Data publikacji:

Imperial Snowdragon 3

Przed zakupem opon warto też odpowiedzieć sobie na kilka pytań związanych z zapotrzebowaniem. Na rynku znajduje się bardzo dużo modeli, które zaliczyć można do klasy premium, średniej i ekonomicznej. Odpowiednie dopasowanie ogumienia do stylu codziennej jazdy, pokonywanych odległości czy też stanu nawierzchni to bardzo ważne aspekty, których rozważenie pomoże w dopasowaniu odpowiednich opon. Jest to szczególnie istotne w przypadku kompletu zimowego. W chłodnych miesiącach warunki panujące na drodze bywają trudne, dlatego dopasowanie solidnych opon jest podstawą bezpieczeństwa oraz komfortu jazdy. Jedną z propozycji są opony Imperial Snowdragon 3. Co je wyróżnia?
imperial snowdragon 3

Jak dobrać idealne opony zimowe i na co zwrócić uwagę?

Jakie opony zimowe najlepiej kupić? Podczas wyboru właściwych opon zimowych warto zapoznać się z ofertami różnych marek i koncernów oponiarskich. Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli ogumienia zimowego, a każdy z nich wyróżnia się ciekawymi i wartymi uwagi rozwiązaniami oraz zastosowaniem różnych technologii.
Spośród wszystkich propozycji można też wyróżnić trzy klasy opon. Jest to ogumienie premium, klasa średnia prezentująca najlepszy stosunek jakości do ceny oraz klasa budżetowa, czyli opcja najtańsza. Takie opony zazwyczaj prezentują nieco starsze rozwiązania technologiczne, jednak nadal są to opony dobre, stabilne i bezpieczne, które przechodzą wszystkie niezbędne testy.
Dokonując wyboru opon zimowych, należy pamiętać również o dobraniu odpowiedniego rozmiaru do danego modelu auta. Niewłaściwy wybór opon pod tym względem może zmniejszyć poziom bezpieczeństwa jazdy oraz utrudnić panowanie nad autem. Ponadto nieodpowiednie opony powodują większe zużycie paliwa, ulegają szybszej eksploatacji i mogą skutkować uszkodzeniami niektórych podzespołów oraz wadliwym działaniem części czujników ruchu, np. ABS. 

Dla kogo opony budżetowe to najlepszy wybór?

Chociaż w większości przypadków im lepsza jakość, tym korzystniej, w przypadku opon jest nieco inaczej. Opony najtańsze, zaliczane do klasy budżetowej są produktami pełnowartościowymi i w wielu przypadkach wyróżniają się bardzo dobrymi parametrami. To idealna propozycja dla kierowców preferujących spokojny styl jazdy, używających auta na krótkich dystansach i zazwyczaj na miejskich drogich, odśnieżonych oraz utrzymanych w bardzo dobrym stanie. W takiej sytuacji zakup droższych opon lub tych zaliczanych do wyższych klas nie ma większego sensu, a pochłonie jedynie znacznie większy budżet.
Opony budżetowe Imperial Snowdragon 3 to model, który dedykowany jest osobom korzystającym na co dzień z auta na niezbyt odległych trasach. Pozytywnymi opiniami cieszą się jednak również inne modele tej marki, co świadczy o stabilnej pozycji i zaufaniu, jakim klienci darzą firmę Imperial.

Imperial – belgijskie opony produkowane w Azji

Jakiej firmy opony zimowe kupić? Imperial to znana marka oponiarska będąca własnością znanej belgijskiej hurtowni opon Deldo. Przedsiębiorstwo charakteryzuje się posiadaniem potężnej sieci dystrybucyjnej w Europie. Imperial jest jednocześnie bardzo młodą marką. Założona została w 2011 roku, a jej zakłady produkcyjne ulokowane są South China Tire.
W pierwszych latach istnienia marka Imperial oferowała jedynie opony do samochodów osobowych, które bardzo szybko stały się popularne i zyskały pozytywne opinie. Dlatego z biegiem lat oferta rozszerzona została o kolejne modele opon, dedykowane również SUV-om, modelom aut z napędem 4x4 oraz pojazdom dostawczym.
Wśród 250 rozmiarów opon znajduje się także model Imperial Snowdragon 3. Testy wykonywane przez renomowane instytucje i magazyny określają tę propozycję jako szczególnie wartą uwagi wśród opon klasy budżetowej. Tym, co szczególnie wyróżnia opony Imperial, jest doskonała cena oraz świetne warunki jezdne. Zakłady produkcyjne są jednymi z najnowocześniejszych w branży, a wszystkie modele opon spełniają normy międzynarodowe.

Imperial Snowdragon 3 – charakterystyka

Opony zimowe Imperial Snowdragon 3 spełniają warunki i wymagania Unii Europejskiej dotyczące opon zimowych i posiadają symbol 3PMSF. Oznacza to, że ogumienie zostało szczegółowo przetestowane pod kątem przyczepności do śniegu. Bieżnik zastosowany w tym modelu Imperial ma strukturę asymetryczną. Umieszczone na jego powierzchni rowki doskonale odprowadzają wodę, błoto pośniegowe i śnieg, co wpływa na dobrą przyczepność auta do nawierzchni w warunkach zimowych.
Konstrukcja opon została też dodatkowo wzmocniona i zabezpieczona przed otarciami. Wpływa to na wydłużenie żywotności opony i utrzymywania jej dobrych parametrów przez cały okres użytkowania ogumienia.
Powierzchnia opon zimowych Imperial Snowdragon 3 pokryta jest lamelami zwiększającymi przyczepność do śliskiego podłoża. Boki opon natomiast zaprojektowane zostały z zastosowaniem nowoczesnej technologii zwiększającej poziom kontroli i stabilność podczas wchodzenia auta w zakręty.
Na uwagę zasługuje też mieszanka gumowa, z której wykonany jest model opon zimowych Imperial Snowdragon 3. Tworzywo jest elastyczne, dzięki czemu zachowuje swoje właściwości nawet w bardzo niskich temperaturach. Ponadto mieszanka jest przyjazna dla środowiska dzięki zastosowanym substancjom i odpowiednim procesom produkcyjnym.
Wiele rozmiarów modelu opon zimowych Imperial Snowdragon 3 dostępnych jest w wersji XL. To specjalnie wzmocniony wariant gwarantujący wyższą nośność niż produkty standardowe. Dzięki temu udogodnieniu ogumienie wykazuje wyższą odporność na obciążenia, a także uszkodzenia zewnętrzne oraz wewnętrzne, powstające wskutek eksploatacji.

Opony zimowe Imperial Snowdragon 3 – opinie

Dokonując zakupu, zawsze warto zapoznać się z recenzjami nie tylko instytucji i magazynów branżowych, ale również z doświadczeniem kierowców, którzy posiadali i użytkują dany model ogumienia.
Co myślą kierowcy o oponach zimowych Imperial Snowdragon 3? Opinie skupiają się na trzech głównych zaletach ogumienia. To przede wszystkim trwałość modelu, wytrzymałość nawet podczas jazdy w trudnych warunkach oraz bezproblemowość użytkowania. Opony Imperial Snowdragon 3 doceniane są również za dobrą przyczepność zarówno na mokrej nawierzchni, jak i na śniegu.
Wśród zalet propozycji od Imperial wymieniana jest również stabilność i komfort prowadzenia auta także podczas manewrów wykonywanych w trudnych warunkach pogodowych. Opony zimowe Imperial Snowdragon 3 dostępne są w rozmiarach od 15 do 19 cali.
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!