Data publikacji:

Continental Eco Contact vs Premium Contact

Continental to niemiecki producent opon samochodowych, którego od wielu lat wyróżnia wysoka jakość produktów i szeroki wybór ogumienia przeznaczonego do wszystkich rodzajów samochodów, oraz na wszystkie warunki pogodowe. Continental posiada swoje centrum badań i innowacji, dzięki czemu stale się rozwija i produkuje topowej jakości opony. Continental zyskał uznanie wielu marek samochodowych, w tym największych i najpopularniejszych koncernów, które montują ich ogumienie jako podstawowe wyposażenie w nowych samochodach. Mowa tu  takich producentach jak BMW, Volkswagen, Audi czy Mercedes. Wysoką jakość i przeznaczenie do pracy na najwyższych obrotach potwierdza również fakt, że opony marki Continental spotkać można w największych wyścigach samochodowych. Producent oferuje opony letnie, zimowe oraz całoroczne. Głównym celem jest zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa. W efekcie tego Continental stale opracowuje coraz to nowsze rozwiązania, które podnoszą komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Oponami przeznaczonymi zarówno do codziennego użytku, jak i sportowej jazdy są bez wątpienia modele takie jak Continental Eco Contact oraz Continental Premium Contact. Obie propozycje cechują się wysoką jakością, doskonałą przyczepnością i skutecznością hamowania. Czym konkretnie charakteryzuje się każda z nich?
Continental Eco Contact vs Premium Contact
Continental Eco Contact vs Premium Contact

Continental Eco Contact

Opony Continental Eco Contact to nowoczesne rozwiązanie klasy premium, które znacząco poprawia precyzję kierowania, skraca drogę hamowania oraz pozwala na dalekie przebiegi na najwyższym poziomie. Inżynierowie niemieckiej marki postawili przed sobą bardzo trudne zadanie, jakim było stworzenie opony, której mieszanka gumowa i konstrukcja będą tak zoptymalizowane, żeby spełniać najbardziej restrykcyjne wymagania w zakresie bezpieczeństwa, precyzji prowadzenia, niskich oporów toczenia i ekologii oraz maksymalnego wydłużenia żywotności. Efektem tego działania jest opisywany model Continental Eco Contact, który dedykowany jest kierowcom, których pojazdy poruszają się na kołach od 13, do aż 22 cali. Szeroka oferta rozmiarowa trafia do wielu użytkowników, co czyni ten model bardzo uniwersalny, a dzięki temu popularny. Z opinii i testów o oponach Continental Eco Contact wywnioskować można, że świetnie sprawdzają się podczas codziennej, miejskiej jazdy, a także na dalekich trasach. Opony są wyjątkowo ciche i bardzo skutecznie tłumią drgania, przez co komfort ich użytkowania jest bardzo wysoki. Charakteryzują się również niskimi oporami toczenia i zredukowaną emisją szkodliwych związków do otoczenia, dzięki czemu uznawane są za ekologiczne ogumienie, które świetnie sprawdzi się do miejskiej jazdy. Pochwalić się mogą również bardzo dobrą przyczepnością na suchej, jak i mokrej drodze oraz doskonałym klejeniem się drogi podczas pokonywania zakrętów. W oponach Continental Eco Contact wykorzystano symetryczną budowę bieżnika, która w połączeniu z polimerową mieszanką gumową, którą wzbogacono krzemionką, zapewnia optymalne parametry użytkowania w zróżnicowanych warunkach pogodowych. Na barku opony widać rowki odprowadzające, które bardzo precyzyjnie wykonują swoje zadanie. Ich połączenie z obwodowymi nacięciami skutecznie minimalizuje zjawisko aquaplaningu oraz zapobiega obwodowemu odkształcaniu się opon. Zastosowane rozwiązania wpływają korzystnie na skrócenie drogi hamowania, co znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa, szczególnie podczas nagłych manewrów.

Continental Premium Contact

Opony Continental Premium Contact to ogumienie, które zachwyca przede wszystkim wszechstronnością. Dedykowane są przede wszystkich do miejskich i kompaktowych aut klasy średniej i wyższej. Świetnie sprawdzają się w trasie, jak i na mieście. Stworzone zostały z myślą o jak najlepszych parametrach przyczepności i najwyższym możliwym współczynniku bezpieczeństwa nie tylko w każdych warunkach pogodowych, ale też na każdym rodzaju nawierzchni. Świetnie utrzymują tor ruchu na utwardzonej drodze, a także na szutrowych odcinkach czy drogach gruntowych. Użytkownicy oraz testerzy szczególną uwagę zwracają na ich bardzo cichą pracę. Poza miejskimi przejazdami i długimi trasami bardzo dobrze sprawdzają się podczas agresywnej, sportowej jazdy. Jest to model, który pozwoli bez obaw wykorzystać potencjał niejednego sportowego samochodu, który wymaga bardzo dużej przyczepności i precyzji prowadzenia. W oponach Continental Premium Contact zastosowano nowoczesne rozwiązania asymetrycznego bieżnika. Jego wewnętrzna strona pokryta licznymi nacięciami odpowiada za przyczepność na mokrej drodze oraz skuteczne osuszanie opony z nagromadzającej się wody. Sprawdza się również podczas hamowania, które, jak wynika z testów, jest bardzo skuteczne i bezpieczne nawet podczas nagłego, gwałtownego wciśnięcia hamulca. Zewnętrzna strefa to przede wszystkim przyczepność na suchej drodze oraz perfekcyjne pokonywanie zakrętów.  Dopracowana, wzmocniona konstrukcja barku opony odpowiada za bezpieczeństwo nawet podczas jazdy z dużą prędkością. Nacięcia na barku opony optymalizują powierzchnię styku, dzięki czemu opona nie wpada w poślizg i szybko dopasowuje się do panujących warunków tak, aby zapewnić jak najwyższe parametry jazdy. Opony Continental Premium Contact to gwarancja bezpieczeństwa i komfortu podróży. Bieżnik został tak opracowany i sprofilowany, by zminimalizować hałas i drgania. Przekłada się to również na sportową jazdę, gdzie opony poddane są znacznym przeciążeniom. W efekcie kontrola nad autem jest jeszcze większa, a koła bardzo precyzyjnie odwzorowują ruchy kierownicy.
Czym więc różnią się oba opisywane modele? Który z nich jest lepszy? Opony Continental Eco Contact lepiej sprawdzą się w mieście. Są tańsze i bardziej ekologiczne, dzięki czemu mniej przyczyniamy się do zanieczyszczania środowiska, a nasz samochód spala mniej paliwa. Dodatkowo korzystniejsza cena przemawia za umiarkowanym użytkowaniem na miejskich ulicach. Continental Premium Contanct dzięki swojej asymetrycznej budowie lepiej sprawdzą się na dalekich trasach i podczas sportowych jazdach. Ich technologia i konstrukcja pozwala na zadowalające użytkowanie również w mieście, jednak z tych dwóch modeli to właśnie ten pozwala w pełni wykorzystać potencjał sportowych, mocnych samochodów, który odczuwalny jest szczególnie na dalekich trasach.
Zdjęcie: Envato Elements