Data publikacji:

Opony klasy średniej Falken EuroAll Season AS210

W przypadku gdy auto używane jest w sposób umiarkowany i taki też jest styl jazdy kierowcy, wcale nie trzeba kupować najdroższych opon, by zapewnić sobie maksimum bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Z powodzeniem sprawdzą się tu opony klasy średniej, które wyróżnia doskonały stosunek jakości do ceny. To często produkty, które na podstawie osiągów śmiało konkurować mogą z oponami klasy premium. Świetnym przykładem jest tu ogumienie wielosezonowe Falken EuroAll Season AS210. Sprawdź, co wyróżnia ten model opon i dlaczego warto je kupić.
falken euroall season as210

Opony całoroczne – czy warto je wybrać?

Opony sezonowe często wybierane są przez kierowców, którzy są przekonani, że tylko takie ogumienie może zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa, komfort jazdy i odpowiednie dostosowanie do specyficznych warunków na drodze.
Jednak nieustanna praca wielu ośrodków badawczych nad najnowszymi technologiami i innowacjami powoduje, że obecnie modele opon całorocznych w niczym nie odbiegają od wymagań stawianych oponom letnim czy zimowym. W dodatku modele wielosezonowe muszą przechodzić te same testy co opony sezonowe i często wypadają w nich lepiej niż produkty ściśle tworzone pod kątem danych warunków.
Ponadto decydując się na ogumienie sezonowe, należy pamiętać o wymianie opon dwa razy w roku, co wiąże się z dodatkową opłatą i często dezorganizuje codzienny rozkład dnia. Trafić też można na długie kolejki, przez co wymiana ogumienia może sporo potrwać.
Opony letnie i zimowe to również potrzeba ich przechowywania i wygospodarowania w tym celu wolnej przestrzeni, co również bywa kłopotliwe. Zdarza się też, że w natłoku codziennych spraw zdarza nam się przeoczyć odpowiedni czas na wymianę ogumienia i nagle zmieniające się warunki mogą spowodować znaczne zmniejszenie przyczepności i bezpieczeństwa podczas jazdy.
Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest wyposażenie się w model opon całorocznych, który świetnie zastąpi opony sezonowe. Jakie opony całoroczne warto kupić? Przykładem mogą tu być opony Falken EuroAll Season AS210. Opinie kierowców, którzy jeździli zarówno na tym modelu, jak i innych oponach o charakterze sezonowym, to potwierdzają.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru opon?

Wybierając opony, należy wziąć pod uwagę zastosowane technologie i udogodnienia oraz osiągi opon. Powinny być one wykonane z mieszanki, która pozwala na doskonałą przyczepność do podłoża zarówno latem, jak i zimą.
Ważne jest również porównanie różnych modeli opon i sprawdzenie, jak wypadają na tle konkurencyjnych propozycji. W przypadku ogumienia sezonowego bardzo ważna jest również wytrzymałość na zmieniające się warunki, takie jak rodzaj nawierzchni, temperatura czy zachowanie na deszczu. Ogumienie wielosezonowe powinno być też wytrzymałe i trwałe.
Zarówno w przypadku opon całorocznych, jak i sezonowych bardzo ważne jest też dopasowanie do danego pojazdu odpowiedniego rozmiaru. Dzięki temu możliwe będzie skorzystanie z pełni właściwości danego modelu opony i zapewnienie maksimum bezpieczeństwa.
Nieodpowiedni rozmiar ogumienia zmniejsza panowanie nad autem, powoduje, że jazda jest głośniejsza i mniej komfortowa, dochodzi do większego zużycia paliwa, jak i szybszej eksploatacji opon. Ponadto nieodpowiedni rozmiar opon może wpływać na uszkodzenie niektórych podzespołów auta, jak i czujników ruchu.

Falken – marka dla wymagających

Falken Tire to japońska marka założona w 1983 roku. Choć jest to firma stosunkowo z niedługą tradycją, dzięki intensywnym badaniom i zastosowaniu najnowszych technologii szybko stała się jedną z najbardziej znanych i najchętniej wybieranych marek na świecie. Opony Falken produkowane jest w spółce Sumitomo Rubber Industries i testowane w wyjątkowo ekstremalnych warunkach, m.in. na torach wyścigowych.
Falken to producent opon słynący z bardzo dobrej jakości ogumienia oraz ogromnej wytrzymałości oferowanych modeli. To często wybierane opony podczas wyścigów, m.in. World Rally Championship. Doskonałe parametry to również cecha opon dedykowanych samochodom osobowym, dostawczym, SUV-om czy pojazdom z napędem na cztery koła.
Świetne osiągi wyróżniają również model Falken EuroAll Season AS210. Test przeprowadzany co roku przez niejeden niezależny magazyn motoryzacyjny to potwierdza. Obecnie opony Falken produkowane są w Chinach, USA, Afryce Południowe, Brazylii, Tajlandii, Niemczech i Turcji.

Opony całoroczne Falken EuroAll Season AS210 – charakterystyka

Opony wielosezonowe Falken EuroAll Season SP210 należą do średniej półki cenowej. Mimo to śmiało konkurować mogą z wieloma propozycjami klasy premium. Innowacyjne metody zapewniają produktowi świetne osiągi zarówno latem, jak i w typowo zimowych oraz zmiennych warunkach.
Bardzo dobre wyniki w testach zapewniły temu modelowi certyfikaty M+S i 3PMSF. Dzięki temu ogumienie to polecane jest do jazdy w terenach wymagających typowo zimowego przystosowania.
Powierzchnia opon Falken EuroAll Season SP210 pokryta jest gęstą siecią lameli Multi Directional Sipe umiejscowionymi pod różnymi kątami. Dzięki temu ogumienie wykazuje doskonałą przyczepność na śniegu i nie wpływa na właściwą trakcję. To również znaczne skrócenie drogi hamowania oraz doskonała przyczepność podczas ruszania z miejsca. To szczególnie ważne w przypadku dłuższego postoju, gdy pojawi się intensywny opad śniegu lub nawierzchnia jest oblodzona.

Falken EuroAll Season SP210 – charakterystyczny bieżnik i innowacyjna mieszanka

Na uwagę zasługuje też kierunkowy bieżnik z dopracowaną konstrukcją rowków, co skutecznie zapobiega zjawisku aquaplaningu. Ogumienie od Falken wyposażone zostało też w specjalne minirowki o różnej głębokości w centralnej części opony, dzięki czemu ogumienie zachowuje doskonałą sztywność na suchej nawierzchni i w warunkach letnich.
Zastosowana w oponach od Falken mieszanka oparta jest na technologii Advanced 4D-Nano Design. To znacznie wyższa odporność na zużycie niż w modelach konkurencyjnych i wpływa na niższe opory toczenia, a więc i mniejsze zużycie paliwa.
Co jeszcze zasługuje na uwagę w oponach Falken EuroAll Season SP210? Test przeprowadzony przez magazyn „Auto Bild” umieścił ogumienie całoroczne od Falken na 5. i 6. miejscu w przypadku modelu w rozmiarach 205/55 R16 i 216/60 R16, co jest niezwykle wysoką notą jak na ogumienie klasy średniej. Opony całoroczne Falken EuroAll Season SP210 dostępne są w rozmiarach od 13 cali do 20 cali, dzięki czemu z powodzeniem można je dopasować do większości pojazdów poruszających się po polskich drogach.
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!