Opony Firemax 

Poszukując opon do swojego auta, warto stawiać nie tylko na produkty z segmentu premium. Coraz częściej okazuje się bowiem, że również produkty klasy ekonomicznej mogą być dobrym wyborem, który spełni nasze oczekiwania. Jednym z nich są opony Firemax, które cieszą się w naszym kraju dużą popularnością. Sprawdźmy więc, co warto wiedzieć o tej marce oraz które z opon warte są naszej uwagi.

Co warto wiedzieć o marce Firemax?

Opony Firemax produkowane są przez chińską firmę Sunfulcess. Przeznaczone są do aut osobowych, SUV-ów oraz samochodów dostawczych. To opony, które należą do segmentu ekonomicznego, co oznacza, że wyróżniają się naprawdę atrakcyjną ceną. Mimo to, nie należy się ich obawiać. Opinie o oponach Firemax pokazują, że jest to propozycja, którą warto rozważyć. Większość klientów ma bowiem o nich naprawdę pozytywne zdanie. 

Marka Firemax, należąca do chińskiego koncernu, ma stosunkowo niedługą obecność na rynku. Pierwsze egzemplarze zostały bowiem dopuszczone do sprzedaży w 2011 roku. Nie oznacza to jednak, że nie są ciekawą propozycją. Ze względu na przystępną cenę, która idzie w parze z wysoką jakością, z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. 

Nic więc dziwnego, że obecnie zakłady produkcyjne marki, które znajdują się w Chinach, produkują rocznie 12 milionów sztuk opon, które sprzedawane są w ponad 100 krajach świata, tym również w Polsce. To, co wyróżnia opony Firemax, to z całą pewnością nowoczesna, niskoemisyjna metoda produkcji, co w czasach, gdy coraz większą rolę przywiązujemy do ekologii, ma ogromne znaczenie. 

Opony Firemax – dla kogo będą dobrym wyborem?

Wbrew obiegowej opinii opony z segmentu budżetowego nie oznaczają wcale gorszej jakości. Wysoka jakość materiałów, które wykorzystywane są do tworzenia opon tej marki, sprawia, że opony Firemax są w stanie spełnić oczekiwania większości z nas. Szczególnie polecane są jednak dla kierowców aut miejskich oraz osób, które poruszają się raczej na krótkich dystansach. 

Doskonale spełnią swoją rolę również w SUV-ach, które wykorzystywane są jako auta rodzinne i poruszają się przede wszystkim po drogach z twardą nawierzchnią. To propozycja dla osób, które poszukują opon w dobrej cenie, które jednocześnie są w stanie zapewnić nie tylko bezpieczną jazdę, ale również komfort pasażerom. Opony są bowiem ciche, nie powodują drgań oraz szybko reagują na zachowania kierowcy.

Czym wyróżnia się oferta opon Firemax?

Opony Firemax, które znajdujemy w ofercie sklepów z ogumieniem, mają wiele zalet. Pierwszą z nich są z całą pewnością bardzo atrakcyjne ceny. To jednak nie wszystko. Opony posiadają bardzo niskie opory toczenia, przez co nie przyczyniają się do zwiększenia zużycia paliwa oraz cieszą się długą żywotnością. 

To jednak nie wszystko. Opony tej marki nie emitują dzięki temu dwutlenku węgla, a ich praca jest cicha. Co więcej, zapewniają również bardzo dobrą stabilizację zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni oraz krótki czas hamowania. Wiele osób chwali opony Firemax również za przystosowanie do zmiennych warunków atmosferycznych, w tym także do temperatur.

Popularne modele opon Firemax – poznajmy je lepiej

Oferta opon Firemax jest bardzo szeroka i różnorodna. Znajdziemy w niej zarówno opony letnie, zimowe, jak i całoroczne. Sprawdźmy, które z dostępnych na rynku modeli cieszą się uznaniem i zainteresowaniem klientów.

Pierwszym z nich jest z całą pewnością opona Firemax FM916. To model opony, który został stworzony z myślą o samochodach dostawczych. Wyróżnia się symetrycznym bieżnikiem, który świetnie radzi sobie z odprowadzaniem wody nawet w czasie mocnych opadów. Opona wyróżnia się cichą pracą, krótkim czasem hamowania oraz doskonałą sterownością. 

Ta letnia opona to również wytrzymałość, która zapewnia maksymalne bezpieczeństwo. Ten model opon Firemax dostępny jest w rozmiarach od 14 do 16 cali, dzięki czemu każdy kierowca może znaleźć idealne rozwiązanie dla siebie. Co ważne, Firemax FM916 to również bardzo przystępne i atrakcyjne ceny. Ten model opony kupimy bowiem już za niespełna 460 złotych. 

Drugą propozycją, którą warto się zainteresować, jest Firemax FM805+. To idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, którym zależy na tym, by opona zimowa była niedroga, a jednak zapewniała maksymalne bezpieczeństwo. Wystarczy wspomnieć o tym, że cena opony tego modelu wynosi nieco ponad 200 złotych. 

Czym wyróżnia się model Firemax805+? Przede wszystkim jest to opona zimowa wyposażona w asymetryczny bieżnik oraz liczne lamele. Dzięki temu może bez problemu przemierzać drogi pokryte sypkim śniegiem a także zmniejsza ryzyko poślizgu. Jej zaletą jest również niski hałas zewnętrzny na poziomie 69 dB. Wszystko to dzięki niewielkiej liczbie nacięć na żebrach w centralnej części opony. 

Ostatnim modelem opon Firemax, które warte są naszej uwagi, jest Firemax FM601. Jest to kolejna opona letnia, która cieszy się sporym zainteresowaniem oraz pozytywnymi opiniami klientów. Przeznaczona dla samochodów osobowych, wyróżnia się asymetrycznym bieżnikiem, który nie tylko doskonale radzi sobie z odprowadzaniem wody i zapobiega zjawisku aquaplaningu, ale również sprawia, że hałas, jaki generuje opona, jest bardzo niski. Wzdłuż opony biegną trzy rowki, które nie tylko pomagają w odprowadzaniu wody, ale również zapewniają stabilną jazdę. 

Podsumowując, opony Firemax to idealne rozwiązanie dla osób, które poszukują ogumienia w niskiej cenie, a jednocześnie nie chcą rezygnować z wysokiej jakości, dobrych osiągów i bezpieczeństwa. Jeśli więc nie chcesz przepłacać – już dziś zapoznaj się z oponami tej marki. 

Autor: Kamila Łońska-Kępa