Data publikacji:

Jaki dobry odkurzacz samochodowy wybrać? Ranking odkurzaczy samochodowych

Odkurzacz samochodowy to podręczny sprzęt, który posiadać powinien każdy kierowca. Czystty i estetyczny wygląd samochodu to nie tylko wizytówka wysokiej klasy samochodu, ale też jego właściciela. Małe, podręczne urządzenie pozwala na dokładne wysprzątanie wnętrza naszego auta bez najmniejszego problemu. Skutecznie odkurza przestrzenie między siedzeniami, tapicerkę i pod siedzeniami. Jego niewątpliwymi zaletami są lekkość, łatwość obsługi, duża wydajność i przede wszystkim cena. Poniżej przedstawiamy najlepsze, według list rankingowych, modele odkurzaczy samochodowych, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego dla siebie.
odkurzacz samochodowy ranking
Jaki odkurzacz samochodowy wybrać? Zobacz wybrane przeze mnie propozycje.

CLATRONIC AKS 832

Jest to model wyjątkowy. Odkurzacz CLATRONIC AKS 832 potrafi nie tylko precyzyjnie zbierać kurz, ale też skutecznie usuwa mokre plamy. Można go uruchomić z akumulatora dołączonego do zestawu, ale sprawnie pracuje również z zasilania gniazda zapalniczki samochodowej o napięciu 12V. Charakteryzuje się długim czasem pracy na jednym ładowaniu (do 30 minut).
W zestawie producent dołącza dwie szczotki, które docierają nawet do najciaśniejszych miejsc między siedzeniami. Cechuje się również małą wagą i niewielkim rozmiarem. Nie posiada jednak turboszczoteczki, w którą wyposażone są konkurencyjne modele, oraz w porównaniu do nich posiada mniejszy worek na nieczystości. Nadrabia jednak swoją ceną. Kupić go można za niecałe 150 złotych, co naszym zdaniem jest ogromną zaletą.

Black&Decker FLEXI PD1200AV

Jest to propozycja, która powinna znaleźć się w czołówce listy polecanych. Posiada jedyny w swoim rodzaju elastyczny wąż ssący, który ułatwia skuteczne odkurzanie nawet w bardzo ciasnych i trudno dostępnych miejscach samochodu. Odkurzacz wyposażony jest w nowoczesną technologię CyclonicAction, która pomaga odwirowywać nagromadzony kurz, dzięki czemu filtry czyszczące nie brudzą się i nie zapychają tak szybko.
Odkurzacz Black&Decker FLEXI PD1200AV wyposażony został w spory pojemnik na zanieczyszczenia, który wykonany jest z przezroczystego materiału co w każdej chwili pozwala w łatwy sposób oszacować poziom zapełnienia pojemnika. Sam pojemnik jest łatwy w otwarciu i pozwala na proste oczyszczanie bez kontaktu z brudem.
Odkurzacz posiada długi, 5-metrowy kabel zasilający z gniazda ładowarki samochodowej o napięciu 12V. Jego długość pozwala na użytkowanie bez przeszkód nawet z tyłu pojazdy i czyszczenia bagażnika. Posiada to też jednak swoje wady, gdyż większym uznaniem cieszą się odkurzacze bezprzewodowe.

Bosch Gas 18V-1 Professional

Urządzenie posiada wysokiej jakości obudowę, która skutecznie zabezpiecza jego wnętrze. Mimo to jest bardzo lekki i trwały. Elementy obudowy wykonane są z materiału DuraShield, co gwarantuje skuteczną ochronę przed drganiami i odpowiednio wycisza urządzenie. Odkurzacz, dzięki długiej elastycznej rurze, pozwala na dokładne sprzątanie nawet w najtrudniej dostępnych miejscach.
Wyposażony jest w dość spory, bo aż 0.7l pojemności zbiornik na zanieczyszczenia oraz wyróżnia się małą wagą zestawu, która wynosi około 1.3 kilograma. Wewnątrz znajdują się nowoczesne, fałdowe filtry osuszające, które skutecznie filtruje nagromadzający się kurz. Sam pojemnik posiada funkcje szybkiego opróżniania, a jego łatwy demontaż pozwala na dokładne wyczyszczenie go i umycie.
Samo ssanie odbywa się przy pomocy trzech silnych, rotacyjnych strumieni powietrza, co zapewnia bardzo wysoką skuteczność przy minimalnych stratach mocy. Oznacza to, że odkurzacz jest bardzo efektywny. Cena, jak na odkurzacz samochodowy dość wysoka, jednak wysoka skuteczność i bardzo szerokie możliwości, które zapewniają dołączone do zestawu dysze czyszczące sprawiają, że jest on warty swojej ceny.

Baseus CRXCQ01-01

Charakterystyczna budowa pastylki to coś, co przykuwa uwagę na pierwszy rzut oka. Odkurzacz marki Baseus jest znakomitym rozwiązaniem na brud i kurz w samochodzie. Cechuje się charakterystycznym designem i bardzo wysoką wydajnością. Odkurzacz ten wyróżnia bardzo niska waga, bo zaledwie pół kilograma.
Wielkość również jest zaskakująca. Odkurzacz Baseus jest niewiele większy od smartfona i zmieści się do kieszeni w drzwiach samochodu, czy uchwytu na kubek. Co więcej, w tej małej obudowie udało się zamknąć urządzenie o bardzo wysokich parametrach skuteczności, porównywalnych, a nawet lepszych od wielu większych odkurzaczy. Ładowany jest przez gniazdo USB typu C, a pełna bateria pozwala na ponad 20 minut ciągłej pracy urządzenia.
W komplecie posiada dwie wymienne końcówki: do szczelin i do delikatnych powierzchni. Gadżet wyposażono w potrójny system filtrowania zanieczyszczeń. Dzięki temu żaden z elementów filtrujących nie zapycha się, a ich powierzchnie można bez najmniejszych problemów wielokrotnie czyścić. Zapewnia to długotrwałą skuteczność bez konieczności częstej wymiany filtrów, co pozwala nie tylko wydłużyć żywotność urządzenia, ale też zaoszczędzić na częstej wymianie.

Hyundai AKU HVC 101

Jest to nieduży odkurzacz bezworkowy, który doskonale sprawdzi się w każdym samochodzie. Posiada funkcje odkurzania zarówno na sucho, jak i na mokro. Wyposażony jest w ssącą końcówkę szczelinową oraz specjalna dyszę do wyciągania wody. Odkurzacz zasilany jest z akumulatora, którego pełne naładowanie zapewnia pracę przez około 15 minut.
Jego charakterystyczny, ergonomiczny kształt pozwala z łatwością czyścić nawet najtrudniej dostępne miejsca, czy szczeliny. Urządzenie jest trwałe, lekkie i bardzo proste w obsłudze. Posiada specjalistyczne filtry HEPA, które bardzo skutecznie filtrują i usuwają zanieczyszczenia, a dodatkowo nie zapychają się i nie wymagają częstej wymiany.
Urządzenie łatwo wyczyścić i utrzymywać w dobrej kondycji. Lekka, trwała obudowa to nie tylko wygoda pracy, ale też przechowywania. Do tego bardzo wielkim atutem tego odkurzacza jest jego niska cena, która nie przekracza 120 złotych za cały zestaw.
Zdjęcie: Envato Elements