Opony Premiorri 

Opony pełnią bardzo ważną funkcję w każdym z pojazdów. Odpowiadają bowiem za przyczepność samochodu do jezdni, długość linii hamowania oraz ogólne bezpieczeństwo podczas jazdy. Dlatego ich wybór nie może być przypadkowy, a dobrze przemyślany i dobrany do auta oraz dróg, po jakich się najczęściej poruszamy. Na szczególną uwagę zasługują opony marki Premiorri, które dostępne są w wielu różnych opcjach. Czym charakteryzują się opony Premiorri i dlaczego warto rozważyć ich zakup?

Producent Premiorri

Zanim przedstawimy najważniejsze cechy wyróżniające opony Premiorri, warto poznać ich historię. Opony tego producenta są dostępne na rynkach europejskich od stosunkowo niedawna. Firma rozpoczęła swoją działalność w 2010 roku i do dzisiaj prężnie się rozwija, zdobywając wielu nowych zwolenników. Premiorri to brytyjska marka opon klasy ekonomicznej, która oferuje odmienne rozwiązania dla właścicieli różnorodnych pojazdów.

Co jest również istotne, główny zakład produkcyjny opon znajduje się w Ukrainie. Za całoroczną produkcję odpowiedzialny jest znany i doświadczony ukraiński koncern Rosava. Cały proces produkcyjny oparty jest o najnowszą technologię oraz zaawansowane maszyny. Jednocześnie producent opon Premiorri kładzie duży nacisk na aspekty ekologiczne, co w obecnych czasach jest szczególnie cenione.

Charakterystyka opon Premiorri

Opony Premiorri łączą w sobie najważniejsze cechy, jakimi większość osób kieruje się podczas wyboru i zakupu nowych opon do samochodu. Jest to stosunkowo wysoka jakość produktu oraz przystępna cena. Oznacza to, że Premiorri oferuje podobne jakościowo opony do tych najbardziej popularnych, lecz w znacznie korzystniejszej cenie. Z tego też względu opony z roku na rok zyskują na popularności i są tak chętnie wybierane przez posiadaczy różnych aut. Warto również podkreślić, że dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii podczas procesu produkcji oraz rozwiązań ekologicznych, opony są bardziej przyjazne środowisku naturalnemu.

Do produkcji ogumienia wykorzystywane są takie substancje jak oleje przyjazne naszej planecie, gatunki krzemionki standardowo używane do produkcji opon oraz nowe gatunki kauczuku. Dzięki odpowiedniemu połączeniu poszczególnych elementów składowych opon marki Premiorri uzyskano niezwykle efektywny produkt klasy ekonomicznej, sprawdzający się na wielu nawierzchniach, do wielu różnorodnych modeli samochodów oraz o każdej porze roku. Dla wielu kierowców pokonujących krótkie dystanse lub poruszających się po terenach miejskich jest to doskonały wybór.

Zalety i wady opon Premiorri

Do głównych zalet opon Premiorri należy przede wszystkim wysoka jakość połączona z niską ceną. Dodatkowo opony zapewniają naprawdę wysoki komfort jazdy zarówno latem, jak i zimą. Do zalet warto również zaliczyć aspekt ekologiczny i dbałość o środowisko naturalne. Co więcej, ogumienie Premiorri zapewnia dużą przyczepność, nawet w trudnych warunkach pogodowych. Jednak należy podkreślić, że są to opony raczej przeznaczone do jazdy miejskiej i krótko dystansowej, co może być główną ich wadą. Mimo to opony Premiorri i opinie o nich są bardzo pozytywne wśród kierowców i posiadaczy zarówno miejskich aut, jak i tych z napędem 4x4.

Popularne modele opon Premiorri 

Ogumienie Premiorri dostępne jest w wielu wariantach. Do najbardziej popularnych, które są chętnie wybierane przez kierowców, należą: 

  • Premiorri Solazo, 
  • Premiorri Vimero Van, 
  • Premiorri Vimero SUV, 
  • Premiorri Vimero Solazo S plus, 
  • Premiorri Vimero ViamMaggiore.

Pierwsze z nich doskonale spisują się podczas jazdy miejskiej. Są to opony letnie z bieżnikiem o konstrukcji kierunkowej. Z kolei następne zostały wyprodukowane z myślą o większych samochodach oraz jeździe całorocznej. Opony Vimero Van będą więc odpowiednie zarówno zimą, jak i latem. Posiadają konstrukcję bieżnika symetryczną. Kolejny popularny model opon Premiorri o pozytywnych opiniach to Vimero SUV z bieżnikiem asymetrycznym. Są to również opony całoroczne klasy ekonomicznej.

Podobny bieżnik znajdziemy w modelu Vimero Solazo S Plus, z tym że są to opony przeznaczone tylko do jazdy latem. Ostatni z wymienionych modeli – Vimero ViamMaggiore – to opony zimowe Premiorri ze specjalnie opracowanymi nacięciami, które wpływają na przyczepność samochodu podczas jazdy po śniegu. Oczywiście producent w swojej ofercie posiada jeszcze wiele innych modeli opon letnich, zimowych oraz całorocznych.

Do jakich aut sprawdzą się opony Premiorri?

Bogata oferta i różnorodność modeli ogumienia Premiorri sprawia, że opony pasują niemalże do każdego rodzaju auta. Można je z powodzeniem dopasować do samochodów typowo miejskich. Szczególnie dużą popularnością cieszą się wśród kierowców niewielkich aut, którzy na co dzień nie pokonują dużych dystansów. Jednak modele takie jak Premiorri Vimero SUV zostały specjalnie dostosowane do większych samochodów, z napędem 4x4, które nierzadko mierzą się z trudnym terenem, również górskim. 

Jak więc widać, opona Premiorri, ze względu na swoją różnorodność, z powodzeniem może być wykorzystywana w niemalże każdym modelu samochodu. Należy jedynie pamiętać o wyborze odpowiedniego rozmiaru oraz dostosować model do dróg, z których najczęściej korzystamy. Pozwoli to osiągnąć komfort i bezpieczeństwo jazdy przy jednocześnie korzystnych cenach opon Premiorri

Opony Premiorri to doskonała alternatywa dla innych popularnych i droższych modeli ogumienia. Warto rozważyć ich zakup nie tylko ze względu na korzystną cenę, ale również wysoką jakość, która wpływa też na bezpieczeństwo podczas jazdy.

Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!