Data publikacji:

Opony motocyklowe Bridgestone S21

Bridgestone S21 to model opon przeznaczony do sportowych, szosowych motocykli. Jest to bez wątpienia pozycja, którą warto polecić fanom szybkiej jazdy, którym zależy na bardzo dobrym bilansie bezpieczeństwa, przyczepności i wysokich osiągów. Ten model ogumienia zapewnia wysoką stabilność, dzięki której można pokonywać zakręty z wyższą prędkością. Przy tworzeniu Bridgestone S21 używano najnowszych rozwiązań technologicznych oraz przeprowadzano liczne testy i analizy, aby uzyskać produkt o jak najlepszych parametrach. Dowodem na to, że producent przyłożył się do swojego produktu, jest fakt, że na etapie konstrukcji i planowania symulowano zachowanie się opon w różnych warunkach oraz wizualizowano i optymalizowano komputerowo powierzchnie styku z nawierzchnią. Świadczy to o bardzo wysokiej precyzji wykonania i świadomości swoich produktów. Bridgestone S21 oferuje bardzo wysoką trakcję oraz zwiększoną odporność na zużywanie się.
opony motocyklowe bridgestone s21

Bridgestone S21 – charakterystyka i technologie

Bridgestone to producent, który bardzo dużo uwagi poświęca tworzeniu i konstruowaniu swoich opon. Śmiało można powiedzieć, że opisywany model opon motocyklowych Bridgestone S21 jest naszpikowany nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Bogate doświadczenie z torów wyścigowych i nieustanny rozwój marki dał w efekcie niemalże doskonałą oponę sportową, która nie zawiedzie nawet w najtrudniejszych warunkach.

Wysoka stabilność Bridestone S21

Pierwsza technologia, jaką warto przedstawić, to stalowy, wzmacniany kord opony, który izolowany jest przez włókna o bardzo wysokim współczynniku ciepła. Dzięki temu opona charakteryzuje się bardzo dobrą stabilnością nawet przy dużych prędkościach, gwarantuje lepszą przyczepność i wytrzymałość, ale przede wszystkim redukuje możliwość rozerwania się opony podczas ostrych manewrów podczas jazdy o znacznej prędkości.

Nowoczesna technologia Mono Spiral Belt

Kolejne godne uwagi rozwiązanie to zastosowanie technologii Mono Spiral Belt. Są to lekkie i odporne na działanie wysokiej temperatury kordy oplatające oponę po obwodzie, co zapewnia równomierny nacisk opony na drogę, tym samym zapewnia równe rozchodzenie się sił. Dodatkowo znacznie redukuje masę opony, co pozwala na uzyskanie większych osiągów, a dodatkowo pomaga tłumić drgania powstałe podczas jazdy.

Mieszanka opony Bridgestone S21

Innowacyjna, autorska mieszanka Silica Rich Ex to pewniejsza przyczepność opony przedniej. Jest to udoskonalona mieszanka Silica Rich, w której zwiększono ilość krzemionki. Zabieg ten pozwolił jeszcze bardziej zwiększyć wytrzymałość i żywotność opony, usztywnić ją i uodpornić na uszkodzenia mechaniczne, ale też poprawił przyczepność na mokrej nawierzchni.
Przednie opony modelu Bridgestone S21 wykonane są z trzywarstwowej, zaawansowanej mieszanki gumowej (3LC). Środkowa część bieżnika to dwuskładnikowa mieszanka, która odpowiada za stabilność i pewność podczas hamowania, dużą żywotność opony i precyzyjne trzymanie się toru jazdy. Boczna część opony to miękka mieszanka o większej lepkości, co poprawia prowadzenie i klejenie się podczas pokonywania ostrych zakrętów nawet przy dużym kącie wychylenia.
Tylne opony powstały przy użyciu pięciowarstwowej mieszanki gumowej (5LC). Rozwiązanie to wprowadzone zostało przez inżynierów marki Bridgestone, którzy zajmują się analizą i konstruowaniem opon biorących udział w wyścigach sportowych motocykli. Podobnie jak w oponach przednich, środkowa część opony jest twarda, a im bliżej bocznych krawędzi, tym jest bardziej miękka. Krawędzie boczne są wyjątkowo lepkie. Umożliwia to dynamiczne pokonywanie ostrych zakrętów w bardzo głębokim złożeniu motocyklisty.
Opona Bridgestone S21 to typowa sportowa opona motocyklowa. Przystosowana do sportowej jazdy po torze doskonale sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Nawet najbardziej wymagający motocykliści będą czerpać bardzo dużą przyjemność podczas sportowej, szybkiej jazdy, a wysokie parametry komfortu i bezpieczeństwa zwiększą doznania.
Zdjęcie: Envato Elements