Opony Tristar

Opony Tristar z roku na rok stają się coraz popularniejsze wśród kierowców w naszym kraju. Kto jednak stoi za ich produkcją? Okazuje się, że jest to marka własna, która należy do znanego, belgijskiego producenta – firmy Deldo. Marka powstała w 2014 roku i praktycznie od razu zaczęła być doceniana przez europejskich kierowców. Oferta opon Tristar jest szeroka i różnorodna. Łączy ją jedno – przystępne ceny, które dla wielu kierowców mają kluczowe znaczenie.

Opony Tristar – charakterystyka

Opony Tristar zaliczane są do opon klasy ekonomicznej. Co to oznacza? Są to opony w przystępnej cenie, przy produkcji których stosowane są najczęściej tradycyjne mieszanki i rozwiązania.

Czy jednak oznacza to, że opony te nie będą w stanie zapewnić nam bezpieczeństwa? Nic bardziej mylnego. Opony Tristar posiadają bardzo dobry stosunek jakości do ceny, są solidne, trwałe, przechodzą restrykcyjne testy dopuszczające je do użytku, a nawet zdobywają wysokie miejsca w rankingach.

Opony Tristar będą idealną opcją dla kierowców poruszających się przede wszystkim w warunkach miejskich, osób, które nie przebywają samochodem dalekich dystansów, posiadaczy aut rodzinnych oraz kierowców, którzy preferują spokojny styl jazdy. Nie sprawdzą się jedynie w przypadku aut sportowych oraz przy bardzo dynamicznej, ryzykownej jeździe. Słowem, są odpowiednim rozwiązaniem dla większości kierowców, a przy tym pozwalają nam sporo zaoszczędzić.

Popularne modele opon Tristar

W ofercie marki Tristar znajdziemy zarówno letnie, zimowe, jak i całoroczne opony, które zdobyły uznanie klientów. Poznajmy kilka popularnych modeli, które są w stanie spełnić oczekiwania klientów oraz zapewnić im bezpieczeństwo w czasie jazdy.

Jeśli chodzi o zimowe opony Tristar, na uwagę zasługuje z pewnością model Tristar Snowpower UHP. To opony posiadające bieżnik kierunkowy, który doskonale zwiększa ich przyczepność nawet w trudnych warunkach. Mimo atrakcyjnej ceny wykonane są z wysokiej jakości mieszanki gum, która doskonale sprawdza się nawet w ujemnych temperaturach, zapewniając odpowiednią miękkość opony. Na uwagę zasługują również szerokie rowki, które skutecznie odprowadzają wodę. Opony Tristar Snowpower UHP oznaczone zostały symbolem 3PMSF, co oznacza, że ich właściwości spełniają restrykcyjne wymogi Unii Europejskiej. 

W przypadku opon letnich, rodzajem opon tej marki, którym warto się zainteresować, jest bez wątpienia Tristar Sportpower 2. Model ten cieszy się najlepszymi opiniami użytkowników. Nie ma w tym nic dziwnego. Opony Sportpower 2 wykonane zostały bowiem z mieszanki gum oraz krzemionki, która zapewnia im doskonałą przyczepność. Wśród innych cech tego modelu wymienić możemy między innymi wzmocnioną konstrukcję, dzięki czemu opona odporna jest nawet na wysokie temperatury, asymetryczny bieżnik doskonale odprowadzający wodę oraz głębokie rowki, które szybko osuszają oponę, a jednocześnie sprawiają, że nie wydaje ona głośnego dźwięku w czasie jazdy.

W ofercie opon Tristar znajdziemy również opony całoroczne. Jednym z modeli, który warty jest naszej uwagi, jest bez wątpienia Tristar All Season. To nowy produkt marki, który został zaprezentowany w 2021 roku. Opony całoroczne Tristar All Season stworzone są z myślą o samochodach osobowych, które poruszają się po drogach położonych w umiarkowanym klimacie. Ich podstawowe i najważniejsze cechy to: konstrukcja w kształcie litery V, symetryczny i kierunkowy bieżnik, gęste lamele na powierzchni styku opony z podłożem oraz naramienniki na bloczkach. Dzięki temu opona ta doskonale spisuje się w każdych warunkach.

Autorka: Kamila Łada