Data publikacji:

Goodride All Season Elite Z-401

Na rynku dostępnych jest bardzo dużo różnych propozycji opon sezonowych, ale też całorocznych, takich jak Goodride All Season Elite Z-401. Czy ogumienie wielosezonowe to dobre rozwiązanie? Jakie korzyści wynikają z użytkowania opon tego typu i czym wyróżnia się propozycja od Goodride? Sprawdź, czym charakteryzuje się bieżnik opony, w jakich rozmiarach jest dostepna i jak wypada w testach.
goodride all season elite z 401

Opony sezonowe czy całoroczne? Które wybrać?

U wielu osób nadal panuje przekonanie, że najlepsze opony mogą być tylko wersjami na dany sezon. W ciągu ostatnich lat jednak coraz większą popularność zdobywa ogumienie całoroczne, takie jak Goodride All Season Elite Z-401.
Zarówno mieszanki, z których produkowane są opony, jak i zaawansowane struktury i właściwości ogumienia powodują, że modele wielosezonowe charakteryzują się doskonałą jakością i możliwością niemal idealnego dopasowania do warunków zarówno letnich, jak i zimowych. W wielu testach branżowych osiągi opon sezonowych, jak i całorocznych w danych warunkach są niemal identyczne.
Wyposażenie auta w ogumienie sezonowe to również konieczność wymiany opon dwa razy w roku. W tym celu niezbędna jest wizyta u wulkanizatora, gdzie niekiedy stracić można sporo czasu, czekając na wykonanie usługi. Bywa to dość kłopotliwe zwłaszcza dla osób zapracowanych lub mających dużo obowiązków. Poza tym, że każdorazowa wymiana opon to dodatkowy koszt, należy liczyć się również z koniecznością wygospodarowania miejsca na przechowywanie zmienionego kompletu.
Wyposażenie w opony sezonowe bywa też znacznie problematyczne w sytuacji, gdy zapomnimy zmienić opony na czas, warunki atmosferyczne ulegną nagłemu pogorszeniu, a do pokonania pozostało jeszcze wiele kilometrów. Aby uniknąć takich niespodzianek i innych niedogodności, dobrze jest wybrać właściwie dobrany komplet ogumienia całorocznego.
Podczas wyboru opon całorocznych należy zwrócić uwagę na dobór właściwego rozmiaru ogumienia, dzięki czemu możliwe będzie maksymalne wykorzystanie właściwości danego modelu i zapewnienie sobie maksimum bezpieczeństwa podczas jazdy zarówno w warunkach letnich, jak i zimowych.
Nieodpowiednie dopasowanie opon pod względem rozmiaru może prowadzić do znacznego zmniejszenia komfortu prowadzenia auta, szybszego zużywania się opon oraz większego zużycia paliwa. To również ryzyko uszkodzenia niektórych podzespołów pojazdu, w tym czujników ruchu.

Goodride – światowy koncern oponiarski

Marka Goodride należąca do firmy Zhongce Rubber Group to największy w Chinach i zarazem jeden z czołowych producentów opon na świecie, którego początki sięgają lat 50. ubiegłego wieku. Przedsiębiorstwo intensywnie wspierane było przez nakłady finansowe państwa, dzięki czemu bardzo szybko stało się jednym z najnowocześniejszych ośrodków oponiarskich w Azji.
Wraz z gwałtownym wzrostem produkcji nawiązano współpracę z nowoczesnymi ośrodkami badawczymi w Stanach Zjednoczonych i Europie, dzięki czemu możliwe było dokładne zapoznanie się z warunkami panującymi na drogach niemal na całym świecie. Dzięki temu Goodride stworzył doskonałe modele opon idealnie odpowiadające potrzebom kierowców i poszczególnych regionów.
Dodatkowa współpraca z innymi producentami ogumienia w kraju i za granicą zaowocowała zastosowaniem w oponach Goodride wielu standardów technologicznych obecnych w produktach innych światowych i czołowych marek. Wskutek tego chiński producent znalazł się w czołówce najchętniej wybieranych na świecie opon.
Obecnie Goodride produkuje głównie ogumienie klasy średniej, które wyróżnia się doskonałym stosunkiem ceny do jakości proponowanych opon. Szeroki wybór dostępnych rozmiarów pozwala dopasować poszczególne modele do większości pojazdów takich jak auta osobowe, ciężarowe, rolnicze czy autobusy.

Opony wielosezonowe Goodride All Season Elite Z-401 – charakterystyka

Jedną z propozycji największego chińskiego koncernu oponiarskiego są opony całoroczne Goodride All Season Elite Z-401. Opinie kierowców użytkujących ten model ogumienia są bardzo pozytywne, o czym świadczy 97-procentowe polecenie modelu i całościowa ocena plasująca się na poziomie 5,16 na 6.
Opony Goodride All Season Elite Z-401 wyróżnia bardzo dobra przyczepność, skuteczne odprowadzanie śniegu i wody oraz niezwykle atrakcyjna cena. Model jest idealną propozycją dla kierowców, których styl jazdy uznać można za umiarkowany. Ogumienie od Goodride charakteryzuje wykorzystanie bardzo dobrych i sprawdzonych technologii oraz świetne dostosowywanie się do pracy w dużej rozpiętości temperatur.
Na uwagę zasługuje również mieszanka gumowa, która użyta została do produkcji opon Goodride All Season Elite Z-401. Test niejednego magazynu branżowego to potwierdza. Na naszych rynkach dostępne jest ogumienie utworzone z materiału dostosowanego do charakterystycznych warunków pogodowych obecnych w Europie Środkowej.

Goodride All Season Elite Z-401 – bieżnik i dostępne rozmiary

W ogumieniu Goodride All Season Elite Z-401 zastosowano bieżnik opony kierunkowy w kształcie litery V, dzięki czemu opony świetnie sprawdzają się na zaśnieżonej nawierzchni. Głębokie rowki pozwalają wbijać się w śnieg, dzięki czemu skutecznie redukowane jest ryzyko poślizgu. Duża liczba lameli ułatwia utrzymanie kontroli nad autem, dzięki czemu model Goodride All Season Elite Z-401 uzyskał zimową homologację 3PMSF.
Propozycja opon całorocznych od Goodride charakteryzuje się również bardzo dobrą przyczepnością na mokrej nawierzchni i świetnym odprowadzaniem wody spod kół. Ogumienie doskonale przylega do drogi również podczas wszelkich manewrów i na zakrętach. Szerokie rowki obecne w oponach Goodride All Season Elite Z-401 świetnie poradzą sobie również z błotem pośniegowym.
Ogumienie Goodride All Season Elite Z-401 dostępne jest w rozmiarach od 13 do 19 cali, dzięki czemu doskonale sprawdzi się niemal we wszystkich modelach aut poruszających się po polskich drogach. 
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!