Opony Laufenn

Opony Apollo są jednymi z tych, które cieszą się sporym zainteresowaniem wśród polskich kierowców. Nie ma w tym nic dziwnego. To wytrzymałe, solidne i bardzo funkcjonalne opony, które poza wysoką jakością wyróżnia również dobra cena. Poznajmy więc nieco bliżej markę Apollo oraz oferowane przez nią opony.

Krótka historia działalności Apollo

Apollo to firma posiadająca spore doświadczenie na rynku oponiarskim. Pochodzi z Indii, a swoją działalność rozpoczęła w 1972 roku. Firma początkowo koncentrowała swoją działalność na rynkach azjatyckich, jednakże szybko stała się jednym z czołowych producentów opon, który sprzedaje swoje wyroby również w Europie a nawet Afryce. W 2009 roku Apollo zakupił holenderską firmę Vredestein i zmieniło nazwę na Apollo Vredestein BV. To właśnie wtedy marka zyskała nowe możliwości produkcyjne, a jakość oraz funkcjonalność oferowanych przez nią opon jeszcze wzrosła.

Opony Apollo – charakterystyka

Opony Apolllo to produkty klasy ekonomicznej, które charakteryzują się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Co ciekawe, firma Apollo swoją działalność rozpoczęła, zajmując się oponami dla samochodów ciężarowych i przez długi czas oferowała wyroby dla tego sektora. Obecnie jednak znajdziemy szeroki wybór opon samochodowych, które przeznaczone są dla samochodów dostawczych, osobowych oraz aut typu SUV. Każdy kierowca może więc znaleźć rozwiązania doskonale dopasowane do swojego pojazdu.

Czym charakteryzują się opony Apollo? Przede wszystkim dobrą przyczepnością w każdych warunkach, stosunkowo cichą pracą oraz nowoczesną konstrukcją. Są to opony, które doskonale sprawdzają się w każdych warunkach. Nic więc dziwnego, że osiągają bardzo dobre wyniki podczas niezależnych testów. Z tego też powodu producent ten współpracuje oficjalnie z wieloma markami samochodów. Wśród nich wymienić możemy Audi, Mercedesa, Fiata czy Mitsubishi.

Opony Apollo – najpopularniejsze modele

Jak wspominaliśmy, oferta opon Apollo jest bardzo szeroka i różnorodna. Obecnie w ofercie polskich sklepów z oponami możemy znaleźć 19 rodzajów opon, wśród których znaleźć możemy zarówno opony letnie, zimowe, jak i całoroczne. Poznajmy więc najpopularniejsze modele opon Apollo, które warte są naszej uwagi.

Jeśli chodzi o opony letnie z całą pewnością warto zwrócić uwagę na model Apollo Alnac 4G. To opona letnia w bardzo przystępnej, niskiej cenie, która charakteryzuje się szerokimi rowkami, które doskonale odprowadzają wodę i zapewniają doskonałą przyczepność nawet na mokrej nawierzchni. Model Alnac 4G to opona, która posiada niski opór toczenia, indeks prędkości wynoszący 210 km oraz niski poziom głośności (69db). Warto dodać, że opona ta otrzymała wiele wysokich ocen podczas niezależnych testów motoryzacyjnych.

W przypadku opon całorocznych modelem, który cieszy się zainteresowaniem kierowców jest Alnac 4G All Season. Ten model opon charakteryzuje się przede wszystkim nowoczesnym, asymetrycznym bieżnikiem, który zapewnia doskonałe odprowadzanie wody i zapobiega zjawisku aquaplaningu. To jednak nie wszystko. Alnac 4G All Season wyposażone są bowiem w rowek wzdłużny, którego rolą jest zwiększenie stabilności podczas jazdy. Ta wielosezonowa opona doskonale sprawdzi się więc w przypadku kierowców lubiących dynamiczną, sportową jazdę.

Jeśli zaś chodzi o opony zimowe na uwagę zasługują modele takie jak Alnac 4G Winter czy Aspire XP Winter. Drugi model opon przeznaczony do samochodów osobowych, posiada lamele ułożone w różnych kierunkach, które wspierają bieżnik w skutecznym odprowadzaniu wody a jednocześnie zwiększają przyczepność nawet na oblodzonej nawierzchni.

Autorka: Kamila Łońska-Kępa