Data publikacji:

Jaki alkomat wybrać? Ranking najlepszych alkomatów

Poznaj 9 najlepszych alkomatów. Który alkomat sprawdzi się w firmie, a jaki jest najlepszy do użytku osobistego? Poznaj rodzaje alkomatów i sprawdź, czy warto zainwestować w jednorazowe alkomaty. Wybierz ten, który jest niezawodny.
jaki alkomat kupić

Jakie są rodzaje alkomatów?

 • Alkomaty elektrochemiczne – najbardziej popularne na rynku. Mają bardzo dobry stosunek jakości do ceny. To urządzenia z sensorem elektrochemicznym. Są bardzo dokładne, czułe i żywotne.
 • Alkomaty półprzewodnikowe – są tańsze niż alkomaty elektrochemiczne, których dokładność jest zdecydowanie niższa. Dostaniesz je w przystępnych cenach. Wydają się one być jednak wystarczające do określenia, czy w wydychanym powietrzu obecne są promile. Najczęściej takie produkty nie pozwalają jednak na określenie dokładnego stężenia.
 • Alkomaty spektrometryczne – to najdroższe urządzenia służące do pomiaru promili w wydychanym powietrzu. Produkty tego typu działają dzięki podczerwieni. Ich koszt to nawet kilka tysięcy złotych. Nie są popularnym wyborem wśród indywidualnych użytkowników. 
 • Ranking alkomatów. Jaki alkomat kupić?

  AlkoFind Expert

  To alkomat elektrochemiczny. Zaliczany jest do klasy premium dzięki czułemu sensorowi. Ten poręczny produkt nie zajmuje dużo miejsca i jest świetnym alkomatem osobistym. Sprawdzi się też w małych firmach, do wykrywania alkoholu w wydychanym powietrzu u pracowników. Tester alkoholu jest wyposażony w licznik pomiarów. 

  Aisko BACscan F-30

  To alkomat elektrochemiczny. Został wyposażony w wysokiej klasy nowoczesny elektrochemiczny sensor, który gwarantuje precyzyjne wyniki. Dokładność wskazań została potwierdzona przez niezależne laboratorium posiadające akredytację Polskiego Centrum Akredytacji (PCA).
  Alkomat BACSCAN® F-30 posiada wbudowany czujnik przepływu powietrza, system zabezpieczający komórkę pomiarową przed uszkodzeniem w wyniku niewłaściwie przeprowadzonej próby, licznik ilości wykonanych pomiarów oraz funkcję przypominającą o konieczności wykonania kalibracji. W pamięci urządzenia automatycznie zapisywane są wyniki 10 ostatnich pomiarów. Aby zminimalizować błąd pomiarowy oraz maksymalnie wydłużyć żywotność sensora, tester został wyposażony w moduł kontroli temperatury.

  AlcoFind AF-35 Premium

  To alkomat elektrochemiczny. Alkomat AF-35 Premium bada zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu w zakresie 0,00–5,00‰. Tester alkoholu AF-35 Premium jest wyposażony w licznik pomiarów oraz licznik kalibracji.
  Licznik kalibracji jest to przydatne narzędzie, które przypomina o konieczności wykonania kalibracji po roku użytkowania alkomatu. Poręczny i prosty w obsłudze alkomat elektrochemiczny nadaje się do użytku indywidualnego oraz w małych i średnich firmach do badania pracowników.

  AlcoFind Elite

  To alkomat elektrochemiczny. Produkt jest najnowszym dziełem z oferty firmy DATECH. Alkomat posiada wbudowany czujnik przepływu powietrza, system zabezpieczający komórkę pomiarową przed uszkodzeniem w wyniku niewłaściwie przeprowadzonej próby, układ kontroli prawidłowego działania analizatora przed i po każdym pomiarze, licznik wykonanych pomiarów oraz funkcję przypominającą o konieczności wykonania kalibracji.
  Podświetlane mocowanie ustnika oraz ekran LCD ułatwiają wykonywanie pomiarów przy niskim natężeniu oświetlenia. Wyniki wyświetlane są w formie cyfrowej w zakresie od 0,00‰ do 5,00‰. Po przekroczeniu progu alarmowego 0,20‰ włącza się dźwiękowa sygnalizacja. W pamięci analizatora może być zapisanych maksymalnie 10 ostatnich wyników. Wbudowany moduł kontroli temperatury urządzenia uniemożliwia wykonanie pomiaru w przypadku, gdy przekroczony jest zakres temperatury pracy testera.

