Data modyfikacji:

Wyszukiwarka opon (przód / tył)

Autor: Łukasz Wulkanista

Poniższa wyszukiwarka opon stworzona została z myślą o kierowcach, których auta fabrycznie wyposażone zostały w opony o dwóch różnych rozmiarach. Węższe na osi przedniej oraz szersze na osi tylnej. Rozwiązanie takie najczęściej stosowane jest w pojazdach marki BMW. Konfigurator par opon przód/tył na podstawie wskazanych parametrów podpowiada, które modele opon dostępne są zarówno w jednym jak i drugim rozmiarze - jednocześnie.

Rozmiar opon osi przedniej

Rozmiar opon osi tylnej

Sezon

Run flat

opony całoroczne

Jakie opony całoroczne kupić? Wybieramy najlepsze opony wielosezonowe

2023-03-30
Każdy kierowca ma inne wymagania w stosunku do ogumienia swojego pojazdu. Dlatego też w większości przypadków ogólna i uśredniona ocena dostępnych na rynku opon nie daje pełnego obrazu, co poszczególne modele faktycznie oferują.
Kalkulator opon. Zamienniki opon do Twojego auta. Przelicznik opon.

Kalkulator opon. Zamienniki opon do Twojego auta. Przelicznik opon.

2023-03-28
Zamiennikiem przyjęło się nazywać opony o rozmiarze innym niż stosowane fabrycznie w konkretnym modelu pojazdu, ale dopasowane parametrami tak, aby zachować pełne bezpieczeństwo jazdy. Jak dobrać zamienniki? Sprawdź nasz kalkulator opon.
czujnik położenia wału

Za co odpowiada czujnik położenia wału? Objawy i przyczyny usterek

2023-03-25
Jednostka napędowa jest najważniejszym elementem każdego samochodu. Odpowiada on przede wszystkim za prawidłową pracę pojazdu i umożliwia jego użytkowanie. Bardzo ważne jest, aby dbać o silnik, ponieważ nawet najdrobniejsza usterka może narazić kierowcę nie tylko na wydatki związane z naprawą, ale też potrafią unieruchomić pojazd. Nowoczesne podzespoły naszpikowane są wszelkiego rodzaju sensorami, które na bieżąco monitorują ich pracę, a odczytane dane przekazują do komputera pokładowego. Jednym z najważniejszych czujników, który bezpośrednio monitoruje prawidłowość pracy silnika jest czujnik położenia wału. Służy on do określania położenia wału oraz ilości jego obrotów. Zebrane dane przesyłane są do komputera, który na ich podstawie ustala najbardziej odpowiedni moment na wtrysk dawki paliwa oraz szacuje kąt wyprzedzenia zapłonu. Są to parametry niezwykle ważne, gdyż to dzięki nim nasze samochody mogą pracować i spełniać swoje przeznaczenie. Niestety objawy awarii czujnika położeniu wału łatwo pomylić z usterkami innych podzespołów, a jego faktyczne uszkodzenie niesie bardzo za sobą bardzo nieprzyjemne skutki. Jakie są objawy i przyczyny usterek czujnika położenia wału?
montażownica do opon

Jaka montażownica do opon?

2023-03-24
Jaka montażownica do opon? Organizując wyposażenie warsztatów samochodowych, jak i garażów należących do hobbystów motoryzacyjnych, należy mieć na uwadze wiele różnych sprzętów i maszyn. Wśród nich znajduje się także montażownica do opon. Jest to urządzenie, które przydaje się nie tylko na własne potrzeby, ale także na użytek okolicznych sąsiadów, kolegów oraz klientów. Decydując się na zakup takiego sprzętu, warto wziąć pod uwagę kilka aspektów i zastanowić się, jakiego rodzaju usługi będą dostępne w danym miejscu. Najpopularniejszym modelem jest ręczna montażownica do opon samochodowych. Nie oznacza to jednak, że nie warto wyposażyć się również w taką opcję jak montażownica do opon motocyklowych czy montażownica do opon ciężarowych i rolniczych. Jaką montażownicę do opon wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupu?
jaki płyn do chłodnicy

Jaki płyn do chłodnicy wybrać?

2023-03-23
Płyn do chłodnicy stanowi ważny element układu chłodniczego. Bez niego auto błyskawicznie ulegnie awarii, której naprawa może nas sporo kosztować. Właśnie z tego powodu warto dbać o to, by poziom płynu chłodniczego był zawsze odpowiedni. Jaki płyn będzie najlepszy do twojego auta? Oto podpowiedzi ekspertów!
Indeks prędkości opon

Indeks prędkości opon

2023-03-22
Podczas sezonowej wymiany opon niewielu kierowców zwraca uwagę na ich indeks prędkości. Zazwyczaj skupiamy się głównie na rozmiarze, nie analizując zbyt szczegółowo pozostałych oznaczeń umieszczonych na ścianie bocznej opony. Dlaczego odpowiedni dobór indeksu prędkości jest równie ważny? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.