Opony Nankang

Każdy kierowca powinien wykazywać się odpowiedzialnością na drodze. Tutaj niezbędne jest nie tylko zachowanie ostrożności, ale też posiadanie samochodu w dobrym stanie technicznym. Kolejnym ważnym aspektem są opony. I absolutnie nie należy na nich oszczędzać. Jednak, czy można kupić ogumienie w cenie budżetowej, które charakteryzować się będzie dobrą jakością. Poznajcie opony Nankang, które zyskują coraz większą popularność.

Krótka historia działalności Nankang

Nankang jest to producent, który działa na rynku już od ponad 60 lat. Pierwsza fabryka została założona w 1959 roku. Ten producent pochodzi z Tajwanu i oferuje dobrej jakości opony klasy ekonomicznej. Marka wykorzystuje doświadczenie znajomość rynku, a także stosuje solidne i wytrzymałe materiały. Dzięki temu wszystkie opony, które trafiają na rynek, są naprawdę dobrej jakości. Co ciekawe, spełniają one oczekiwania nie tylko klientów z Azji, lecz nawet Europy Zachodniej. Duża popularność sprawiła, że firma otworzyła drugą dużą fabrykę w kontynentalnej części Chin, co sprzyja optymalizacji kosztów. Dzięki temu Nankang oferuje opony dobre, a przy tym tanie.

Nankang – charakterystyka produkowanych opon

Nankang oferuje opony dla kierowców, którzy poruszają się głównie po mieście i nie jeżdżą na długie trasy. Mieszanki gumy zastosowane przy produkcji opon sprawiają, że ogumienie jest miękkie i elastyczne, ale nadaje się także do popularnego naciągu. Przedsiębiorstwo oferuje opony do samochodów osobowych, SUV-ów, a nawet lekkich aut dostawczych. Co ciekawe, działa także na rynku militarnym.

Jednak warto zauważyć, że choć opony są tanie, to mają dobrą przyczepność i zapewniają stabilność w różnych warunkach. Duże znaczenie ma także fakt, że posiadają niską ścieralność, co znacząco wydłuża możliwy czas użytkowania. Do tego mają jeszcze atrakcyjny wzór bieżnika, co dodaje samochodom jeszcze więcej stylu. Bieżnik jest kierunkowy, o łukowatych rowkach, co rzecz jasna wpływa na dobrą przyczepność, a także odprowadzanie wody. Z kolei wzmocniona strefa barkowa zapewnia wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, a także płynność jazdy.

Dopełnieniem całości jest w tym przypadku boczne nacięcie, które zmniejsza nie tylko hałas podczas jazdy, ale ogranicza też drgania. Niskie opory toczenia zmniejszają spalanie, a dzięki temu opony są bardziej przyjazne dla atmosfery. Profil zapewnia równomierne zużywanie się gumy. Ścieranie jest też powolne, zatem opony Nankang mogą służyć przez kilka sezonów.

Popularne modele z podziałem na opony zimowe, letnie i całoroczne

Wśród popularnych modeli letnich wyróżniamy Nankang CX 668. Posiadają one 2-letnią gwarancję od daty sprzedaży. Przeznaczone są do samochodów osobowych klasy średniej i niższej. Dobrze sprawdzają się podczas jazdy w miejskim terenie. Symetryczny wzór bieżnika sprawia, że opony dobrze radzą sobie zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Warto zwrócić uwagę na rowki obwodowe, które znacząco zmniejszają ryzyko aquaplaningu. Mieszanka, która została użyta przy produkcji opon, zapewnia ich dobrą pracę w szerokim zakresie temperatur.

Dobre zimowe opony to np. Nankang Snow Viva 2 . Zapewniają zrównoważone osiągi, wyróżnia je kierunkowy bieżnik z głębokimi nacięciami, a także dużą ilością lameli. W ten sposób opony zyskują dobrą przyczepność na śliskiej nawierzchni. W składzie mieszanki gumowej zmniejszono udział węglowodorów, które są szkodliwe dla środowiska. Opona dobrze się sprawdza, nawet gdy samochód porusza się po zaśnieżonym terenie. Działa bez zarzutu w trakcie odwilży. Długie rowki odprowadzają nadmiar wody czy błota, zmniejszając ryzyko utraty kontroli nad samochodem.

Wśród modeli całorocznych sprawdzi się Nankang N 607 Plus. To opony, które radzą sobie zarówno podczas mroźnej zimy, chłodnej jesieni, a nawet gorącego lata. Zapewniają bezpieczną jazdę, niezależnie od pogody. Wyposażone są w ultranowoczesny bieżnik kierunkowy, który zwiększa stabilność boków opony, a tym samym pozwala zachować lepszą kontrolę nad samochodem, nawet podczas dynamicznego pokonywania zakrętów. Trójwymiarowe lamele polepszają przyczepność na ośnieżonej trasie i sprawiają, że manewrowanie jest łatwiejsze.

Autorka: Justyna Kolorz