Data publikacji:

Premiorri Vimero As. Prezentacja modelu

Za jedną oponę klasy premium można niekiedy kupić cały komplet ogumienia w klasie budżetowej, które również doskonale sprawdzi się w przypadku umiarkowanej jazdy i poruszaniu głównie po mieście. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest też ogumienie wielosezonowe zamiast tradycyjnych opon sezonowych. Jednym z takich produktów jest model Premiorri Vimero As. Sprawdź, co wyróżnia te opony i dlaczego warto wyposażyć w nie swoje auto.
premiorri vimero as

Czy opony całoroczne to dobry wybór?

Wiele osób nadal jest przekonanych, że najlepszymi oponami mogą być wyłącznie modele sezonowe, które produkowane są ściśle w odniesieniu do warunków panujących na drodze w danym okresie. Co prawda współczesne ogumienie sezonowe charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami, jednak opony wielosezonowe wcale im nie ustępują.
Aby całoroczny model opon został dopuszczony do sprzedaży, musi przejść szereg badań i testów, takich jak ogumienie sezonowe. Wielokrotnie zdarza się, że wyniki tego typu testów wypadają nawet korzystniej dla opon całorocznych.
Należy też pamiętać, że używanie opon sezonowych wiąże się z wymianą ogumienia dwa razy w roku. Niekiedy w tym celu należy przeorganizować swoje plany i odstać sporo czasu w kolejce do wulkanizacji. Zmiana ogumienia to również dodatkowa opłata z tytułu wykonania usługi.
Ponadto ogumienie sezonowe wymaga zorganizowania miejsca do jego przechowywania, co bywa kłopotliwe i trudne do zorganizowania. Zdarza się też, że kierowcy zapominają o terminowej wymianie opon, a gwałtowna zmiana warunków na drodze, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, może stworzyć podczas jazdy poważne zagrożenie dla kierowcy i pasażerów. Opony całoroczne takie jak Premiorri Vimero As to zatem bardzo dobre rozwiązanie.

Na co zwrócić uwagę, podczas wyboru opon?

Aby opony były odpowiednio dopasowane do danego auta i kierowcy, należy określić swoje potrzeby. W sytuacji gdy auto używane jest na stosunkowo krótkich dystansach, zazwyczaj porusza się na drogach zadbanych czy odśnieżonych zimą, głównie w warunkach miejskich, zdecydowanie wystarczającym modelem będą takie opony jak Premiorri Vimero As. Opony całoroczne klasy budżetowej z powodzeniem sprostają codziennym wymogom i zapewnią odpowiedni komfort jazdy i bezpieczeństwo.
Jakie opony całoroczne kupić? W wyborze opon bardzo ważne jest również dobranie właściwego rozmiaru ogumienia. Wówczas możliwe jest korzystanie z pełni potencjału danego produktu, a jazda jest maksymalnie komfortowa i bezpieczna.
W sytuacji gdy opony nie są dopasowane do wymagań pojazdu, mogą negatywnie wpływać na różne podzespoły auta, prowadząc do ich uszkodzenia. Panowanie nad kierownicą jest dużo mniejsze, opony znacznie szybciej się zużywają, a nieodpowiednie dopasowanie rozmiaru wpływa też na większe zużycie paliwa.

Premiorri – co wyróżnia tę brytyjską markę?

Premiorri to stosunkowo młoda marka ogumienia, która istnieje na rynku od dekady. Głównym celem brytyjskiego przedsiębiorstwa od początku było stworzenie opon o dobrych parametrach, na każdą kieszeń.
Dlatego Premiorri specjalizuje się w produkowaniu ogumienia klasy ekonomicznej. Ogumienie tej marki produkowane jest w ukraińskich zakładach Rosava, które są liderem opon na tamtejszym rynku. Co roku w ukraińskich fabrykach powstaje 6 milionów opon, z czego połowa trafia na eksport.
Ogumienie Premiorri to zgodnie z niezależnymi analizami branżowymi produkty dostępne w atrakcyjnej cenie, a jednocześnie o bardzo dobrej przyczepności i wytrzymałości, niezależnie od napotkanych warunków. Cechy te charakteryzują również model opon całorocznych Premiorri Vimero As. Test przeprowadzony przez niejeden zespół specjalistów to potwierdza, co przekłada się również na zadowolenie klientów jeżdżących na tym ogumieniu.
Ogumienie produkowane w zakładach Rosava to zastosowanie podobnych technologii i materiałów co w produktach zachodnich producentów. Opony te są jednak znacznie tańsze. Jest tak w przypadku ogumienia całorocznego Premiorri Vimero As. Opinie kierowców, którzy wyposażyli auto w ten właśnie model, a wcześniej korzystali z droższych opon zachodnich producentów o podobnych parametrach, zdecydowanie to potwierdzają.

Opony wielosezonowe Premiorri Vimero As – charakterystyka

Opony całoroczne Premiorri Vimero As to ogumienie, które wyposażone zostało w bieżnik asymetryczny. Oznacza to, że produkt zbudowany jest z dwóch różnych części. Dzięki temu opony te świetnie dostosowane są zarówno do jazdy w warunkach letnich, jak i zimowych, i to na różnego rodzaju nawierzchniach.
Część zewnętrzna bieżnika odpowiada za możliwie najlepsze osiągi na nawierzchni suchej i stabilność pojazdu podczas jazdy. Część wewnętrzna natomiast gwarantuje doskonałą przyczepność do nawierzchni podczas hamowania oraz skuteczne i szybkie odprowadzanie wody spod kół.
Dzięki zastosowaniu asymetrycznej budowy bieżnika opony zużywają się znacznie wolniej. To również doskonała odporność na zjawisko aquaplaningu oraz świetna trakcja nawet przy dużych prędkościach, oraz na zakrętach lub podczas innego rodzaju manewrów.
Należy jednak pamiętać, że opony z bieżnikiem asymetrycznym, takie jak ogumienie całoroczne Premiorri Vimero As, nie może być montowane w sposób dowolny. Na oponach znajdują się oznaczenia inside oraz outside. Podczas zakładania ogumienia należy zwrócić na to szczególną uwagę.

Premiorri Vimero As – doskonała cena i wytrzymałość

Opony całoroczne Premiorri Vimero As wykonane zostały ze specjalnej, zaawansowanej mieszanki gumowej z dodatkiem kauczuku krzemionkowego. Dzięki temu opony wykazują bardzo dobrą przyczepność do każdego rodzaju nawierzchni, zwłaszcza w przypadku ulewnego deszczu i nagłej zmiany pogody.
W tworzywie, z którego produkowane są opony Premiorri Vimero As, zastosowano też technologię Santoflex 6. To specjalny element, który w połączeniu z charakterystyczną mieszanką tworzy solidną barierę pozwalającą zabezpieczyć opony przed uderzeniami bocznymi, przecięciami czy przedwczesnym zestarzeniem materiału. Opony wielosezonowe Premiorri Vimero As dostępne są w rozmiarach 14, 15 i 16 cali.
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!