Data publikacji:

Michelin Anakee Wild. Charakterystyka i testy opony

Opony to niezwykle ważna część w każdym pojeździe — to stwierdzanie nie powinno wzbudzać wątpliwości i sprzeciwu u nikogo, kto porusza się za pomocą pojazdu wyposażonego w opony. Opony Michelin Anakee Wild to niezaprzeczalnie jeden z lepszych wyborów, jakie może podjąć fan jazdy motocyklem. Ten model opon przystosowany jest do jazdy w terenie, jednak równie dobrze sprawdza się podczas pokonywania dróg asfaltowych. Opony Michelin Anakee Wild wyróżniają się na tle produktów od innych producentów swoją trwałością, doskonałym prowadzeniem, odpornością na ekstremalnie wysokie temperatury oraz dobą przyczepnością do powierzchni.
opona motocyklowa

Michelin — marka, której ufają miliony kierowców

Firmy Michelin z pewnością nie trzeba nikomu przedstawiać, ponieważ niemal każdy, kto zetknął się z tematyką opon, zna tę firmę i jest w stanie powiedzieć, co marka wprowadza na rynek.
Marka Michelin powstała już w 1889 roku, a jej założyciele to bracia Michelin — André i Édourd. Chociaż marka zasłynęła z produkcji opon na potrzeby Formuły 1, to obecnie marka odstąpiła od tego pomysłu.
W fabrykach przedsiębiorstwa wytwarzane są opony wysokiej jakości dopasowane do różnego rodzaju pojazdów i maszyn. Michelin produkuje opony do samochodów osobowych, samochodów ciężarowych, ciągników i maszyn rolniczych, motocykli, rowerów, a także do promów kosmicznych i samolotów.
Markę reprezentuje 56 zakładów produkcyjnych oraz trzy fabryki. Fabryki Michelin zlokalizowane są we Francji, a dokładnie w Clermont-Ferrand oraz w Joué-lès-Tours, a trzebcia z fabryk znajduje się w Olsztynie, czyli mieście położonym w województwie warmińsko-mazurskim.

Opony Michelin Anakee Wild — charakterystyka i zastosowanie

Opony Michelin Anakee Wild to model polecanych opon terenowych, które świetnie się sprawdzają podczas jazdy na trudnych i wymagających trasach. Ta linia przeznaczona jest do zastosowania w motocyklach i jest częstym wyborem miłośników jednośladów.  
Opony Michelin Anakee Wild dzięki swojej konstrukcji i trwałości zachowują kluczowe dla siebie właściwości jedne nawet podczas podróżowania po szosie. Liczne badania oraz testy doprowadziły twórców opon z załogi Michelin do stworzenia tego modelu. Opony Michelin Anakee Wild swoją wyjątkową jakość zawdzięczają zastosowaniu sprawdzonej w trudnych warunkach rajdowych mieszanki gumy. Taka mieszanka została wykorzystana także w przypadku opon Michelin Desert Race, dlatego o jej trwałości i wyjątkowej jakości powinny świadczyć osiągi tego modelu.

Czym wyróżniają się opony Michelin Anakee Wild?

Opony Michelin Anakee Wild wyróżniają się wyjątkową trwałością oraz wysoką jakością, co bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Bieżnik w tych oponach określany bywa jako „kostka”, który posiada zaokrąglone brzegi, a klocki bieżnika są przesunięte względem siebie. Taka budowa bieżnika sprawia, że motocykl wyposażony w te opony świetnie trzyma się nawet najbardziej problematycznych nawierzchni takich jak kamienista droga lub błotniste i piaszczyste tereny. 
Bieżnik w tych oponach zawiera specjalnie zaprojektowane mostki umieszczone między klockami, dzięki czemu możliwe jest utrzymanie lepszej stabilności maszyny oraz zapewnienie lepszego kontaktu opon z asfaltem. Dodatkowo, w oponach Michelin Anakee Wild umieszczono wąskie rowki, które zapobiegają zbieraniu się błota oraz innych zabrudzeń, jakie napotykają opony w trakcie jazdy.
Bieżnik w tylej oponie Michelin Anakee Wild składa się z klocków w kształcie trapezu. Takie rozwiązanie znacznie zwiększa przyczepność maszyny do miękkich nawierzchni, takich jak np. błoto, dzięki czemu jazda w tak trudnym terenie jest zdecydowanie bardziej bezpieczna i komfortowa.

Opinie użytkowników na temat opon Michelin Anakee Wild

Opony Michelin Anakee Wild to produkt, po który często sięgają kierowcy jednośladów. Opony te cieszą się dobrą sławą, która jest potwierdzona i napędzana przez szereg pozytywnych opinii od kierowców użytkujących ten model opon. Na co szczególnie zwracają uwagę kierowcy?   
Motocykliści są zadowoleni z doskonałej przyczepności, jaką zapewniają opony zarówno na suchej, jak i na mokrej nawierzchni, Równie często opony Michelin Anakee Wild są chwalone za zapewnienie wyjątkowego komfortu jazdy, nawet podczas długiej trasy na mokrym asfalcie.   
Istotny jest również fakt, że opony terenowe Michelin Anakee Wild zapewniają bezpieczeństwo i odpowiednią wygodę podczas jazdy na powierzchni innej niż asfalt. Szereg zadowolonych klientów oraz wiele pozytywnych opinii sprawiają, że ten model opon od Michelin cieszy się tak dużą popularnością w swojej kategorii produktowej.   

W jakich rozmiarach dostępne są opony Michelin Anakee Wild?

Opony Michelin Anakee Wild to produkt dla motocyklistów zaliczany do klasy premium. Opony przeznaczone są zarówno do jazdy po szosie, jak i do jazdy po trudnym terenie. Ten model opon dostępny jest we wszystkich najpopularniejszych rozmiarach, dlatego każdy miłośnik jazdy jednośladem z pewnością dobierze idealne opony do swojej maszyny.
Rozmiary na przód, w których dostępne są opony Michelin Anakee Wild to:
  • 90/90 – 21,
  • 110/80 R 19,
  • 120/70 R 19.
Wersja opon na tył dostępna jest w takich rozmiarach:
  • 150/70 R 17,
  • 130/80 – 17,
  • 140/80 – 17,
  • 170/60 R 17.
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!