Opony Aplus

Czy dobre opony muszą kosztować dużo? Otóż niekoniecznie. Coraz więcej producentów stawia na modele budżetowe, które jednak wyróżniają się naprawdę przyzwoitymi parametrami technicznymi. Dobrym przykładem są opony marki Aplus, które można określić mianem zachodniej jakości we wschodniej cenie. Czy jednak rzeczywiście spełnią one wymagania klientów?

Krótka historia działalności Aplus

Aplus to firma, która nie boi się tworzenia innowacji, ale i eksperymentowania. Wszystkie modele cechuje dobra jakość, a także wysoki standard. Co ciekawe, firma na rynku jest już od ponad 20 lat, jednak na samym początku tworzyła opony na rynek azjatycki. Na rynku europejskim pojawiła się dopiero w 2018 roku i od tego czasu zyskała naprawdę spore grono klientów.

Ogumienie skierowane jest do osób ceniących wytrzymałość, dobry design, a także ekologiczne rozwiązania. Takie podejście sprawia, że opony docenili nawet mieszkańcy Europy Zachodniej. Bardzo dobrze sprawdzają się one w polskich warunkach. Ten chiński koncern uważany jest za markę najbardziej rozwojową na rynku azjatyckim. Wszystkie modele posiadają też niezbędne na rynku europejskim certyfikaty.

Aplus – charakterystyka produkowanych opon

Aplus produkuje opony ekonomiczne. Wyróżnia je dobra jakość, świetne wykończenie, a także nowoczesny design. W ofercie dostępne są opony całoroczne, zimowe i letnie przeznaczone do samochodów osobowych, aut z napędem na cztery koła, a także lekkich samochodów dostawczych czy nawet ciężarowych. Warto wiedzieć, że całe ogumienie marki Aplus zapewnia zrównoważone osiągi. Opony dobrze sprawdzają się dla kierowców ceniących komfort, którzy najczęściej poruszają się po drogach miejskich. Wszystkie modele posiadają dwuletnią gwarancję, która liczona jest od dnia zakupu.

Oczywiście trzeba zwrócić uwagę na zoptymalizowane parametry techniczne. Symetryczna konstrukcja bieżnika zapewnia dobrą przyczepność, ale i dobrze odprowadza wodę. Co ciekawe, dwie połowy bieżnika stanowią lustrzane odbicie, dlatego opony pracują identycznie, niezależnie od kierunku jazdy. Takie opony sprawdzają się szczególnie w przypadku budżetowych samochodów.

Popularne modele z podziałem na opony zimowe, letnie i całoroczne

Wśród popularnych modeli letnich wyróżniamy Aplus A 606. W tym przypadku indeks prędkości wynosi maksymalnie 240 km/h, zaś indeks nośności 91 kg. Zatem przeznaczone są one do mniejszych osobówek. Posiadają symetryczną rzeźbę bieżnika, zatem gwarantują dobrą przyczepność. Przyzwoicie sprawdzają się przy wyższych prędkościach, a także na mokrej nawierzchni. Warto zwrócić uwagę na bieżnik, który jest stosunkowo płaski i posiada niewiele rowków, czy też nacięć. To z kolei przekłada się na fakt, że opona dużą powierzchnią styka się z podłożem, co rzeczywiście gwarantuje lepszą przyczepność. Mieszanka gumowa, z której zostało wykonane ogumienie, zapewnia dobrą stabilność, a także twardość przy wysokich temperaturach.

Szukając opon zimowych w przystępnej cenie, można zdecydować się na Aplus 501. Indeks prędkości w tym przypadku wynosi 210 km/h, natomiast nośności - 88. Te opony posiadają symbol 3 Pick Mountain Snow Flake, który przyznawany jest po dokładnym przetestowaniu pod kątem przyczepności na śniegu, i rzeczywiście ten model ową przyczepność zapewnia. Bieżnik jest bardzo skuteczny na wgryzający się śnieg. Ma także układ kierunkowy z zazębiającą się lustrzaną rzeźbą. Dzięki temu opony dobrze trzymają się nawierzchni, nawet na zakrętach. Oczywiście także jakość samego materiału jest dobra. W tym przypadku mieszanka gumowa odporna jest na uszkodzenia spowodowane dużymi mrozami. Jeśli szukasz dobrych opon zimowych w przystępnej cenie, zwróć uwagę na model Aplus 501.

Marka Aplus w swojej ofercie posiada także opony wielosezonowe. Które modele są warte uwagi? Dla osób poszukujących opon całorocznych można polecić Aplus A 909 All Season. Jest to ogumienie, które wyróżnia się wysoką częstotliwością skoku. Dzięki temu nie emituje dużej ilości hałasu. Dopasowuje się też do stylu jazdy. Dobra jakość składników zapewnia trwałość oraz wydajność, a także bezpieczeństwo nawet na kilka sezonów. Tutaj indeks prędkości wynosi maksymalnie 240 km/h, zaś indeks nośności - 100. Do tego opony posiadają dobry bieżnik, która sprawdza się także w zimowych warunkach. Opony Aplus A 909 All Season oferują bardzo dobry stosunek jakości do ceny i są chętnie wybierane wśród kierowców szukających ekonomicznych rozwiązań.

Autorka: Justyna Kolorz