Data modyfikacji:

Nokian WR SUV 4

Autor: Łukasz Wulkanista

Pamiętacie zimowego Nokiana WR SUV 3, który pojawił się na rynku jesienią 2013 roku? W tym roku producent postanowił odświeżyć swój produkt i pokazuje światu, najnowsze swoje dzieło - oponę zimową Nokian WR SUV 4. Na chwilę obecną wiadomo, iż początkowo model dostępny będzie w 59 wariantach w zależności od rozmiaru, wzmocnienia czy zastosowania technologi Run Flat, którą producent oznacza skrótem "FR".

Model WR SUV 4 od Nokiana, Nowość 2018

Spis treści:

 1. Technologia
 2. Oferta (Lista produktów)
 3. Wyniki w testach opon
 4. Gwarancja
 5. Opinie kierowców
 6. Dane techniczne

Technologia

Snow Claws (ang. śniegowe pazurki) zapewniają Nokianowi WR SUV 4 maksymalną przyczepność na śniegu oraz często występującym w naszym klimacie - błocie pośniegowym. "Pazury" wewnątrz bieżnika opony, skutecznie chwytają powierzchnię podczas jazdy w miękkim śniegu. Oprócz zwiększenia przyczepności na śniegu, konstrukcja ta poprawia charakterystykę nie tylko podczas zmiany pasów jezdni ale również podczas pokonywania zakrętów. Kierunkowy wzór bieżnika zapewnia stabilną jazdę i zmniejsza ryzyko aquaplaningu. Specjalnie zaprojektowane lamele (wąskie, długie nacięcia) usztywniają oponę, poprawiając prowadzenie zarówno na mokrych jak i suchych nawierzchniach. Specjalna mieszanka zimowa dynamicznie reaguje na wzrost i spadek temperatur, gwarantujac zachowanie swoich właściwości jezdnych bez względu na aurę. Technologia Aramid sidewall to wysoka ochrona oraz maksymalna wytrzymałość w nagłych i zaskakujących sytuacjach na drodze. Ścianka boczna zawierają wyjątkowo mocne włókna aramidowe, zapewniające wyjątkowową trwałość i odporność na przebicie. Ten sam materiał wykorzystywany jest także w przemyśle zbrojeniowym i lotniczym. Włókno aramidowe wzmacnia gumę boczną, dociskając stopkę opony Nokian WR SUV 4 do kołnierza felgi oraz zwiększając jej wytrzymałość na uderzenia zewnętrzne.

Test opon Nokian WR SUV 4

wyniki-testu-opon
Model WR SUV 4 w chwili obecnej oczekuje na udział w swoim pierwszym teście opon zimowych sezonu 2018/2019. Wyników testu ADAC, Auto Bild czy innych organizacji, możemy spodziewać się mniej więcej na przełomie września/października tego roku. W chwili obecnej możemy się posiłkować rankingami dla modelu WR SUV 3.

Gwarancja na opony Nokian

Nokian na swój model WR SUV 4 udziela do 5 lat gwarancji liczonej od daty wyprodukowania opon. Pamiętajcie, że producent nie uwzględni reklamacji w przypadku wady opony spowodowanej niewłaściwym montażem czy użytkowaniem podczas wyścigów samochodowych. Aktualna wartość opony, czyli ewentualna rekompensata, obliczana jet na podstawie stopnia zużycia bieżnika (głębokości).

Opinie kierowców o modelu WR SUV 4

Opinie o oponie zimowej Nokian WR SUV 4 są obecnie zbierane. Jak tylko pojawią się pierwsze recenzje na forach dyskusyjnych czy portalach społecznościowych, opublikuję poniżej najbardziej konstruktywne z nich.

Dane techniczne:

 • Klasa – premium
 • Producent – Nokian
 • Koncern – Nokian
 • Kraj produkcji – Rosja, Finlandia
 • Kraj pochodzenia – Finlandia
 • Bieżnik – WR SUV 4
 • Poprzednia wersja – WR SUV 3
 • Następna wersja – brak
 • Rodzaj bieżnika – kierunkowy, symetryczny
 • Przeznaczenie – SUV-y oraz auta 4x4
 • Gwarancja – 5 lat od daty produkcji
 • Szerokość opony – od 215 do 315 mm
 • Profil opony – od 35 do 70 %
 • Średnica felgi – 16 oraz 21 cali
 • Indeks prędkości – H, V oraz W
 • Indeks nośności – od 95 do 114
 • Oszczędność paliwa – b/d
 • Przyczepność na mokrym – b/d
 • Hałas zewnętrzny – b/d
 • Ilość wariantów – 59 (początkowo)
 • Sezon – opony zimowe
 • Produkcja od 2018 roku
 • Cena – w przygotowaniu
 • Pełna nazwa – Nokian WR SUV 4

Inne nazwy:

 • Nokian SUV 4 (pominięcie oznaczenia "WR")
 • Nokian WR SUV4 (łączna pisownia słów "SUV" oraz "4")
 • Nokian WR SUV IV (rzymski zapis numeru generacji)
Zobacz również:
opona zimowa

Opony z kolcami. Kiedy w Polsce można je stosować? 

