Data modyfikacji:

Ranking najlepszych opon letnich premium

Kiedy przychodzi czas na wymianę opon w samochodzie i zakup nowego modelu, wielu kierowców staje przed nie lada wyborem. Najczęściej zastanawiamy się, jakiej klasy opony najbardziej nas zadowalają. Czynnikami decydującymi są najczęściej parametry, poziom bezpieczeństwa i cena. Wielu kierowców zastanawia się, czy opony najlepszej klasy, jaką jest klasa premium, warte są swojej ceny. Niejednokrotnie producenci tych opon potwierdzili, że to ogumienie jest bez wątpienia najlepsze i wykazuje najlepsze parametry. Wysoki poziom bezpieczeństwa, doskonała przyczepność, ekonomiczność, długa żywotność to tylko kilka cech, którymi charakteryzują się najlepsze opony premium. Poniżej przedstawiamy ranking najlepszych modeli opon premium przeznaczonych na sezon letni, aby ułatwić naszym czytelnikom wybór swojego następnego modelu.
ranking najlepszych opon letnich premium

Letnie opony premium

Letnie opony klasy premium to modele o najwyższej możliwej jakości, które opierają swoje rozwiązania na najnowocześniejszych, innowacyjnych technologiach. Topowe marki oponiarskie kładą największy nacisk i skupiają swoją uwagę na tej właśnie klasie, ponieważ to ona definiuje główne różnice między światowymi gigantami, tym samym będąc ich wizytówką. Letnie opony klasy premium charakteryzują się przede wszystkim zaawansowanymi mieszankami gumowymi, nowoczesnymi, autorskimi rzeźbami bieżnika, ulepszaną i stale wzmacnianą konstrukcją opony oraz osiągnięciami najlepszych parametrów jazdy i kierowania. Coraz szybciej nowe opony premium zbliżają się do najlepszych, najbardziej dopracowanych modeli opon sportowych. Dlaczego? Wymaga tego od producenta stale rozwijający się rynek motoryzacyjny, na którym modne są duże samochody miejskie o znacznej mocy czy mniejsze, ale sportowe wersje aut. Właśnie pod nie produkowane są najlepszej jakości opony, które pozwalają w pełni wykorzystać potencjał samochodu bez obaw o utratę najważniejszych parametrów jazdy, takich jak przyczepność, precyzja czy bezpieczeństwo. Producenci opon letnich premium prześcigają się w rozwiązaniach poprawiających i skracających drogę hamowania na każdej nawierzchni, w każdych warunkach. Porównują się także w wytrzymałości i żywotności opon oraz dbają o to, aby ich produkty nie traciły swoich właściwości wraz ze zużywaniem się opony. Dzięki temu udaje się otrzymywać modele o bardzo wysokim poziomie bezpieczeństwa w każdym momencie użytkowania, bez obaw o utratę parametrów z biegiem czasu. Jest to bardzo korzystne zarówno dla producentów, gdyż coraz więcej kierowców decyduje się na taki rodzaj ogumienia, jak i samych posiadaczy opon premium, którzy chętniej wracają do sprawdzonych modeli.

Ranking letnich opon klasy premium

Opony letnie charakteryzują się bardzo dobrą i skuteczną drogą hamowania na suchej i mokrej drodze. Najczęściej wyposażone są w innowacyjne, asymetryczne rzeźby bieżnika, gdzie każda z części odpowiada za inne parametry jazdy, doskonale się wzajemnie uzupełniając. Dodatkowo dobre opony letnie to nowoczesna mieszanka gumowa, która cechuje się dużą trwałością i wytrzymałością, dzięki czemu umożliwia jazdę na wysokim poziomie. Poniżej przedstawiamy najlepsze opony letnie klasy premium, które w 2022 roku całkowicie zdominowały rynek oponiarski. Są to opony mające nie tylko najlepsze parametry, ale też produkty bardzo wysoko oceniane przez recenzentów czy użytkowników oraz najchętniej kupowane. Zapraszamy do zapoznania się z najlepszymi opona letnimi klasy premium w 2022 roku.

