Opony Firestone

Początek zimy i wiosny są to gorące okresy nie tylko dla firm wulkanizacyjnych, ale także dla sprzedawców opon. Bowiem duże grono kierowców wykorzystuje te okresy na zakup nowego ogumienia. Ponieważ rynek obecnie proponuje szeroki wybór firm, decyzja o wyborze nie należy do najłatwiejszych. Zwłaszcza że opony w dużej mierze decydują o bezpieczeństwie jazdy.  Jednym z popularniejszych wyborów, cieszących się coraz większym uznaniem kierowców są opony Firestone.

Opony Firestone. Krótka historia producenta

Opony Firestone produkowane są przez założone w 1900 roku przedsiębiorstwo Firestone Tire and Rubber Company. Jego założycielem był Harvey S. Firestone. Od momentu powstania, firma była przodującym dostawcą ogumienia dla marki Ford Motor Company, co umożliwiło jej błyskawiczny rozwój. W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku Firestone rozpoczęło produkcję opon radialnych. Z kolei w roku 1988 firma stała się częścią największego na świecie producenta wyrobów gumowych i opon, Bridgestone Corporation. Od tego momentu Firestone stał się rozpoznawalną marką opon. Zarówno dla samochodów osobowych i dostawczych jak i dla aut ciężarowych i maszyn rolniczych. 

Ogólna krótka charakterystyka opon Firestone

Opony Firestone należą do klasy średniej, która oznacza najlepszy stosunek jakości do ceny. Ulepszona mieszanka gum, wzbogacona o specjalne komponenty oraz zastosowanie innowacyjnych rozwiązań przy produkcji, przekładają się na relatywnie wysoką przyczepność podczas jazdy i rewelacyjne odprowadzanie wody. Badania przeprowadzone przez niezależny instytut TUV SUD dowodzą, że opony Firestone przyczyniają się do skrócenia drogi hamowania nawet o 3 metry, w stosunku do innych opon klasy średniej.

Ponadto jedną z największych zalet opon tej marki jest możliwość uzyskiwania wysokich osiągów przez cały okres żywotności opony. Dodatkowo opony Firestone charakteryzują się znikomym oporem toczenia i niskim poziomem hałasu.

Zimowe opony Firestone

Do największych zalet opon zimowych marki Firestone należy układ rowków i lameli. Głównie z uwagi na fakt, iż umożliwia on pewne panowanie nad pojazdem. Zarówno na sypkim śniegu, błocie pośniegowym jak i na mokrej nawierzchni. Drugim bardzo ważnym aspektem wyboru zdecydowanie przemawiającym na korzyść marki Firestone jest równomiernie rozłożony nacisk wewnątrz opon. Dzięki temu są one wyjątkowo odporne na wszelkiego typu uszkodzenia.

Do perełek zimowych tej marki należą między innymi opony Firestone Winterhawk 3. Gwarantują bezpieczeństwo i doskonały napęd, wynikający z kombinacji konstrukcyjnej. Łączy bowiem ona w sobie dużą ilość lameli i specyficzny układ rowków, zapewniający możliwość silnego wbijania się w śnieg. Z kolei elastyczna mieszanka gum z dodatkiem krzemionki gwarantują dobrą przyczepność do podłoża. Olbrzymie znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy ma też rzeźba bieżnika, która ułatwia odprowadzanie błota pośniegowego i gwarantuje odpowiednią sztywność opony. 

Reasumując, ten model opon z pewnością daje pewność wysokiej jakości wykonania w atrakcyjnej cenie. Ponadto idealnie dostosowuje się do drogowych warunków jesienno-zimowych, zapewniając poczucie bezpieczeństwa na mokrej czy oblodzonej nawierzchni.

Letnie opony Firestone

Wyróżniają się przede wszystkim zachowaniem jednakowych osiągów przez cały okres ich eksploatacji, niezależnie od sytuacji i warunków na drodze. Królową wśród opon letnich Firestone bezsprzecznie jest model Firestone Roadhawk. Zostały zaprojektowane głównie z myślą o samochodach osobowych i SUV/4x4.

Asymetryczny bieżnik opon zapewnia perfekcyjne osiągi zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni i krótką drogę hamowania. Ponadto unowocześniony wzór bieżnika oraz zastosowana w procesie produkcji wysoko gatunkowa mieszanka gum, umożliwia skuteczne hamowanie na mokrej drodze.

Do bardzo ważnych atutów tego modelu opon należą:

  • wysoki stopień trwałości,
  • odporność na ścieranie, wyższą nawet do 20%, w porównaniu do innych modeli,
  • zachowanie pełnej ergonomiczności przez cały okres użytkowania.

Całoroczne modele

Gwiazdą pośród modeli opon całorocznych, produkowanych przez Bridgestone Corporation są opony Firestone Multiseason 2. Charakteryzują efektywnym odprowadzaniem wody, wysokim stopniem elastyczności niezależnie od temperatur i warunków pogodowych i doskonałą przyczepnością na każdym typie nawierzchni.

Stanowią idealny wybór dla kierowców, którzy chcą uniknąć wymaganych obecnie przepisami prawa niezbędnych wizyt w wulkanizacji. Są też dobrym wyborem dla tych, którzy oczekują równomiernych osiągów przez cały rok, w rozmaitych warunkach pogodowych. Bezpiecznej jazdy w każdych warunkach życzy miłośniczka bezpiecznej jazdy.

Autorka: Jadwiga Kucharczyk