Data modyfikacji:

Wyszukiwarka opon (przód / tył)

Autor: Łukasz Wulkanista

Poniższa wyszukiwarka opon stworzona została z myślą o kierowcach, których auta fabrycznie wyposażone zostały w opony o dwóch różnych rozmiarach. Węższe na osi przedniej oraz szersze na osi tylnej. Rozwiązanie takie najczęściej stosowane jest w pojazdach marki BMW. Konfigurator par opon przód/tył na podstawie wskazanych parametrów podpowiada, które modele opon dostępne są zarówno w jednym jak i drugim rozmiarze - jednocześnie.

Rozmiar opon osi przedniej

Rozmiar opon osi tylnej

Sezon

Run flat

jaka gaśnica do samochodu

Jaka gaśnica do samochodu?

2024-07-12
Gaśnica samochodowa, w świetle polskiego prawa, jest jednym z obowiązkowych elementów wyposażenia każdego pojazdu. Kolejnym ważnym powodem do posiadania gaśnicy samochodowej jest bezpieczeństwo. Zanim zdecydujemy się na zakup środka gaśniczego do naszego pojazdu, warto wcześniej zapoznać się z rodzajami i przeznaczeniem.
opony wzmacniane

Wady i zalety opon wzmacnianych

2024-07-05
Duże obciążenie pojazdu lub większa moc często wymagają więcej, niż zwykłych opon samochodowych. W takich sytuacjach zaleca się stosowanie ogumienia wzmacnianego. Charakteryzuje się ono przystosowaniem do pracy pod większym obciążeniem i przy większej mocy silnika. Czym są opony wzmacniane oraz jakie mają wady i zalety?
akumulator-do-audi

Jaki akumulator do Audi? Popularne modele

2024-07-01
Dobór akumulatora do samochodu może okazać się kwestią problematyczną, szczególnie dla osób, które nie mają wiedzy na temat elektroniki i podzespołów w samochodzie. Najczęściej przypominamy sobie o nim zimą, kiedy pojawiają się problemy z uruchomieniem auta lub brak możliwości jego odpalenia. Wtedy każdemu na myśl przychodzi rozładowana bateria samochodu. Konieczne jest więc jego podładowanie albo wymiana. Na pytanie, jaki akumulator wybrać, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy od konkretnych czynników i parametrów oraz przystosowania akumulatora do auta. Każda marka samochodu, pomimo że są one do siebie podobne, ma swoje dedykowane zalecenia producenta dotyczące doboru akumulatora samochodowego. Tak też jest w przypadku samochodów marki Audi. Jaki akumulator do Audi wybrać, czym się sugerować i jakie są popularne modele?
olej do opla

Jaki olej do Opla, Audi, BMW czy Renault? Co polecają producenci aut?

2024-06-28
Olej samochodowy to jedna z najważniejszych substancji odpowiedzialnych za prawidłową pracę silnika spalinowego. Jakość oleju jest terminowa, dlatego regularne jej kontrolowanie i odpowiednia wymiana są kluczowe i mają ogromny wpływ na trwałość i jakość pracy silnika.
uszkodzenia opon

Najczęstsze uszkodzenia opon i jak sobie z nimi radzić

2024-06-14
Opony w samochodach pełnią niezwykle ważną funkcję. Odpowiadają w główniej mierze za poziom bezpieczeństwa, stabilność jazdy oraz jej komfort. Opony samochodowe to jedyne elementy konstrukcyjne każdego pojazdu, które mają bezpośredni kontakt z podłożem, przez co są dodatkowo narażone na uszkodzenia. Przyczyny awarii ogumienia w samochodzie mogą wynikać zarówno z błędów kierowcy i złej techniki jazdy, ale też z powodu wad konstrukcyjnych i produkcyjnych oraz przyczyn eksploatacyjnych. Przedstawiamy najczęstsze uszkodzenia opon oraz sposoby, jak sobie z nimi radzić.
jakie ciśnienie w oponach

Jakie jest prawidłowe ciśnienie w oponach?

2024-06-07
Opony samochodowe to jeden z najważniejszych elementów jego budowy. Ich prawidłowa praca znacząco wpływa na poziom bezpieczeństwa podczas jazdy. Dobrze dobrane i napompowane opony lepiej hamują, reagują, a przede wszystkim, posiadają lepsze parametry i właściwości. Bardzo ważne jest bowiem, aby w oponach samochodowych było prawidłowe ciśnienie. Jakie powinno ono być oraz kiedy i jak je kontrolować? Sprawdźmy.