Opony Radar

Wśród dostępnych na polskim rynku opon te stworzone przez markę Radar cieszą się coraz większym popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego. Opony te cechuje bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Co równie ważne, marka ta przykłada ogromną wagę do ekologii, co dla wielu użytkowników ma ogromne znaczenie. Jako jedyna marka opon przeznacza również spore kwoty na badania związane z rakiem piersi. Można więc śmiało stwierdzić, że mamy do czynienia z firmą odpowiedzialną społecznie.

Co warto wiedzieć o marce Radar?

Należy ona do singapurskiego koncernu Omni United. Marka założona została w 2006 roku i w zaledwie 15 lat zdobyła uznanie wśród kierowców aż 80 krajów świata. Co ciekawe, koncern Omni United nie posiada własnych fabryk. Opony radar powstają w przedsiębiorstwach znajdujących się w krajach takich jak Indie, Indonezja, Sri lanka oraz Chiny.

Początkowo opony Radar sprzedawane były przede wszystkim w Malezji i Japonii. Firmie zależało jednak na tym, by dotrzeć do Stanów Zjednoczonych oraz Europy. Trzeba przyznać, że marce udało się zrealizować to zamierzenie. Wystarczy wspomnieć chociażby o tym, że ponad połowa opon tej marki sprzedawana jest obecnie na terenie USA. Sama firma zajmuje zaś 52 miejsce na rynku producentów opon.

Opony Radar – charakterystyka

Opony Radar to propozycja dla osób, które nie chcą przepłacać. Znajdują się bowiem w segmencie opon ekonomicznych. Nie oznacza to jednak, że są to opony dla niewymagających. Marka stale udoskonala technologie produkcji oraz wykorzystuje nowoczesne, ekologiczne materiały, które zapewniają oponom długą żywotność, dobre osiągi oraz doskonała przyczepność.

Jakie opony znajdziemy w ofercie marki Radar? Przede wszystkim jest to ogumienie stworzone z myślą o autach osobowych oraz SUV-ach. Nie brakuje również propozycji dla lekkich aut dostawczych i pojazdów rolniczych oraz przemysłowych. Słowem, każdy kierowca może znaleźć model opony, który będzie spełniał jego oczekiwania.

Popularne modele opon Radar

W ofercie marki Radar znajdziemy obecnie 25 modeli opon, wśród których znajdują się zarówno opony letnie, zimowe, jak i całoroczne. Przyjrzyjmy się nieco bliżej propozycjom firmy, które cieszą się wśród kierowcom największym zainteresowaniem oraz uznaniem.

W przypadku opon letnich z całą pewnością trzeba wspomnieć o modelu Dimax R8. To opona posiadająca asymetryczny bieżnik oraz szerokie rowki, dzięki którym doskonale sprawdza się zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Oponę Radar Dimax R8 charakteryzuje równomierne rozłożenie nacisku, dzięki czemu bieżnik ściera się równomiernie gwarantując przedłużoną żywotność opony.

Oponą zimową, którą z całą pewnością warto polecić kierowcom jest model Radar Dimax Alpine. To idealna propozycja dla osób, które preferują spokojny styl jazdy. Opony wyróżniają się kierunkowym bieżnikiem, który doskonale radzi sobie z odprowadzaniem wody i minimalizuje ryzyko aquaplaningu. Oponę pokrywa sieć lameli, dlatego też charakteryzują się one doskonałą stabilnością również na śliskiej nawierzchni.

Jeśli chodzi o opony całoroczne marki Radar jednym z modeli, który cieszy się uznaniem kierowców jest bez wątpienia Radar Dimax 4 Season. To całoroczne opony terenowe, które stworzone zostały ze specjalnie dobranej, dwuskładnikowej mieszanki, która sprawia, że zachowują się doskonale zarówno w wysokich, jak i ujemnych temperaturach.

Podsumowując, szeroki wybór modeli opon, ich wysoka jakość oraz dobra, przystępna cena sprawiają, że opony Radar są propozycją, która jest w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających kierowców.

Autorka: Kamila Łońska-Kępa