Data publikacji:

Michelin Pilot Sport 5. Co nowego w popularnej generacji opon?

Marka Michelin to znany na całym świecie producent opon, który cieszy się uznaniem u niezliczonej ilości zadowolonych użytkowników. Obecnie marka wypuściła na rynek nowe opony Michelin Pilot Sport 5, czyli najnowszą generację znanego i polecanego przez wielu kierowców modelu opon. Czym wyróżniają się te opony, jakie mają podstawowe parametry i właściwości oraz jakie opinie mają o nich kierowcy, którzy już korzystają z tego rodzaju ogumienia? Odpowiedzi na te i na inne pytania dotyczące danego modelu opon Michelin z pewnością znaleźć można w artykule poniżej.
opona

Michelin — polecany producent opon

Michelin to producent oponiarski, który jest znany kierowcom na całym świecie. Michelin to największa w Europie i jedna z największych firm produkujących opony na świecie. Swoją popularność zawdzięcza długiej obecności na rynku oraz niezmiennie wysokiej jakości produkowanych przez siebie wyrobów. Firmę założyło dwóch braci już w 1889 roku, a jej nazwa pochodzi od nazwiska założycieli.
Obecnie firma funkcjonuje, dzieląc obowiązki wytwarzania opon między trzy różne lokalizacje. Dwie z trzech fabryk mieszczą się we Francji, konkretnie w miastach Clermont-Ferrand oraz Joué-lès-Tours. Ostatnia z fabryk zlokalizowana jest w Olsztynie, czyli polskim mieście leżącym w województwie warmińsko-mazurskim. Być może z tego powodu polscy kierowcy obdarzają opony od tego producenta tak dużym zaufaniem.
Chociaż marka Michelin zajmuje się produkcją opon dedykowanych głównie samochodom osobowym lub ciężarowym, to na uwagę zasługuje również fakt, że w fabrykach Michelin produkowane są także opony do maszyn rolniczych, motocykli, rowerów, a także do samolotów i promów kosmicznych.

Michelin Pilot Sport 5 — parametry

Nowe opony Michelin Pilot Sport 5 to letnie opony, które z pewnością zaliczyć można do wyrobu klasy premium. Ten model opon jest dedykowany samochodom rodzaju SUV oraz  samochodom sportowym, które charakteryzują się wysoką mocą silnika. Ten model opon świetnie sprawdzi się także w przypadku luksusowych samochodów osobowych.
Opony Michelin Pilot Sport 5 to kolejna, piąta już generacja modeli opon z serii Pilot Sport, która od lat cieszy się dużym uznaniem zarówno wśród kierowców i właścicieli samochodów, jak i u ekspertów z oponiarskiego świata.
Znakomite parametry prezentowanego modelu opon Michelin sprawiają, że jazda samochodem z ich wykorzystaniem jest nie tylko bardzo bezpieczna, ale także wyjątkowo komfortowa. Opony osiągają dobre wyniki w jeździe zarówno po mokrej, jak i po suchej nawierzchni.
Wyróżniając parametry opon Michelin Pilot Sport 5, należy rozpocząć od wskazania klasy, czyli w tym przypadku jest to klasa opon premium. Przyczepność na mokrej nawierzchni określona jest jako klasa A, a opór otoczenia to klasa C. Hałas zewnętrzny generowany przez ten model opon określony jest na 72 dB. Indeks prędkości producent wskazał na Y (do 300 km/h) a indeks nośności jako 96 (do 710 kg).

Opony Michelin Pilot Sport 5 — etykieta UE

Opony Michelin Pilot Sport 5 są zgodne z obowiązującymi na terenie Unii Europejskiej normami i wymogami. Określając wpływ opon na zużywanie przez samochód paliwa, należy porównać najwyższą oraz najniższą klasę. Różnica ta wynosi około 7,5%, co po przeliczeniu daje wynik około 0,6 litra spalanego paliwa na 100 przejechanych kilometrów.
Równie ważny jest aspekt hałasu, który generują opony podczas jazdy, dlatego do określania stopnia hałasu wykorzystuje się oznaczenia literowe, z czego A oznacza pracę najcichszą, a C najgłośniejszą. Dodatkowych informacji dostarcza także wartość podana w decybelach. Opony Michelin Pilot Sport 5 oznaczone są literą A, co oznacza, że hałas przez nie generowany uważany jest za najcichszy z możliwych.

Testy nowej generacji opon Michelin Pilot Sport 5

Opony Michelin Pilot Sport 5 to jedna z ciekawszych propozycji opon drogowych oferowanych przez tę markę. Ten model opon zapewnia kierowcom wyjątkową reaktywność oraz swobodne utrzymanie toru jazdy nawet podczas długiej trasy.
Wyjątkowe osiągi tych opon można zawdzięczyć wykorzystanym do ich produkcji nowoczesnym technologiom, czyli np. Michalin Max Touch Construction oraz Michelin Dynamic Response.
Na uwagę zasługuje także wzór bieżnika, który został zaprojektowany przy użyciu innowacyjnej technologii Dual Sport Tread. Taki kształt bieżnika pozwala na utrzymanie dobrej przyczepności podczas jazdy oraz zwiększenie skuteczności hamowania zarówno na suchej, jak i na wilgotnej nawierzchni. Wyjątkowa mikrostruktura, która bywa określana jako aksamitna, została stworzona z wykorzystaniem technologii Premium Touch.
Przeprowadzone testy, podczas których badaniom zostały poddane opony Michelin Pilot Sport 5, potwierdzają założenia i obietnice producenta. Omawiane opony osiągają najlepsze wyniki pod względem żywotności w porównaniu do innych opon konkurencyjnych marek z tej samej półki.
Wyjątkową precyzję prowadzenia oraz komfort sterowności można zawdzięczać technologii Dynamic Response, która bywa wykorzystywania podczas sportów motorowych. Opony dodatkowo zostały wzbogacone o pas aramidowo-nylonowy, który oplata całą strukturę opony, co pozwala na optymalne przenoszenie reakcji kierowcy na ruch samochodu.

Opony Michelin Pilot Sport 5 — w jakich są rozmiarach?

Opony Michelin Pilot Sport 5 to najnowsza propozycja światowej klasy producenta opon samochodowych. Ten model opon został stworzony z myślą o wszystkich miłośnikach samochodów o sportowym zacięciu oraz dla fanów mocnej i dynamicznej jazdy. Opony wchodzące do sprzedaży na rynku w całej Europie są dostępne w rozmiarach od 17 cali do 21 cali. Co więcej, producent obiecuje, że pod koniec 2022 roku na światowym rynku pojawi się w sumie 50 różnych wersji rozmiarowych tego modelu opon, dlatego z pewnością każdy zainteresowany tym ogumieniem kierowca znajdzie rozmiar idealny dla swojego samochodu.

Michelin Pilot Sport 5 — opinie. Na co zwracają uwagę użytkownicy?

Kierowcy, którzy skorzystali z nowej generacji opon Michelin, mogą już podzielić się swoją opinią na temat tego modelu. Zadowoleni kierowcy największą uwagę zwracają na przyczepność opon do powierzchni, zarówno suchej, jak i mokrej. Duża uwaga skupiona jest także na wysokim komforcie jazdy, jaki zapewniają te opony oraz niski poziom hałasu generowany podczas jazdy. Satysfakcjonująco krótka droga hamowania to także aspekt, na który często zwracali uwagę użytkownicy tych opon.
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!