Data publikacji:

Metzeler Tourance. Testy, opinie, charakterystyka

Metzeler Tourance to nowoczesna opona motocyklowa przeznaczona do użytku głównie w dużych motocyklach typu enduro, która najlepiej sprawdzi się podczas jazdy na utwardzonych nawierzchniach. Patrząc na parametry i osiągi opony oraz testy, które niemiecki producent przeprowadził przed wypuszczeniem modelu na rynek motoryzacyjny, okazuje się, że poradzi sobie również na luźniejszej, bardziej grząskiej nawierzchni. Czym się charakteryzuje? 

Metzeler Tourance – charakterystyka 

Opony Metzeler Tourance charakteryzują się bardzo wysoką trwałością. Odpowiednia głębokość rowków i dobrane wypełniacze z sadzy i krzemionki gwarantują wysokie wartości osiąganych przebiegów. Zapewnia też optymalną przyczepność na suchych i mokrych nawierzchniach. Efektywny proces i zastosowanie innowacyjnych technologii pozwoliły producentowi opon połączyć krzemionkę, sadzę i najnowsze komponenty, a dodatki sprawiły, że udało się uzyskać oponę o bardzo wysokiej trwałości i wzmocnieniu.  
Zastosowane technologie łączenia opasania z krakasem w oponach radialnych pozwalają przenosić równomiernie siły na nawierzchnię, co przekłada się na wysoką stabilność i precyzję prowadzenia. Opony Metzeler Tourance świetnie sprawdzają się na różnego rodzaju drogach. Spełnia wszystkie oczekiwania stawiane przed oponami drogowymi, jednak ten model zachowuje również wszystkie parametry opon terenowych. Pozwala motocyklistom, którzy lubią pokonywać kręte drogi, cieszyć się niezapomnianymi wrażeniami jeszcze dłużej, a wszystko przez wyjątkowo dużą trwałość.  
Wzór bieżnika opracowano z myślą o częstym użytkowaniu na drogach utwardzonych, jak i w terenie. Zastosowano masywne, sztywne bloki części środkowej, które znajdują się idealnie w miejscu styku opony z nawierzchnią. Jest to sposób na dobre przenoszenie momentu obrotowego z kół na nawierzchnię, aby zapewniać dobre osiągi, minimalizując przy tym hałas i drgania. Zabieg taki pozwala w pełni wykorzystywać potencjał motocykla i uzyskać wysoki komfort jazdy. Kształt lameli skonstruowano tak, aby zapobiegały nadmiernemu ścieraniu się, zapewniły optymalną przyczepność oraz precyzyjne odprowadzenie wody z powierzchni styku. Opona nie traci swoich właściwości w całym cyklu użytkowania. 

Metzeler Tourance – opinie i testy 

Opona cieszy się bardzo dużym powodzeniem, szczególnie motocyklistów w Europie. O jej pozytywnych opiniach i sukcesie może świadczyć to, że produkowana jest nieprzerwanie od 1998 roku, wciąż ciesząc się dużym powodzeniem. Niskie opory toczenia i wysoka trwałość zachęcają wielu amatorów jazdy jednośladem, szczególnie tych, którzy lubią dalekie podróże. Przez wiele lat, kiedy jest produkowana, przechodziła wiele testów jakościowych i znalazła wielu zwolenników. Stabilna, wysoka pozycja w rankingach nie zmieniająca się od lat to dobry znak dla osób, które dalej mają wątpliwości przed zakupem Metzeler Tourance. 

Metzeler Tourance – charakterystyka techniczna 

Model ten dostępny jest w bardzo szerokiej gamie rozmiarowej, dlatego wielu posiadaczy większych motocykli typu enduro na pewno znajdzie taki, który pasować będzie do jego motocyklu. Przed zakupem warto zapoznać się z zaleceniami dotyczącymi konkretnego motocykla, żeby uniknąć problemów z montażem i użytkowaniem, a opona Metzeler Tourance na pewno przyniesie niezapomniane wrażenia i znajdzie się na liście opon, które na pewno rozważysz przy następnym, ponownym zakupie. 

Metzeler Tourance 110/80 R19 TL 59H M/C 

Producent – Metzeler 
Model – Tourance 
Przeznaczenie – letnie, opona przednia 
Klasa – premium 
Szerokość – 110 mm 
Profil – 80% 
Średnica – 19” 
Indeks nośności – 59 (243 kg) 
Indeks prędkości – H (do 210 km/h) 
Dodatkowe oznaczenia: M/C – tylko do motocykli, TL (TubeLess) – opona bezdętkowa 
Zdjęcie: nelsonart / Envato Elements