Data publikacji:

Michelin Pilot Sport 4S. Charakterystyka opony

Opony francuskiego giganta oponiarskiego, jakimi są Michelin Pilot Sport 4S, to model dla prawdziwych pasjonatów dynamicznej jazdy. Są to opony dopracowane w każdym calu, aby świetnie sprawdzać się nawet u najbardziej wymagających kierowców. Przeznaczone są do jazdy po drodze, jednak sprawdzą się też na torze sportowym. Charakteryzują się wyjątkową przyczepnością oraz precyzją sterowania, nawet podczas jazdy ze znacznymi prędkościami. Ponadto zaprojektowane zostały tak, aby zapewniać wysokie bezpieczeństwo jazdy. Widać to po doskonałych parametrach i ocenach hamowania zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Technologa wykonania pozwoliła uzyskać model opon, który od lat nie spada z rankingów opon letnich oraz cieszy się dużym powodzeniem wśród kierowców, co widać po licznych, pozytywnych opiniach. 

Michelin Pilot Sport 4S – charakterystyka 

Michelin Pilot Sport 4S opracowane zostały z myślą o maksymalnych osiągach, szczególnie pod względem przyczepności. Zapewniają bardzo wysoką skuteczność hamowania oraz dużą trwałość. Odpowiada za to przede wszystkim reaktywna rzeźba bieżnika. Zapewnia nie tylko doskonałą przyczepność, ale również dużą precyzję sterowania oraz stabilność podczas pokonywania zakrętów, nawet przy dużych prędkościach, co przekłada się niezapomniane wrażenia z jazdy.  
W opisywanym modelu zastosowano technologię Bi-Compoud, autorską firmy Michelin. To właśnie dzięki niej uzyskano doskonałe parametry przyczepności i hamowania. Jest to technologia, która wykorzystuje hybrydową mieszankę gumową, co przekłada się na przyczepność na suchej nawierzchni. Do tego zastosowano funkcjonalne elastomery, które w połączeniu z krzemionką zapewniają równie dobre warunki jazdy na mokrej drodze. Model ten cieszy się uznaniem również wśród największych koncernów samochodowych, szczególnie sportowych marek. Spełniane normy i testy, którym poddawane są te opony sprawiły, że uznane zostały przez takich producentów jak Porsche, Ferrari czy Mercedes-AMG. 

Michelin Pilot Sport 4S – dostępne rodzaje  

Na rynku motoryzacyjnym dostępnych jest wiele wariantów rozmiarowych. Najchętniej kupowane, a tym samym najpopularniejsze są te, o rozmiarze 19 oraz 20 cali. Duży wybór jest również w 21 calowych egzemplarzach. Mniej popularne, jednak również polecane są modele 18” oraz 22”.  
Jak na opony sportowe przystało, wszystkie modele są niskoprofilowe. Są to głównie profile o wartości 30 i 40% szerokości opony, jednak pojawiają się egzemplarze o znacznie mniejszym, bo nawet 25-procentowym profilu. Gama opon Michelin Pilot Sport 4S jest szeroka. Dostępne jest ponad 160 rozmiarów, od 215/35 R18, aż do 355/25 R22, które sprawdzą się również w samochodach dostawczych. 

Michelin Pilot Sport 4S – oponie i oceny 

Opony Michelin Pilot Sport 4S są godnym reprezentantem klasy premium. Cieszą się bardzo dużym powodzeniem wśród wielu kierowców. Z racji tego, że świetnie sprawdzają się podczas codziennej jazdy, jak i podczas jazdy po torze, znajdą wielu zwolenników, którzy z pewnością powielą wygłoszone już, pozytywne opinie. Michelin Pilot Sport 4S są poddawane corocznym testom.  
Testy przeprowadzane przez AutoBild wykazują, że opony te są w czołówce rankingu opon letnich od kilku lat, co roku zajmując najwyższe pozycje. W 2021 roku AutoBild po raz kolejny określił Michelin Pilot Sport 4S jako bardzo dobre, w dodatku plasując ją na najwyższym stopniu podium, o które konkurowała z 8 podobnymi do siebie modelami innych producentów.  
Opony Michelin Pilot Sport 4S to gorący produkt na półkach koncernów motoryzacyjnych. Doskonała przyczepność, świetne parametry hamowania i stabilności podczas jazdy, oraz duża precyzja prowadzenia zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni to wszystko, czego potrzebują nawet najbardziej wymagający kierowcy. Godny reprezentant klasy premium, który cieszy się masą pozytywnych opinii. Jeżeli szukasz porządnych opon, które nie zawiodą cię nawet w najtrudniejszych warunkach – sprawdź wspomniany wyżej model. 
Zdjęcie: Mint_Images / Envato Elements