Opony Maxxis

Maxxis to jedna z firm zajmujących się produkcją opon, która zyskuje w naszym kraju coraz większą popularnością. To firma, która została założona w 1967 roku w Tajwanie. Firma zasłynęła z produkcji niezwykle wydajnych opon rowerowych. Niemniej jednak jej oferta jest znacznie bardziej rozbudowana. Obecnie w ofercie Maxxis znajdziemy opony rowerowe, do motocykli czy quadów oraz szeroki wybór opon samochodowych (zarówno dla samochodów osobowych jak i ciężarowych).

Firma Maxxis w dzisiejszych czasach działa na terenie 180 krajów prowadząc działalność na terenie Azji, Europy oraz Ameryki Północnej. To firma, która dynamicznie się rozwija oferując coraz to nowsze i bezpieczniejsze opony, które są w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Wystarczy wspomnieć chociażby o tym, że dystrybuowane są aż w ponad 180 krajów świata.

Opony Maxxis – charakterystyka

Opony Maxxis zaliczane są do grupy opon klasy ekonomicznej, co oznacza, że ich wybór jest bardzo korzystny cenowo dla kierowców. Warto jednak mieć świadomość, że nie są to wcale opony złej jakości. Wprost przeciwnie. Maxxis to firma, która korzysta z innowacyjnych technologii produkcji oraz wysokiej jakości materiałów. Świadczyć może o tym chociażby fakt, że firma Maxxis posiada własne fabryki i centra badawczo-rozwojowe w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Cieszy się również sporym zaufaniem producentów aut. Przypomnijmy, że to opony tej właśnie marki stanowią podstawowe wyposażenie samochodów osobowych marek Nissan, Toyota, Hyundai, Mitsubishi oraz Volkswagen. Słowem, oferta firmy Maxxis jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich kierowców, którzy poszukują alternatywy dla bardzo drogich opon z segmentu premium, a jednocześnie nie chcą rezygnować ze swojego bezpieczeństwa.

Popularne modele opon Maxxis

Oferta opon samochodowych Maxxis jest bardzo szeroka i różnorodna. Znajdziemy w niej zarówno opony zimowe, letnie jak i całoroczne. Przyjrzyjmy się nieco bliżej najbardziej popularnym modelom oraz ich charakterystyce.

Jeśli chodzi o opony letnie jednym z modeli wartych uwagi kierowców jest z pewnością opona Maxxis PREMITRA 5 HP5. To opona letnia, która w testach opon pokonała nawet opony klasy premium marek takich jak Goodyear czy Michelin. Zapewnia doskonałe prowadzenie nawet na mokrej nawierzchni, jest również odporna na efekt aquaplaningu. Ten model opon wyróżnia się niskim poziomem głośności w trakcie jazdy, pozytywnie wpływając na komfort kierowcy. Na uwagę zasługuje również fakt, że opony te minimalizują tarcie a co za tym idzie są dłużej żywotne i pozwalają na zmniejszenie zużycia paliwa.

Maxxis to również sprawdzone opony zimowe, które cieszą się dużym uznaniem wśród kierowców. Wśród modeli, które są bardzo popularne wymienić należy z całą pewnością Maxxis MA SW Victra Snow. Model ten należy do podstawowej serii opon tej marki. To opony idealne do samochodów typu SUV, które będą dobrym wyborem dla kierowców, którzy nie poruszają się w warunkach ekstremalnych a jednocześnie chcą by ich opony dobrze radziły sobie w ujemnych temperaturach oraz na mokrej nawierzchni.

W ofercie producenta znajdziemy również opony całoroczne. Jednym z modeli, który zasługuje na uwagę jest Maxxis AP2 ALL SEASON. To ekonomiczna, całoroczna osoba, która płynnie adaptuje się do warunków panujących na drodze. Innowacyjna budowa zapewnia jej stabilność oraz zapewnia indeks prędkości wynoszący 190 km. Opona ta posiada kierunkowy bieżnik, który doskonale radzi sobie z odprowadzaniem wody. Warto wspomnieć również o tym, że opona posiada podwójne opasanie, które skutecznie wzmacnia jej konstrukcję a tym samym wydłuża jej żywotność.

Autorka: Kamila Łońska-Kępa