Poniżej lista wszystkich opon dostępnych w rozmiarze 245/30/21.
Opony letnie klasy premium marki Michelin w rozmiarze 245x30x21. Model Pilot Super Sport posiada asymetryczny kształt bieżnika. Opona objęta jest pełną gwarancją producenta, której okres wynosi 5 lat od daty zakupu. Nośność "91" informuje o maksymalnym obciążeniu (do 615 kg) jakie może przenieść ogumienie podczas jazdy. Indeks "Y" umożliwia poruszanie się pojazdem z prędkością do 300 km/h. Profil opon to 30 %, średnica osadzenia felgi 21, natomiast szerokość wynosi 245. (więcej)
Opony letnie segmentu premium firmy Continental w rozmiarze 245 30 ZR21. Model SportContact 6 ma bieżnik o budowie asymetrycznej. Opona objęta jest pełną gwarancją producenta, której okres wynosi 5 lat od daty produkcji. Nośność "91" informuje o maksymalnym obciążeniu (do 615 kg) jakie może przenieść ogumienie podczas jazdy. Indeks "Y" informuje o maksymalnej dopuszczalnej prędkości (do 300 km/h) z jaką może poruszać się auto. Średnica felgi równa się 21 cali, szerokość 245, natomiast profil to 30 %. (więcej)
Opony letnie klasy premium marki Michelin w rozmiarze 245/30 ZR21. Model Pilot Sport 4 S ma asymetryczną kostrukcję bieżnika. Opona objęta jest pełną gwarancją producenta, której okres wynosi 5 lat od daty zakupu. Nośność "91" informuje o maksymalnym obciążeniu (do 615 kg) jakie może przenieść ogumienie podczas jazdy. Indeks "Y" umożliwia poruszanie się pojazdem z prędkością do 300 km/h. Profil opon wynosi 30 %, średnica osadzenia felgi 21 cali, natomiast szerokość to 245 milimetrów. (więcej)
Opony letnie segmentu premium (najlepsze osiągi) firmy Goodyear w rozmiarze 245/30R21. Model Eagle F1 Asymmetric 3 wyposażony został w bieżnik o konstrukcji asymetrycznej. Opona objęta jest pełną gwarancją producenta, której okres wynosi 5 lat od daty produkcji. Nośność "91" pozwala na obciążenie opony do 615 kg. Indeks "Y" informuje o maksymalnej dopuszczalnej prędkości (do 300 km/h) z jaką może poruszać się auto. Średnica osadzenia felgi wynosi 21, profil 30 procent, natomiast szerokość to 245 mm. (więcej)
Co dokładnie oznacza, że opona ma rozmiar 245 30 R21? Alfanumeryczny zapis parametrów ogumienia to wynik ustaleń, mających na celu ujednolicenie produkcji opon na terenie całej Unii Europejskiej. To właśnie dzięki normie ECE-30 R łatwo i szybko sprawdzić można przy zakupie najważniejsze dane o każdym egzemplarzu opony.
Rozmiar umieszczany jest na bocznej ścianie i składa się z czterech pozycji. Pierwszą z nich jest szerokość bieżnika, mierzona pomiędzy skrajnymi punktami na zewnętrznych ściankach obciążonej i założonej na felgę opony. W przypadku ogumienia 245/30R21 jest to 245 milimetrów. Aby ograniczyć liczbę grup rozmiarowych, dopuszcza się pomiędzy szerokościami różnicę 10 milimetrów – dlatego też na rynku dostępne są opony z bieżnikami mierzącymi np. 185, 195, 205 milimetrów.
Znajomość szerokości niezbędna jest też do określenia wysokości profilu. Druga liczba w oznaczeniu to wartość procentowa, na podstawie której obliczyć można ten parametr. Wystarczy sprawdzić ile wynosi np. 30% z 245 milimetrów, aby uzyskać faktyczną wysokość profilu dla opony w rozmiarze 245/30 R21. Tak samo jak w przypadku szerokości wprowadzono stopniowanie wymiarów profilu – w tym wypadku skok pomiędzy kolejnymi rozmiarami wynosi 5% (np. 40, 45, 50).
Istotną z punktu widzenia bezpieczeństwa jest także informacja o typie opony. Literą "R" oznacza się opony radialne, w których nici osnowy rozchodzą się promieniowo. Daje to większą stabilność i zapewnia wyższy komfort jazdy niż w przypadku przestarzałych już opon diagonalnych (oznaczanych literą "D"). W nich kordy osnowy układane były krzyżowo, ale technika ta jest już rzadko używana i zaledwie 2 na 100 produkowanych opon do samochodów osobowych charakteryzuje się taką właśnie budową.
Jednym z najważniejszych parametrów jest średnica wewnętrzna opony. Liczba za oznaczeniem typu konstrukcji to wyrażona w calach wielkość felgi, na którą pasuje dany model. Ogumienie w rozmiarze 245/30R21 przeznaczone jest do montażu na dużych felgach o średnicy 53,34 centymetra, które znaleźć można w wielu vanach, SUVach, autach wyższej klasy, samochodach sportowych i limuzynach – m.in. Porsche Cayenne, Volkswagen Touareg czy BMW serii 7. W produkcji ogumienia tego typu specjalizują się głównie koncerny wytwarzające modele premium: Pirelli, Nokian czy Continental.