2022-05-25
Polska jest krajem, który każdego roku w okresie zimowym spotyka się z opadami śniegu i silnym mrozem. Chociaż ciężka zimowa pogoda nie utrzymuje się tak długo jak parę lat temu, wciąż są dni, kiedy zbity śnieg pokryty warstwą lodu zalega na jezdni. Jeśli mieszkamy w południowej Polsce, lub regionach górskich, czy możemy jeździć na oponach z kolcami i co warto o nich wiedzieć?
Pirelli SottoZero 3 225/45 R17 91H Run Flat KS * FR

Pirelli SottoZero 3 225/45 R17 91H Run Flat KS * FR

2022-01-28
Porównujemy oferty 34 sklepów z oponami zimowymi firmy Pirelli w rozmiarze 225/45R17. Zobacz gdzie kupić opony SottoZero 3 w najniższej cenie. Sprawdź opinie kierowców, przejrzyj wyniki testów, dane techniczne, okres gwarancji i zdjęcia bieżnika. Przeczytaj opis modelu oraz informacje o producencie. Zobacz co przedstawia etykieta unijna, jakie jest przeznaczenie czy rodzaj bieżnika wybranego produktu. Sprawdź jak kształtuje się aktualna cena opon.Co oznacza zapis "91 H Run Flat, KS, *, FR" w nazwie opony?
Pirelli SottoZero 3 235/35 R19 91V XL * FR

Pirelli SottoZero 3 235/35 R19 91V XL * FR

2022-01-28
Porównujemy oferty 25 sklepów z oponami zimowymi firmy Pirelli w rozmiarze 235/35R19. Zobacz gdzie kupić opony SottoZero 3 w najniższej cenie. Sprawdź opinie kierowców, przejrzyj wyniki testów, dane techniczne, okres gwarancji i zdjęcia bieżnika. Przeczytaj opis modelu oraz informacje o producencie. Zobacz co przedstawia etykieta unijna, jakie jest przeznaczenie czy rodzaj bieżnika wybranego produktu. Sprawdź jak kształtuje się aktualna cena opon.Co oznacza zapis "91 V XL, *, FR" w nazwie opony?
Pirelli P Zero Winter 235/40 R19 92V N1 FR

Pirelli P Zero Winter 235/40 R19 92V N1 FR

2022-01-28
Porównujemy oferty 28 sklepów z oponami zimowymi firmy Pirelli w rozmiarze 235/40R19. Zobacz gdzie kupić opony P Zero Winter w najniższej cenie. Sprawdź opinie kierowców, przejrzyj wyniki testów, dane techniczne, okres gwarancji i zdjęcia bieżnika. Przeczytaj opis modelu oraz informacje o producencie. Zobacz co przedstawia etykieta unijna, jakie jest przeznaczenie czy rodzaj bieżnika wybranego produktu. Sprawdź jak kształtuje się aktualna cena opon.Co oznacza zapis "92 V N1, FR" w nazwie opony?
Pirelli SottoZero 3 215/65 R17 99H MO

Pirelli SottoZero 3 215/65 R17 99H MO

2022-01-28
Porównujemy oferty 23 sklepów z oponami zimowymi firmy Pirelli w rozmiarze 215/65R17. Zobacz gdzie kupić opony SottoZero 3 w najniższej cenie. Sprawdź opinie kierowców, przejrzyj wyniki testów, dane techniczne, okres gwarancji i zdjęcia bieżnika. Przeczytaj opis modelu oraz informacje o producencie. Zobacz co przedstawia etykieta unijna, jakie jest przeznaczenie czy rodzaj bieżnika wybranego produktu. Sprawdź jak kształtuje się aktualna cena opon.Co oznacza zapis "99 H MO" w nazwie opony?
Pirelli SottoZero 3 225/45 R19 96V XL Run Flat * FR

Pirelli SottoZero 3 225/45 R19 96V XL Run Flat * FR

2022-01-28
Porównujemy oferty 32 sklepów z oponami zimowymi firmy Pirelli w rozmiarze 225/45R19. Zobacz gdzie kupić opony SottoZero 3 w najniższej cenie. Sprawdź opinie kierowców, przejrzyj wyniki testów, dane techniczne, okres gwarancji i zdjęcia bieżnika. Przeczytaj opis modelu oraz informacje o producencie. Zobacz co przedstawia etykieta unijna, jakie jest przeznaczenie czy rodzaj bieżnika wybranego produktu. Sprawdź jak kształtuje się aktualna cena opon.Co oznacza zapis "96 V XL, Run Flat, *, FR" w nazwie opony?