Opony Windforce

Wybór opon jest niewątpliwie bardzo ważny. Trzeba pamiętać, że ogumienie zużywa się, a to oznacza, że w żadnym wypadku nie należy jeździć na zużytych oponach, gdyż wtedy zmniejsza się ich przyczepność, natomiast znacząco wydłuża się czas hamowania. Jednak czy za każde dobre opony trzeba dużo zapłacić? Otóż niekoniecznie, bo ciekawym wyborem mogą być opony Windforce, które wyróżniają się dobrym stosunkiem jakości i ceny.

Historia działalności Windforce

Windforce jest chińską firmą z siedzibą w prowincji Shangdong. Już od wielu lat opony tej marki cieszą się dużym uznaniem. Produkowane są przy użyciu najwyższej klasy sprzętu, spełniają także rygorystyczne normy zarządzania jakością. W ofercie znajdują się opony do samochodów osobowych, SUV-ów, ciężarowych, a także autobusów i wszystkie łączy fakt, że są tanie, ale posiadają też wszystkie wymagane certyfikaty, więc możliwe jest ich używanie w każdym miejscu na świecie. Wszystkie modele zostały zaprojektowane przez zespół R&D.

Windforce – charakterystyka produkowanych opon

W ofercie producenta dostępne są opony letnie, zimowe i całoroczne. Dedykowane są kierowcom, którzy preferują umiarkowany styl jazdy. Dobrze sprawdzają się do jazdy po mieście. Marka specjalizuje się w projektowaniu i produkcji wszelkiego rodzaju opon radialnych, w tym oczywiście opon do samochodów osobowych, SUV-ów, a nawet opon z białym paskiem. Posiadają mocną konstrukcję, a także wszystkie wymagane certyfikaty, a dokładnie DOT, ECE, GCC, ISO i INMETRO 2.

Dzięki dobrej jakości i korzystnym cenom rzeczywiście bardzo dobrze się sprzedają nie tylko na rynku chińskim, ale nawet na rynku europejskim. Nie bez znaczenia jest fakt, że cechuje je efektywność energetyczna, a dokładnie opór toczenia jest mniejszy podczas jazdy. Dzięki temu opony mniej się zużywają, samochód zaś spala mniejszą ilość paliwa, a to przekłada się na bardziej ekologiczną jazdę. Wszystkie modele poruszają się na drodze bardzo cicho i zapewniają dobrą przyczepność.

Dla kogo opony Vredestein?

Opony Vredestein to marka premium przeznaczona dla właścicieli samochodów o dużych osiągach, samochodów sportowych, terenowych i limuzyn, którzy lubią dynamiczną jazdę i w ciągu roku pokonują wiele kilometrów na bardzo zróżnicowanej nawierzchni. Opony charakteryzują się bardzo dobrą sterownością, znakomitą przyczepnością do każdej powierzchni i krótką drogą hamowania, zapewniając przy tym ekonomiczne spalanie.

Opony Vredestein łączą znakomite parametry bezpieczeństwa jazdy z niebanalnym designem i innowacyjnym podejściem. Nadal produkowana opona Ultrac Sesanta była pierwszą oponą z bieżnikiem zaprojektowanym w studio Giugiaro Design i jedną z pierwszych z indeksem prędkości Y (do 300 km/h). Pierwszą zimową oponą na świecie mieszczącą się w indeksie prędkości Y była natomiast Wintrac Xtreme S.

Popularne modele z podziałem na opony zimowe, letnie i całoroczne

Wśród najpopularniejszych modeli zimowych wyróżniamy Windforce Snow Blazer. Posiadają one indeks prędkości H, a także indeks nośności 96. Dobrze skracają drogę hamowania i zapewniają bezpieczną jazdę. Posiadają bieżnik kierunkowy, który gwarantuje dobrą przyczepność w trudnych warunkach pogodowych. Oczywiście musimy też wspomnieć, że takie opony sprawdzają się na nawierzchni pokrytej śniegiem, a także na mokrych i suchych nawierzchniach. Bieżnik zapewnia też optymalne odprowadzenie wody.

Wśród opon letnich bardzo popularne są Windforce CatchFors UHP. Wyróżniają się one indeksem nośności, który wynosi 99. Natomiast indeks prędkości wynosi maksymalnie 270 km/h. Także opór toczenia wpisuje się w klasę C, natomiast przyczepność na mokrej nawierzchni w klasę B. Zatem rzeczywiście, biorąc pod uwagę bardzo niską cenę, zyskuje się produkt naprawdę dobry.

Bieżnik w tych oponach letnich jest stosunkowo płaski i posiada niewiele rowków, a także nacięć. Dzięki temu opona styka się z drogą większą powierzchnią, a to zapewnia jej lepszą przyczepność. Producent zastosował też w tym przypadku inną mieszankę gumową niż w przypadku modeli zimowych, co zapewnia stabilność i twardość w wysokich temperaturach. Tutaj na uwagę zasługuje też asymetryczna rzeźba bieżnika, która wpływa na komfort jazdy, ale i dobre odprowadzenie wody.

Popularne opony całoroczne Windforce to CatchFors. Ten model dobrze sprawdza się zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Posiada dwuletnią gwarancję producenta. Oczywiście pozwala na jazdę przez cały rok, jednak trzeba pamiętać, że w sezonie zimowym opony sprawdzają się do jazdy głównie po mieście. Posiadają symbol 3pmsf, czyli symbol trzech szczytów, który potwierdza dobre osiągi na śniegu.

Są to opony asymetryczne, które cechuje wysoka odporność na zużycie, a także tłumienie hałasów. Kolejną zaletą jest rzeźba zewnętrzna i wewnętrzna bieżnika, która pozwala na stabilność jazdy nawet w trakcie dynamicznego manewrowania, a przy tym woda odprowadzana jest w trakcie jazdy po mokrej nawierzchni.

Autorka: Dorota Wachholz