  AlcoSense Excel

  To alkomat elektrochemiczny. W przypadku AlcoSense Excel czujnik jest dokładnie tego samego typu, jak te stosowane przez policję w Polsce, Wielkiej Brytanii i innych krajach europejskich, i różni się od nich wyłącznie rozmiarem. Dzięki temu urządzenie zapewnia wyjątkową w swojej klasie precyzję pomiaru, gwarantuje producent.
  Alkomat jest w stanie zapamiętać ostatnie 24 testy w pamięci. Wszystkie niezbędne informacje i wskazówki Excel pokazuje na wyświetlaczu, a łatwe w obsłudze menu nie sprawi problem żadnemu użytkownikowi. 

  Aisko BACscan F-50

  To alkomat elektrochemiczny. Gwarantuje precyzyjne i powtarzalne wyniki pomiarów dla całego zakresu pomiarowego. Dokładność wskazań została potwierdzona przez niezależne laboratorium posiadające akredytację Polskiego Centrum Akredytacji (PCA). W pamięci urządzenia automatycznie zapisywane są wyniki 10 ostatnich pomiarów.
  Aby zminimalizować błąd pomiarowy oraz maksymalnie wydłużyć żywotność sensora, analizator został wyposażony w moduł kontroli temperatury. Uniemożliwia on wykonanie pomiaru w przypadku, gdy przekroczony jest zakres temperatury pracy testera, co mogłoby skutkować uszkodzeniem podzespołów.
  Zaletą urządzenia jest możliwość zdefiniowania jednostek pomiarowych zależnie od preferencji użytkownika (‰, mg/L, % BAC, µg/L). Funkcjonalność i prosta obsługa, przy użyciu jednego przycisku, sprawiają że korzystanie z alkomatu BACscan F-50 jest intuicyjne.

  PROMILER AL-9000 LITE

  To alkomat elektrochemiczny. To ponadczasowy, nowoczesny design, który spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Alkomat jest przy tym niewielki i lekki, dlatego może towarzyszyć ci niezależnie od miejsca i sytuacji, w jakiej się znalazłeś. Dzięki kontroli przepływu powietrza produkt zawsze zapewnia odpowiednią objętość badanej próbki.

  Alcofind DA 8500E

  To alkomat elektrochemiczny. To świetny produkt, który sprawdzi się nie tylko jako alkomat osobisty, ale także w małej lub średniej firmie. Poza podstawowymi funkcjami dodatkowo został wyposażony w pamięć 50 ostatnich wyników.

  PRO-X5 Plus

  To alkomat elektrochemiczny. PRO X-5+ to wysoce wiarygodny alkomat przeznaczony przede wszystkim dla wymagających użytkowników indywidualnych. W urządzeniu zastosowano najnowszą wersję oprogramowania, w którym uwzględniono dodatkowe funkcje: wskaźnik kalibracji, pamięć 10 pomiarów, licznik wykonanych pomiarów, samokontrola działania sensora.

  Alkomat jednorazowy

  Jeśli z alkomatu korzystasz rzadko, ale jednocześnie nie chcesz przepłacasz i zależy ci na tym, by mieć sprawne urządzenie pod ręką, warto zainwestować w alkomaty jednorazowe.
  Jednorazowy test trzeźwości na pewno nie będzie tak specyficzny, jak alkomat z wyższej półki, ale do ogólnej oceny stanu trzeźwości na pewno się sprawdzi.
  Dobre alkomaty jednorazowe zazwyczaj określają, czy został przekroczony limit 0,2 promila w wydychanym powietrzu. Ta informacja powinna być dla ciebie wystarczająca.
  Pamiętaj, żeby przed użyciem się upewnić, że produkt jest przydatny do użycia. Alkomat jednorazowy też ma datę przydatności do użycia. Po jej przekroczeniu urządzenie może nie działać poprawnie.
  Zdjęcie: Envato elements
  Autor: Natalia Ciszewska