Data modyfikacji:

Wyszukiwarka opon (przód / tył)

Autor: Łukasz Wulkanista

Poniższa wyszukiwarka opon stworzona została z myślą o kierowcach, których auta fabrycznie wyposażone zostały w opony o dwóch różnych rozmiarach. Węższe na osi przedniej oraz szersze na osi tylnej. Rozwiązanie takie najczęściej stosowane jest w pojazdach marki BMW. Konfigurator par opon przód/tył na podstawie wskazanych parametrów podpowiada, które modele opon dostępne są zarówno w jednym jak i drugim rozmiarze - jednocześnie.

Rozmiar opon osi przedniej

Rozmiar opon osi tylnej

Sezon

Run flat

opona

Przegląd polskich opon

2022-01-05
Pierwszą polską oponę samochodową wyprodukowano 30 marca 1939 roku w Fabryce Gum Jezdnych w Dębicy. Jak wygląda przemysł oponiarski w Polsce obecnie? Wyjaśniamy, jacy producenci funkcjonują nadal, do jakich koncernów należą, oraz jakie modele oferują. Wbrew pozorom polskie opony mają się całkiem dobrze i każdego roku znajdują wielu nabywców.
opony m+s

Czy opony M+S to zimówki? Co to oznacza?

2022-01-01
Oznaczenie opon zimowych to rzecz, która budzi wiele kontrowersji. Choć na niemal każdej oponie zimowej znajdziemy symbol M+S, wcale nie gwarantuje on zimowej charakterystyki. Jak rozpoznać oponę zimową i o czym właściwie informuje oznaczenie M+S?
Opony Run Flat czyli jazda mimo braku powietrza w oponie. Kompendium.

Opony Run Flat czyli jazda mimo braku powietrza w oponie. Kompendium.

2021-12-31
Ogromna konkurencja na rynku oponiarskim popycha producentów ogumienia do opracowywania coraz nowszych technologii. Każdego roku jesteśmy informowani o super rozwiązaniach, które zastosowano w premierowych modelach. Jedne z nich rzeczywiście są dowodem technicznego postępu, inne to tylko kosmetyczne poprawki. Prawdziwe, wielkie odkrycia, które rewolucjonizują tę gałąź rynku, nie zdarzają się aż tak często.
Test opon zimowych w popularnych rozmiarach

Test opon zimowych w popularnych rozmiarach

2021-12-30
Zakup opon zimowych dla swojego auta wiąże się z koniecznością podjęcia decyzji o tym, jaki konkretny model wybrać. Dlatego też większość kierowców rozpoczyna swoje poszukiwania od sprawdzenia obiektywnych testów i opinii innych użytkowników dróg na temat różnych rodzajów ogumienia zimowego.
Testy opon zimowych ADAC

Testy opon zimowych ADAC

2021-12-29
Testy opon organizowane przez niemiecki automobilklub ADAC uznawane są za najbardziej prestiżowe i jednocześnie najbardziej miarodajne na świecie. Model, który zajmuje czołową pozycję w tym teście z pewnością jest warty wydanych na niego pieniędzy. Przeanalizujmy wspólnie najnowsze wyniki i zobaczmy które opony zimowe zasługują na uwagę.
Rodzaje bieżników opon samochodowych

Rodzaje bieżników opon samochodowych

2021-12-28
Opony do samochodów osobowych różnią się nie tylko rozmiarami czy charakterystyką ze względu na sezon. Jedną z najważniejszych cech każdego ogumienia jest rodzaj bieżnika. Elementami tworzącymi bieżnik są bloki, lamele, rowki, dołki i żebra – ich układ w znacznym stopniu odpowiada za parametry danej opony. Dlatego też warto zapoznać się z najczęściej produkowanymi rodzajami bieżników i z zasadami eksploatacji konkretnych modeli opon.