1. Michelin Primacy 4+

Michelin Primacy 4+ to zdecydowanie najlepiej oceniana opona letnia klasy premium. Opona powstała z myślą o jak najwyższym poziomie bezpieczeństwa przez cały okres użytkowania, aż do zużycia się bieżnika do minimalnej granicy dopuszczalności. Tym samym spowodowano, że opona ta jest niezwykle trwała i zużywa się bardzo powoli. Dzięki temu opona spełnia swoje pierwotne zadanie przez bardzo długi czas. Żeby tego było mało, model ten pozwala w pełni korzystać z możliwości naszego samochodu. Dzięki Michelin Primacy 4+ czeka nas jazda na najwyższym poziomie. Dynamika, doskonała przyczepność i bardzo duża precyzja prowadzenia to cechy, które gwarantuje nam oponiarski gigant. Ogumienie Michelin Primacy 4+ wykorzystuje dwustrefowy bieżnik o różnych obszarach sztywności , którego powierzchnia ma zdolność do samoregeneracji. Powoduje to bardzo wysoki poziom przyczepności bez względu na poziom zużycia klocków bieżnika. Maksymalny kontakt z podłożem i doskonała przyczepność w każdych warunkach pogodowych powodują, że opony Michelin Primacy 4+ z bardzo dużym sukcesem wspięły się na najwyższe miejsce w rankingu.

2. Continental EcoContact 6

Continental EcoContact 6 to już szósta odsłona bestsellerowego modelu letniej opony z najwyższej półki. Producent stawia na maksymalną wydajność, oszczędność i bardzo dobre parametry. Model ten przystosowany został do bardzo szerokiej gamy samochodów. Opona ta dostępna jest w gamie rozmiarów od 13 do aż 22 cali. Doskonałość tej opony widać po tym, jak zmienia się wzór bieżnika w zależności od rozmiaru. Continental EcoContact 6 jest bardzo przemyślane, dlatego bez względu na wielkość opony zawsze gwarantuje osiągi na najwyższym poziomie. Opisywany model szóstej generacji to bardzo duży krok w przyszłość. Pojawia się coraz więcej samochodów elektrycznych i hybrydowych, które wymagają odpowiednio dostosowanego do nich ogumienia. Continental EcoContact 6 to odpowiedź na te potrzeby. Kierowcy coraz chętniej sięgają po opony, które zapewniają im szybką jazdę oraz dbają o środowisko. Model zajmujący drugie miejsce w rankingu ma najwyższą klasę pod względem efektywności paliwowej oraz skuteczności hamowania na mokrej drodze.

3. Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 to opona z segmentu UHP (Ultra-High Performance), która gwarantuje bardzo wysokie osiągi. Jej zastosowanie jest bardzo szerokie. Model ten sprawdza się w mocnych hatchbackach, luksusowych autach, rodzinnych samochodach, SUV-ach czy rasowych, sportowych coupe. Dodatkowo opona ta stosowana może być w sportowej jeździe po specjalny, wyścigowym torze. Opona Goodyear Eagle F1 Asymmetric charakteryzuje się adaptacyjną powierzchnią styku z nawierzchnią. Oznacza to, że dostosowuje się do zmian obciążenia, umożliwiając dynamiczną jazdę, podczas której powierzchnia styku opony rozszerza się w razie potrzeby, zwiększając tym samym reaktywność na ruchy kierowcy. Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 to opony dostosowane również do nowoczesnych samochodów hybrydowych i elektrycznych. Nowoczesny wzór bieżnika zdołał obniżyć opory toczenia i emisję hałasu. Obniżone opory toczenia to nie tylko oszczędność paliwowa w samochodach spalinowych, ale też dłuższy zasięg na jednym ładowaniu w samochodach elektrycznych.
Powyższa trójka bez wątpienia dominuje wśród opon letnich w segmencie premium. To trzy topowe modele, które wyraźnie wygrywają w wielu testach i recenzjach. Są również najbardziej chwalone przez użytkowników, którzy cenią sobie nad wyraz te konkretne modele, podkreślając ich oszczędność, trakcję i doskonałą przyczepność.
Zdjęcie: Envato Elements