Opony GT Radial

Jeżeli poszukujesz dobrych opon w przystępnej cenie dla swojego samochodu osobowego, dostawczego lub SUV-a, zwróć uwagę na ofertę GT Radial. To producent z Indonezji, który zyskał ogromną popularność także w Europie. Opony GT Radial cechują się dobrą przyczepnością do podłoża i wytrzymałością, a firma od lat wprowadza standardy, które mają przyczynić się do większej dbałości o środowisko.

Opony GT Radial – producent opon z Indonezji o światowej renomie

Firma GT Radial została założona ponad 60. lat temu w Indonezji, produkowane przez nią opony są jednak bardzo popularne na całym świecie, w tym w Polsce. Należy do spółki Gajah Tunggal, która jest jedną z największych firm w Azji Południowo-Wschodniej Należy W 1981 r. firma połączyła swe siły z japońską Yokohamą, co pozwoliło jej na międzynarodową ekspansję. Dzięki porozumieniu z włoską marką Pirelli opony GT Radial od 1997 roku trafiają na rynek amerykański.

Obecnie cała grupa dostarcza 80 sztuk opon rocznie, dostępnych w 65 tysiącach punktów w sprzedaży na całym świecie. Są one produkowane w siedmiu fabrykach na terenie Azji. Firma zatrudnia obecnie 33 tysiące osób na całym świecie. Na terenie Europy firma Gite Tire dystrybuuje opony za pośrednictwem spółki Gite Tire Deutschland GmbH z siedzibą w Hanowerze, która jest odpowiedzialna za sprzedaż i marketing także w Polsce.

Opony GT Radial – oferta

W ofercie firmy GT Radial znajdziesz zarówno produkty zaprojektowane z myślą o samochodach osobowych, 4X4/SUV i dostawczych. Znajdziesz wśród nich zarówno opony zimowe, letnie jak i całoroczne. Są to przede wszystkim opony klasy ekonomicznej wykonane z wysokiej jakości szczepionki, które cechują się wydłużonym czasem eksploatacji.

Najpopularniejsze modele opon GT Radial

GT Radial Winter Pro

To opony zimowe cechujące się dobrą przyczepnością do podłoża także na śniegu. Przeznaczone są do stosowania w samochodach osobowych. Wykonane zostały z wysokiej jakości mieszanki krzemionki. Posiadają asymetryczny bieżnik który składa się z dwóch niezależnych części. Opona cechuje się dobrym rozłożeniem nacisków, który wpływa na równomierną eksploatację każdej z części. Dostępna jest w rozmiarach od 16 do 20 cali.

GT Radial Champiro Eco

To opony letnie przeznaczone dla samochodów osobowych. Posiadają symetryczny bieżnik z trzema obwodowymi kanałami, który odpowiada za zrównoważone osiągi zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Opony cechują się skróconą drogą hamowania, są bardzo lekkie i dobrze sprawdzą się zarówno podczas codziennej jazdy po mieście, jak i dłuższych wypraw. Materiał jest stosunkowo odporny na uszkodzenia mechaniczne. Opona dostępna jest w rozmiarach 13-16 cali.

GT Radial Kargomax ST-4000

To opona letnia przeznaczona dla samochodów dostawczych. Posiada symetryczny bieżnik z charakterystycznymi szerokimi szerokimi rowkami, które pozwalają na skuteczne odprowadzanie wody spod czoła opony, co niweluje ryzyko aquaplaningu. Dostępne są w rozmiarach od 13 do 14 cali.

GT Radial – korzystny stosunek jakości do ceny i dbałość o środowisko

Osoby, które wybierają produkty z oferty GT Radial często wskazują, że wyróżniają się one bardzo korzystnym stosunkiem ceny do dobrych osiągów, które oferują. Na wybór oferty GT Radial warto zdecydować się również ze względu na fakt, że firma podejmuje działania, które mają za cel ograniczenie zgubnego wpływu produkcji na środowisko. Giti Tire jest aktywnym partnerem organizacji Conservation International, która wspiera działania ekologiczne i zrównoważony rozwój. Ten producent posiada wszystkie najważniejsze certyfikaty jakości: ISO9001:2000, ISO/TS16949:2002 i ISO14001 dotyczące zarządzania środowiskiem.

Autorka: Anna Michalska