Data publikacji:

Dunlop Trailmax Mission. Charakterystyka, testy, opinie

Letnie opony Dunlop Trailmax Mission – charakterystyka modelu, zalety korzystania z ogumienia klasy premium, informacje o firmie Dunlop, opinie i testy o Dunlop Trailmax Mission, wady i zalety budowy modelu, a także charakterystyka unijnej etykiety. Gwarancja producenta – 5 lat od daty produkcji.

Opony Dunlop 

Produkowane przez firmę Dunlop opony należą do klasy premium i uznawane są za jedne z najlepszych. Nieustanne doskonalenie projektu bieżnika i konstrukcji całego ogumienia, a także testowanie go różnych warunkach drogowych, doprowadziło do osiągnięcia imponującej wytrzymałości i najwyższej możliwej jakości. Firma Dunlop stosuje nowoczesne rozwiązania technologiczne, aby przyczepność, odporność na eksploatację i wytrzymałość zaspokoiły potrzeby nawet najbardziej wymagających kierowców. 

Klasa premium. Dunlop Trailmax Mission to opony dla pasjonatów off-roadu i miłośników przygód, którzy cenią sobie znakomite osiągi oraz bezpieczeństwo 

Opony klasy premium to gwarancja najwyższej jakości. Zaawansowana technologia w połączeniu z innowacyjnymi metodami produkcyjnymi owocuje sprzętem zdolnym uzyskiwać najwyższe osiągi i mającym ogromną wytrzymałość na uszkodzenia, tak mechaniczne, jak i wynikające z eksploatacji. 
Dunlop Trailmax Mission stworzone zostały z myślą o motocyklistach, którzy długie szosowe wycieczki lubią przeplatać emocjonującymi wyprawami w teren. Wytrzymałe ogumienie doskonale sprawdza się na drodze, a odpowiednio głęboki bieżnik zapewnia przyczepność i bezpieczeństwo w czasie off-roadu. 
Przed wypuszczeniem na rynek opon Dunlop Trailmax producent przeprowadził szereg zaawansowanych i wymagających testów, aby zyskać najlepszą możliwą jakość. Premierę tego ogumienia poprzedziło zaprojektowanie i przetestowanie ponad 30 rodzajów prototypów. 

Opis modelu Dunlop Trailmax Mission 

Trailmax Mission to opony letnie produkowane przez firmę Dunlop. Należą do klasy premium i objęte są pełną, pięcioletnią gwarancją producenta. Za znakomite osiągi tego ogumienia odpowiada zastosowanie innowacyjnej technologii Staggered Step, opracowanej przez inżynierów firmy Dunlop. Technologia ta zapewnia większą sztywność bieżnika, a co za tym idzie – gwarantuje stabilność opony i zapobiega jej zginaniu się. Dzięki głębokim stopniom bieżnik wgryza się w ziemię i osiąga doskonałą przyczepność. 
Zastosowana w oponach Dunlop Trailmax Mission technologia Staggered Step pozwala na jazdę w terenie skalistym i po nierównych polnych drogach. Ogumienie znakomicie sprawdza się także podczas długiej jazdy szosą. Odporna konstrukcja i wzmocnione ściany boczne zapewniają wysoką ochronę przed przebiciem. 

Testy opon letnich Dunlop oraz opinie motocyklistów o oponach Trailmax Mission 

Opinie użytkowników modelu Trailmax Mission można znaleźć w sekcji komentarzy u dołu strony. Zachęcamy do dzielenia się wrażeniami i spostrzeżeniami.  
Wewnętrzne testy przeprowadzone przez producenta wykazały bardzo dużą wytrzymałość opon Mission. Produkcyjna wersja tylnej opony Dunlop Trailmax Mission pokonała w czasie testów 12 800 kilometrów.  
Opony Dunlop regularnie zajmują czołowe miejsca w profesjonalnych testach oponiarskich, zyskują także wysokie noty od testerów amatorskich. 

Trailmax Mission – opona letnia Dunlop 

Dunlop Trailmax Mission to opony letnie klasy premium przeznaczone dla posiadaczy motocykli typu enduro czy adventure, fanów długodystansowych wycieczek i off-roadowych przygód. Innowacyjna konstrukcja bieżnika nadaje im znakomitą przyczepność i stabilność. Opony są wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, w tym próby przebicia, a także wysokie temperatury.  
Opony Dunlop Trailmax to gwarancja najwyżej jakości i fenomenalnych osiągów. 

Nowoczesny bieżnik w oponach Dunlop Trailmax Mission 

Opony Mission posiadają bieżnik zaprojektowany przy zastosowaniu nowoczesnej technologii, stworzonej przez inżynierów firmy Dunlop. Technologia Staggered Step to głębszy, bardziej sztywny bieżnik, który chwyta podłoże, zapewnia stabilność i wytrzymałość. Wzmacniane boczne ściany opon znacząco zmniejszają ryzyko przebicia. 
Rozmiar 19 cali wyposażony jest w tę technologię i posiada wydrążone boki, zapewniające dodatkową przyczepność i giętkość. Rozmiar 21 cali nie posiada tego rodzaju wgłębień. Większy rozmiar bloków jej bieżnika zapewnia odpowiedni poziom przyczepności bez potrzeby ich stosowania. 

Etykieta unijna opony 

Etykiety unijne to istniejące od 2012 roku ułatwienie dla kierowców, poszukujących najlepszych opon. W 2021 roku został wprowadzony nowy wzór oraz nieco zmodyfikowana skala. Jednolity wygląd etykiet pozwala na szybkie poznanie i porównanie specyfikacji ogumienia, takich jak zużycie paliwa, reaktywność na mokrej nawierzchni czy hałas wytwarzany podczas jazdy. Wymienione czynniki wpływają na komfort jazdy, dlatego warto brać je pod uwagę przy zakupie.  
Etykiety to wymóg prawny obejmujący wszystkie opony sprzedawane na terenie Unii Europejskiej. Oceny podawane są w skali literowej od A do E. Klasa A oznacza najniższe opory toczenia, z kolei E największe. Jest to istotne ze względu na wpływ na zużycie paliwa i poziom emisji spalin. W przypadku hamowania na mokrej nawierzchni ocena A oznacza najkrótszą drogę hamowania, a E najdłuższą. Odpowiednia przyczepność opon zagwarantuje szybsze zatrzymanie się w sytuacji gwałtownego hamowania. Ostatni parametr – wytwarzany hałas. W tym przypadku skala jest trzystopniowa – jedna fala oznacza cichą oponę, trzy fale głośną.  
Zdjęcie: JohanJK / Envato Elements
Autor: Karolina Grad