Data publikacji:

Opony Michelin E Primacy – charakterystyka, opinie, testy

Jedną z najważniejszych kwestii związanych z utrzymaniem i eksploatowaniem auta jest dobranie ogumienia, które będzie odpowiednio dopasowane nie tylko pod względem rozmiaru i typu auta, ale też kierowcy, jego potrzeb czy preferowanego stylu jazdy. Na rynku oponiarskim dostępnych jest wiele różnych modeli opon, które różnią się między sobą m.in. zastosowanymi technologiami, rzeźbą bieżnika, osiągami na suchej i mokrej nawierzchni czy długością drogi hamowania. Wśród popularnych i renomowanych opon znajduje się ogumienie francuskiego producenta Michelin i model opon letnich Michelin E Primacy. Sprawdź, czym charakteryzuje się ten produkt i dlaczego takie warianty ogumienia jak Michelin E Primacy 205/55 R16 91 V czy Michelin E Primacy 225/45 R17 91 V są tak popularne.
michelin e primacy

Opony klasy premium – kiedy warto wybrać taki model?

W sprzedaży dostępne są opony premium, należące do klasy średniej oraz klasy budżetowej, nazywanej również ekonomiczną. W ostatnim przypadku cena jest zdecydowanie najniższa, jednak należy się liczyć z faktem, że w ogumieniu zastosowane są nieco starsze technologie i rozwiązania już sprawdzone i uznane. Opony budżetowe sprawdzą się dla kierowców, którzy korzystają z auta na niezbyt długich dystansach, jeżdżą w sposób ostrożny, najczęściej po mieście. Opony klasy średniej prezentują bardzo dobry stosunek ceny do jakości produktu. To już nowsze rozwiązania i dobra opcja dla osób np. dojeżdżających codzienne do pracy.
Dla kierowców, którzy preferują odważną jazdę, pokonują stosunkowo dużo kilometrów na dość długich trasach i cenią sobie najwyższy komfort jazdy, uzyskiwanie najlepszych osiągów, a także wysoki poziom bezpieczeństwa i niższe zużycie paliwa w trakcie jazdy, zdecydowanie najlepszym wyborem będą opony klasy premium, takie jak Michelin E Primacy.

Michelin – francuska marka z tradycjami

Michelin to obecnie jeden z trzech największych koncernów oponiarskich na świecie. Początki marki sięgają XIX wieku, a dokładnie 1889 roku. Od tamtej pory nieustanny rozwój, postęp technologiczny, ciągła praca nad coraz doskonalszymi mieszankami gumowymi i polepszaniem osiągów ogumienia przekłada się na sukces marki. Michelin jest grupą skupiającą także kilka innych znanych i cenionych producentów opon znanych na całym świecie. Można do nich zaliczyć m.in. opony BFGoodrich, Kleber, Riken, Turus, Tigar, a także polskiego Kormorana. Olsztyńskie zakłady produkcyjne to obecnie jedne z najnowocześniejszych fabryk produkujących ogumienie w Europie. 
W ofercie Michelin znajdują się opony do różnych typów samochodów, jak i motocykli. To produkty klasy premium wyróżniające się najlepszymi osiągami wśród konkurencji. Warto wiedzieć, że Michelin posługuje się też jednym z najbardziej rozpoznawalnych logo na świecie. To ludzik zbudowany z opon o imieniu Bibendum. Znak ten został uznany za najlepsze logo w historii w 2000 roku.

Czym wyróżnia się model opon Michelin E Primacy?

Michelin E Primacy to opony sezonowe przeznaczone na okres letni. Seria stanowi udoskonaloną kontynuację ogumienia Michelin Energy Saver oraz Energy Saver + i produkowana jest od 2020 roku. Zgodnie z zapewnieniami producenta opony Michelin E Primacy to propozycja najbardziej przyjazna środowisku spośród ogumienia Michelin i jest odpowiedzią dla osób poszukujących maksymalnie bezpiecznego produktu na lato oraz opcji, dzięki której będzie możliwe zaoszczędzenie na paliwie.
Opony Michelin E Primacy na rynku motoryzacyjnym słyną z pewnych sprzeczności dzięki zastosowaniu strategii Total Performance. W praktyce oznacza to, że ogumienie zapewnia jednocześnie świetną przyczepność, wydłużoną żywotność, komfort jazdy, ale i możliwość bezpiecznej jazdy z dużą prędkością oraz mocną trakcję, a przy tym niskie zużycie paliwa.
Michelin to również ukłon w kierunku środowiska. Opony Michelin E Primacy produkowane są z nowoczesnej, lekkiej mieszanki, która zapewnia o 15–50% dłuższe przebiegi niż w przypadku konkurencji. Dzięki technologii Energy AirShield zminimalizowane są również opory toczenia. Jest to możliwe za sprawą zastosowania hermetycznego opasania opon.
W procesach produkcyjnych nie jest też wykorzystywana sadza. Bardzo dużą różnicę zauważają użytkownicy oraz testerzy m.in. takich wariantów opon jak Michelin E Primacy 205/55 R16 94 V, ale też Michelin E Primacy 205/55 R16 91 V czy Michelin E Primacy 195/55 R16 91 H.

Michelin E Primacy – testy, opinie i dostępne rozmiary

Ogumienie Michelin E Primacy dostępne jest w rozmiarach od 15 cali do 21 cali. To model opon letnich, który zyskuje coraz większą popularność. Jest tak nie tylko dzięki doskonałym osiągom, ale również wynikom niezależnych testów oraz opiniom. Model Michelin E Primacy w teście Auto, Moto und Sport uzyskał w 2023 roku notę bardzo dobrą. Opony te zajęły zaszczytne 3. miejsce wśród opon premium. Test przeprowadzany był dla ogumienia w rozmiarze 255/45 R20.
Zdjęcie: Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!