Data publikacji:

Opona całoroczna Goodride Z401

W przypadku gdy dwukrotna zmiana opon w ciągu roku jest wyjątkowo uciążliwa, w domu brakuje miejsca na przechowywanie drugiego kompletu lub właściciel auta nie ma zazwyczaj czasu, by odstać w kolejce do wulkanizacji, idealnym rozwiązaniem będą opony całoroczne. Jednym z godnych polecenia modeli takiego ogumienia jest Goodride Z401. Sprawdź, co charakteryzuje te opony całoroczne i dlaczego ich wybór jest bardzo dobrą decyzją, która przełoży się komfort i bezpieczeństwo w każdych warunkach.
goodride z401

Czy opony całoroczne to dobry wybór?

Na rynku spotkać się można z trzema typami opon. Są to opony letnie, zimowe oraz całoroczne, zwane również wielosezonowymi. Rozwiązanie ostatnie jest stosunkowo najmłodsze, jednak intensywna praca wielu koncernów nad stworzeniem tego typu ogumienia zaowocowała faktem, że obecnie na rynku dostępnych jest wiele takich modeli. Plasują się one pod względem jakości i wykonania niemal na tym samym poziomie, co produkty sezonowe, i z roku na rok zyskują coraz większą popularność.
Opony całoroczne to doskonały wybór dla osób, które są zapracowane, zabiegane i przytłoczone nadmiarem obowiązków, przez co wymiana ogumienia dwa razy w roku może być kłopotliwa. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy w okresie zmian lub załamania pogody na zmianę opon należy odczekać w kolejce niekiedy sporo czasu.
Ponadto z usługą tą wiąże się również uiszczenie opłaty, a zdjęte opony wymagają miejsca do kilkumiesięcznego przechowywania. Nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Opony wielosezonowe są więc doskonałą propozycją, która może znacznie ułatwić życie przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa i komfortu jazdy zarówno podczas miesięcy letnich, jak i zimowych.
Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób ogumienie całoroczne jest w stanie sprostać warunkom bardzo wysokich temperatur latem i niskich zimą, jednocześnie utrzymując dobre warunki do jazdy po suchej oraz oblodzonej, mokrej czy ośnieżonej nawierzchni. Jest to możliwe za sprawą zastosowania specjalnej mieszanki, która doskonale przystosowuje się do panujących warunków.
Jakie opony wielosezonowe wybrać? Opony całoroczne, takie jak Goodride Z401, to dobry wybór dla kierowców jeżdżących w sposób zrównoważony i nie na bardzo długich dystansach.

Goodride – chińska potęga na rynku europejskim

Goodride to marka będąca częścią chińskiego koncernu Zhongce Rubber Group, który powstał w latach 50. ubiegłego wieku. Jest to zatem firma działająca znacznie krócej od wielkich światowych potęg. Jednak dzięki zaangażowaniu, jasno określonym celom oraz dotacjom ze strony państwa jest dziś jednym z największych zakładów produkujących opony na świecie oraz plasuje się na pierwszym miejscu w Chinach.
W ciągu ostatnich lat opony Goodride coraz chętniej wybierane są przez klientów europejskich. Ma na to wpływ duża wytrzymałość ogumienia oraz wysokie noty w niezależnych rankingach magazynów i ekspertów. Ponadto opony Goodride charakteryzują się nieco niższą ceną niż konkurencyjne modele, co przemawia na ich zdecydowaną korzyść.
Goodride oferuje zarówno opony letnie, zimowe, jak i całoroczne do samochodów osobowych, ciężarowych, rolniczych oraz autobusów. Ogumienie wyróżnia się zastosowaniem nowoczesnych technologii oraz spełnianiem najwyższych standardów stawianych przez poszczególne państwa czy organizacje. Goodride słynie też z dostosowywania poszczególnych modeli opon do regionu i panujących w nim warunków, tak by zaoferować odbiorcom możliwie najlepszy produkt w przystępnej dla każdego cenie.
Jednocześnie Goodride ściśle współpracuje z licznymi uznanymi ośrodkami badawczymi w Europie i Stanach Zjednoczonych. To pozwala możliwie najlepiej odpowiedzieć na potrzeby klientów. Przykładem takich opon jest całoroczny model Goodride Z401. Opinie zadowolonych użytkowników polecają ten produkt i często dokonując ponownego zakupu, wybierają ten sam model. Wśród najczęściej wymienianych zalet znajduje się wytrzymałość opon oraz ich wydajność, a także solidna konstrukcja, dzięki której opony doskonale przystosowują się do panujących warunków.

Opony całoroczne Goodride Z401 – charakterystyka

Opony wielosezonowe Goodride Z401 to ogumienie klasy ekonomicznej dedykowane samochodom osobowym, a w szczególności niewielkim autom miejskim. Produkty dostępne są w rozmiarach od 13 do 19 cali, zatem z powodzeniem można dopasować je niemal do wszystkich poruszających się po drogach aut.
Opony całoroczne Goodride Z401 to model opon kierunkowych, wyposażonych w bieżnik charakterystyczny dla opon zimowych. Ogumienie posiada bloki o różnych kształtach, a ich specyficzne rozmieszczenie powoduje, że możliwe staje się dopasowanie właściwego modelu do konkretnego auta. Dzięki temu można dostosować opony do stylu i charakteru jazdy, co dodatkowo wpływa na komfort i jakość podróży oraz bezpieczeństwo.
Właściwe dopasowanie bieżnika gwarantuje też znaczną poprawę osiągów. Bieżnik opon Goodride Z401 zbudowany jest z dwóch takich samych części, a jego kształt przypomina literę V. Tego typu ogumienie zawsze należy montować zgodnie z oznaczeniem i zgodnością kierunku toczenia do kierunku jazdy. W przeciwnym razie opony będą pracować głośniej, a przyczepność stanie się gorsza.
Co zyskuje dzięki temu opona Goodride Z401? Testy przeprowadzane przez niezależne instytucje wskazują, że obecność bieżnika kierunkowego wpływa na znacznie szybsze odprowadzanie wody. Gwarantują to szerokie rowki w obwodzie oraz lejkowate poprzeczne. Dzięki nim odporność na aquaplaning zwiększa się o 20–30% w porównaniu z innymi strukturami bieżników. To również doskonałe rozwiązanie podczas jazdy w deszczu czy po błocie pośniegowym. Bieżnik kierunkowy zmniejsza opór toczenia oraz znacznie podnosi atrakcyjność pod względem wizualnym.

Goodride Z401 – nowa jakość i wygląd

W oponach całorocznych zastosowana została specjalna, wzmocniona mieszanka gumowa, która nie tylko wydłuża żywotność opon, jest bardziej odporna na ścieranie od standardowych rozwiązań, ale umożliwia również niższe koszty eksploatacji. W materiale uwzględniono specyficzne uwarunkowania atmosferyczne związane z klimatem, dzięki czemu opony Goodride Z401 mają doskonałe osiągi na mokrych nawierzchniach i w specyficznych, europejskich warunkach zimowych.
Opony wielosezonowe Goodride Z401 to idealny wybór dla osób dbających o względy estetyczne. Ściana boczna ogumienia zaprojektowana została od nowa, z uwzględnieniem nowego logotypu i nowej wizji wizualnej marki. W tej cenie jest to więc propozycja warta zakupu.
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!