Opony letnie Zeetex CT2000 VFM - prezentacja modelu, korzyści z posiadania ogumienia klasy budżetowej, informacje o firmie Zeetex, cena, wszystkie rozmiary, testy i opinie o CT2000 VFM, zastosowanie opon letnich, wady i zalety bieżnika symetrycznego oraz charakterystyka etykiety unijnej. Gwarancja na opony - 2 lata od daty zakupu.
Zeetex to producent ogumienia, pochodzący ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, należący do spółki Zafco, który na rynku pojawił się 2002 roku. Początkowo firma produkowała opony wyłącznie do samochodów ciężarowych i komunikacji miejskiej rozwijając swój asortyment opon do samochodów osobowych. Projekt i produkcję opon Zeetex nadzorują inżynierowie, którzy pracowali z takimi gigantami jak Michelin czy Bridgestone. Zakłady produkcyjne znajdują się w Indonezji, Chinach i Indiach, oferowane produkty są certyfikowane i zgodne z międzynarodowymi standardami. Zeetex sprzedaje opony w 85 krajach na wszystkich kontynentach.
Opony klasy ekonomicznej cenione są przez oszczędnych kierowców, którzy podczas wyboru ogumienia do swojego samochodu stawiają na niewygórowaną cenę. Takie opony sprawdzą się w przypadku niewielkich miejskich samochodów, pokonywania tras miejskich oraz niewielkich rocznych przebiegów. Produkowane są przy pomocy sprawdzonych technologii i oferują zoptymalizowane kluczowe osiągi dotyczące bezpieczeństwa jazdy. Opony tej klasy, które cieszą się największym zaufaniem kierowców, to: Barum, Dayton, Kormoran, Sava, PowerTrac, Zeetex czy Laufenn.
Opis opony letniej Zeetex CT2000 VFM w pigułce. Prezentowany model (jak już wspomniałem) stworzony został z myślą o sezonie letnim. Sam bieżnik ma konstrukcję symetryczną. Producentem modelu CT2000 VFM jest marka Zeetex, której fabryki zlokalizowane zostały w takich krajach jak Indonezja czy Chiny. Decydując się na wspomniane opony letnie klasy budżetowej otrzymujemy pełną gwarancję producenta (2 lata od daty zakupu).Opis modelu Zeetex CT2000 VFM
Opinie użytkowników o modelu CT2000 VFM firmy Zeetex znajdziesz w sekcji komentarzy, na dole strony. Jeżeli użytkowałeś prezentowany model opony, zachęcam do podzielenia się z nami swoimi wrażeniami oraz spostrzeżeniami. Tutaj dodasz opinię na temat opon Zeetex CT2000 VFM.
Miejsca opon letnich Zeetex w testach oponiarskich:
Zeetex (CT2000 VFM) to model należący do grupy opon letnich. Opony letnie dedykowane są warunkom pogodowym, które panują w Polsce od lata do jesieni. Oznacza to, że powinny być montowane wiosną, gdy temperatura przekracza 7°C i zmieniane na zimowe, gdy temperatura jesienią spadnie poniżej tego progu. Zapewniają najlepsze osiągi, najkrótszą drogę hamowania i największy komfort jazdy w sytuacjach pogodowych najczęstszych dla tego sezonu – podczas intensywnych opadów deszczu, na rozgrzanym asfalcie i suchej nawierzchni. Sprawdzają się doskonale zarówno w mieście, jak i na długich trasach.
CT2000 VFM (Zeetex) posiada symetryczną rzeźbę bieżnika. Bieżnik symetryczny to rozwiązanie, które jest najstarsze pod względem technologicznym. Jest ono także najtańsze pod względem projektowania i produkcji. Dwie połowy opony z omawianą rzeźbą są takie same, co sprawia, że można je dowolnie zamontować na samochodzie i niezależnie od kierunku toczenia pracują tak samo. W efekcie osiągi opon z bieżnikiem symetrycznym są dość przeciętne, szczególnie przy wyższych prędkościach. Bieżnik symetryczny można obecnie spotkać głównie w oponach ciężarowych i dostawczych.
Unijne etykiety na opony funkcjonują od 2012 roku ułatwiając kierowcom zmieniającym ogumienie wybór najlepszego modelu. Ujednolicony wygląd etykiety pozwala w kilka sekund zapoznać się z kluczowymi właściwościami danej opony - zużyciem paliwa, zachowaniem na mokrej jezdni czy hałasem wytwarzanym w czasie eksploatacji. To elementy wpływające na komfort i bezpieczeństwo jazdy, dlatego warto wziąć je pod uwagę wybierając ogumienie do swojego samochodu. Etykiety to wymóg prawny obejmujący wszystkie opony sprzedawane na terenie Unii Europejskiej.
Jeżeli chodzi o klasyfikację unijną, opony letnie Zeetex CT2000 VFM występują w kilku wariantach, wśród których prym wiedzie etykieta E, C, 72dB. Pierwsza litera tzw. labelingu oznacza efektywność paliwową (A-G), druga - ocenę przyczepności na mokrej nawierzchni (A-F), dwie cyfry natomiast określają klasę zewnętrznego hałasu toczenia. Parametry etykiety w danym modelu, na stałe przypisane są do rozmiaru opony (nie ma możliwości wyboru). Pełne zestawienie w tabeli poniżej.
Etykieta | Ilość produktów |
---|---|
E, C, 72dB | dla 6 rozmiarów |
C, C, 72dB | dla 3 rozmiarów |
C, B, 72dB | dla 1 rozmiaru |
E, C, 69dB | dla 1 rozmiaru |
Najważniejsze odnośniki: Popularne opony letnie klasy budżetowej o bieżniku symetrycznym:Zobacz również