglądzie swojego samochodu. Koła z felgami aluminiowymi prezentują się nad wyraz dobrze, dlatego wielu kierowców decyduje się na zakup takiego modelu. Do zalet felg aluminiowych można dodatkowo zaliczyć dobrą wentylację, jaką zapewniają układowi hamulcowemu. Jest to zależne od materiałów, które zostały wykorzystane do wytworzenia felg, ponieważ aluminium jest bardzo dobrym przewodnikiem ciepła. Aluminiowe felgi odbierają ciepło wytwarzane przez układ hamulcowy w czasie jazdy i tym samym tworzą wydajny system chłodzenia i wentylacji.  
Zwykłe felgi stalowe to wybór dla tych zmotoryzowanych, którzy wybierają minimalizację kosztów. Zwykłe felgi stalowe są najtańsze z całej trójki, jednak nie zapewniają samochodowi dobrego wyglądu. Zwykłe felgi stalowe są niezaprzeczalnie bardzo odporne na zużycie, a przez to trwałe i wydajne. Aby dodatkowo zmniejszyć koszty związane z felgami, można swoje felgi stalowe dopasować do opon wielosezonowych – takie rozwiązanie zapewnia wykorzystanie jednych felg przez cały rok.  
Felgi strukturalne łączą w sobie zalety obu wyżej opisanych wersji. Są tańsze w eksploatacji, ponieważ koszt ich montażu oraz wyważenia kół nie opiewa na zawrotną kwotę, a jednocześnie dodają samochodowi sportowego wyglądu. Wielu kierowców decyduje się na zamontowanie w swoim samochodzie właśnie felg strukturalnych, a liczba pozytywnych opinii na temat tego rozwiązania potwierdza, że w wielu przypadkach jest to najlepszy wybór.  
Zdjęcie: dolgacho / Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!