Data publikacji:

Opony motocyklowe Michelin City Grip 2

Michelin City Grip 2 to druga generacja popularnej serii miejskich opon bezdętkowych, przeznaczonych głównie do motocykli miejskich, a przede wszystkim skuterów. Opony te świetnie radzą sobie na każdym rodzaju nawierzchni, dlatego model ten sprawdzi się nie tylko w miejskich uliczkach, ale też poza jego obszarem. Rozwiązania technologiczne pozwalają bezpiecznie, a zarazem dynamicznie poruszać się zarówno po asfaltowych, utwardzonych drogach, jak i bardziej wymagających podmiejskich szlakach. Opony Michelin City Grip 2 skonstruowane zostały tak, aby doskonale sprawdzały się w każdych, nawet najbardziej skrajnych warunkach pogodowych.
michelin city grip 2

Michelin City Grip 2. Jakie nowe technologie wprowadono w drugiej generacji?

Od poprzednika producent skopiował wzór nacięcia bieżnika opony. Sprawdzona, pewna technologia okazała się na tyle niezawodna, że została bazą do nowego, ulepszonego projektu, jakim jest Michelin City Grip 2. Wspomniany bieżnik ulepszono o Progressive Sipe Technology, która zwiększyła właściwości wytrzymałościowe.
Charakterystyczny wzór bieżnika i zastosowana mieszanka gumowa spowodowały, że opona bardzo dobrze przylega do nawierzchni nawet w deszczowych warunkach pogodowych. Sama mieszanka gumowa ubogacona jest o krzemionkę, która skutecznie zwiększyła wytrzymałość i żywotność opony, gwarantując tym samym lepszą przyczepność na każdym rodzaju nawierzchni.

Wyniki testów Michelin City Grip 2

Model opon motocyklowych Michelin City Grip 2 testowany był u takich producentów jednośladów jak Yamaha czy Honda. Spełniając oczekiwania tak wymagających, dużych marek, bez wątpienia spełni wymagania kierowców. Model ten charakteryzuje się bardzo dużą żywotnością, dzięki czemu skutecznie będzie towarzyszyć przez długi czas eksploatacji bez obaw o utratę jakichkolwiek właściwości.
Rzeźba opony i jej konstrukcja zaprojektowane zostały tak, aby zużywała się ona równomiernie, co powoduje, że wraz ze zużywaniem i ścieraniem się bieżnika opona nie traci swojej skuteczności.

Opony Michelin City Grip 2 – charakterystyka

Michelin to marka premium, która słynie z wysokiej jakości opon. Ich produkty konstruowane są tak, aby spełniać najbardziej rygorystyczne normy bezpieczeństwa, tym samym gwarantując jedne z lepszych osiągów. Tak też było i tym razem.
Model opon motocyklowych Michelin City Grip 2 skonstruowany został tak, aby zapewniać komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy w różnych warunkach pogodowych po różnego rodzaju nawierzchni. Jest to opona typowo miejska, dlatego musi spełniać określone warunki. Miejska jazda jednośladem to liczne przyspieszenia i hamowania.
Opony dostosowane do tego typu jazdy muszą być bardzo wytrzymałe, odporne na zużywanie się, a przede wszystkim niezawodne w aspektach przyczepności. Motocykle miejskie czy skutery nie posiadają dużej mocy, jednak do bezpiecznej jazdy potrzebują pewnego i stabilnego ogumienia.

Po pierwsze przyczepność

Zastosowana technologia progresywnego bieżnika, która cieszy się wielkim sukcesem osiągniętym z pierwszą generacją tej opony, to gwarancja przyczepności na mokrej drodze. Korzystnie wpływa na zachowanie się opon podczas pokonywania zakrętów i utrzymuje właściwości pomimo zużywania się zewnętrznej warstwy bieżnika.
Druga generacja to jeszcze większy poziom bezpieczeństwa. Opony poprawiono pod względem pokonywania napotkanych w mieście przeszkód, takich jak malowane białe pasy czy nierówności, które w połączeniu z mokrą nawierzchnią mogą powodować utratę stateczności pojazdu. Dzięki tym oponom manewrowanie po miejskich uliczkach nie stanowi żadnego problemu.

Po drugie mieszanka gumowa

Do wytworzenia Michelin City Grip 2 zastosowano nowoczesną mieszankę gumową, którą udoskonalono o dodatki krzemionki. W efekcie poprawiono przyczepność opony, jej sztywność, ale przede wszystkim znacznie wydłużono żywotność, co pozwala na pokonywanie jeszcze większych odległości.

Po trzecie żywotność

Opony Michelin City Grip 2 są niezwykle odporne na zużywanie się. Czyni je to oponami zarówno bardzo ekonomicznymi, jak i ekologicznymi. Ekologia to przede wszystkim zastosowanie nowoczesnej mieszanki gumowej oraz obniżone opory toczenia, przez co motocykl charakteryzuje się mniejszym zużyciem paliwa.
Dłuższa żywotność to też rzadsza wymiana, a co za tym idzie, minimalizacja problemów związanych z utylizacją zużytych opon. Żywotność przekłada się też na ekonomię użytkowania. Długi proces zużywania pozwala na znacznie dłuższe użytkowanie jednego kompletu opon, co pozbawia nas problemu wymiany ogumienia oraz częstego zakupu nowego egzemplarza.
Dzięki tym cechom model Michelin City Grip 2 polecany jest przez największe marki motoryzacyjne i nie tylko. Użytkownicy również pozostawiają pozytywne opinie na temat tego modelu, zachęcając coraz więcej osób do inwestycji. My też polecamy!