Data modyfikacji:

Wyszukiwarka opon (przód / tył)

Autor: Łukasz Wulkanista

Poniższa wyszukiwarka opon stworzona została z myślą o kierowcach, których auta fabrycznie wyposażone zostały w opony o dwóch różnych rozmiarach. Węższe na osi przedniej oraz szersze na osi tylnej. Rozwiązanie takie najczęściej stosowane jest w pojazdach marki BMW. Konfigurator par opon przód/tył na podstawie wskazanych parametrów podpowiada, które modele opon dostępne są zarówno w jednym jak i drugim rozmiarze - jednocześnie.

Rozmiar opon osi przedniej

Rozmiar opon osi tylnej

Sezon

Run flat

test opon zimowych adac 2022

Testy opon zimowych ADAC

2022-11-22
Testy opon organizowane przez niemiecki automobilklub ADAC uznawane są za najbardziej prestiżowe i jednocześnie najbardziej miarodajne na świecie. Model, który zajmuje czołową pozycję w tym teście z pewnością jest warty wydanych na niego pieniędzy. Przeanalizujmy wspólnie najnowsze wyniki i zobaczmy które opony zimowe zasługują na uwagę.
zimowanie motocykla

Zimowanie motocykla. Jak przechowywać motocykl zimą?

2022-11-17
Zimowanie motocykla spędza ci sen z powiek, gdy ciepłe dni dobiegają końca? Jeśli za wczasu chcesz zapobiec zimowej katastrofie rdzewienia i niszczenia twojego ukochanego sprzętu, czytaj jak zorganizować porządne zimowanie motocykla. Jak przechowywać motocykl zimą? Poznaj 7 zasad zimowania motocykla. Co zrobić, aby po kilku miesiącach jesienno-zimowego postoju twój jednoślad był przygotowany do wiosennej eksploatacji?
homologacja opon

Co to jest homologacja opon?

2022-11-15
Homologowane opony stosowane są przez wielu producentów samochodów, zwłaszcza tych z segmentu premium. To znak, że opony zostały dokładnie przebadane oraz dostosowane do danego modelu samochodu. Co jednak kryje się za homologacją i kiedy jest ona istotna? Wyjaśniamy, co to jest homologacja opon oraz czy warto kupić opony z homologacją.
opony black friday

Jakie opony podczas Black Friday wybrać?

2022-10-24
Szaleństwo Black Friday to nie tylko elektronika. Ogromne promocje znajdziesz także w branży motoryzacyjnej. Jeśli planujesz w najbliższym czasie kupić opony, Black Friday pozwoli ci zaoszczędzisz nawet kilkaset złotych. Jakich opon warto szukać na Black Friday w 2022 roku?
jak wyjść z poślizgu

Jak wyjść z poślizgu?

2022-10-21
Warto wiedzieć, że w poślizg samochód nigdy nie wpada samodzielnie. Doprowadza do niego kierowca balansujący na granicy przyczepności kół do podłoża. Trzeba zatem być odpowiednio przygotowanym do kierowania samochodem w najróżniejszych warunkach atmosferycznych. Dowiedz się, dlaczego auto wpada w poślizg i jak wyjść w poślizgu, jeśli ten już się zdarzy.
jak przygotować samochód do podróży

Jak przygotować samochód do podróży?

2022-10-20
Coraz więcej osób decyduje się na wyjazd na wakacje własnym samochodem. Obecnie jest to aż 60% społeczeństwa. Niestety niewiele osób pamięta o tym, że samochód wymaga odpowiedniego przygotowania przed wyjazdem. Zapomina się o dodatkowych przeglądach, a awaria pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie, niejednokrotnie nawet kilkaset kilometrów od domu. Wówczas koszty naprawy lub lawety mogą być niebotyczne. Jak tego uniknąć? Dowiedz się, jak przygotować samochód do podróży, by nie czekały Cię niemiłe niespodzianki.