Data publikacji:

Opony 255/55 R20

Wybrałem dla was najpopularniejsze modele opon oznaczane 205/55 R20. Opony mają 255 mm szerokości, profil 55%. Są to opony radialne w rozmiarze 20 cali. Ogumienie radialne wyróżnia się wytrzymałością bieżnika, niskimi oporami toczenia czy dobrą stabilnością przy szybkiej jeździe. Wszystko to sprawia, że są to chętnie wybierane przez kierowców modele. Zobaczmy, jakie opony 205/55 R20 warto kupić.

Polecane modele 255/55 R20

Poniżej przedstawiamy polecane modele, które są ogólnodostępne na rynku motoryzacyjnym. Znajdą się tu opony o różnej klasie jakościowej, od ekonomicznej, aż po premium jak i z różnym przeznaczeniem: zimowe, letnie i całoroczne. Wszystkie przedstawione modele są rozmiaru dziś przez nas opisywanego, czyli 255/55 R20.

Continental WinterContact TS 860 S

Dlaczego Continental jest specjalistą w produkcji opon permium? Wystarczy spojrzeć na model WinterContact TS 860 S i zastosowane rozwiązania technologiczne. Opona zimowa, która w swojej budowie posiada cechy charakterystyczne dla opony letniej. Mowa tu o środkowej taśmie, która skonstruowana została na wzór letnich odpowiedników, dzięki czemu zapewnione została możliwie najkrótsza droga hamowania na suchych nawierzchniach.
Nacięte lamele w strefie centralnej wyposażone są w dodatkowe rozpórki, które sprawiają, że nacięcia nie łączą się w momencie docisku opony do nawierzchni, co poprawia przyczepność w trudnych, zimowych warunkach. Same lamele są 20% szersze od standardowych, co również poprawia warunki jazdy po śniegu. Sztywne bloki w strefie bocznej opony poprawiają trzymanie się zakrętów i minimalizują ryzyko wpadania w poślizg. Jak widać wszystkie zastosowane technologie zostały bardzo przemyślane, co przełożyło się na znakomitej jakości ogumienie najwyższej klasy.
Continental WinterContact TS 860 S 255/55 R20 110H XL
Producent - Continental
Model – WinterContact TS 860
Przeznaczenie - zimowe
Klasa – premium
Szerokość – 255 mm
Profil – 55 %
Średnica – 20”
Indeks nośności – 110 (1060 kg)
Indeks przyczepności - C (+7m przy 80km/h)
Opory toczenia – Klasa C
Indeks prędkości – H (do 210 km/h)
Hałas zewnętrzny – 73 dB
Dodatkowe oznaczenia – XL – opona wzmacniana

Pirelli Scorpion Verde All Season

Pirelli Scorpion Verde All Season to opony całoroczne stworzone z myślą o SUV-ach. Nowoczesne technologie i materiały pozwoliły osiągnąć wysokie bezpieczeństwo, ale też ekologiczną jazdy w każdych warunkach. Liczne lamele, wysoka stabilność i precyzja kierowania gwarantują pewną jazdę nawet poza utwardzonymi drogami w szerokim zakresie temperatur. Powiększona strefa styku w połączeniu z czterema szerokimi kanałami wzdłużnymi doskonale odprowadzają wodę i minimalizują ryzyko wystąpienia zjawiska aquaplaningu.
Innowacyjna technologia sfazowania bloków bieżnika obniża hałas i wydłuża eksploatacje, co przekłada się na żywotność i ekonomiczność opon. Liczne kanały wzdłużne oraz gęsto nacięte lamele zwiększają stabilność boczną na sypkich oraz śliskich nawierzchniach co czyni ten model nie tylko wielosezonowym, ale również uniwersalnym względem nawierzchni. Zastosowano również technologię ELECT, która dedykowana jest do pojazdów z napędem elektrycznym.
Moduł RUN FLAT zapewnia bezpieczeństwo w krytycznych sytuacjach, takich jak przebicie opony. Znajdujące się w oponie wzmocnienia modyfikują powierzchnię styku przebitej opony w taki sposób, aby po gwałtownej utracie ciśnienia bezpiecznie można było dojechać do miejsca, gdzie wymiana opony będzie możliwa.
Pirelli Scorpion Verde All Season 255/55R20 110Y XL 3PMSF
Producent - Pirelli
Model – Scorpion Verde AllSeason
Przeznaczenie - wielosezonowe
Klasa –  premium
Szerokość – 255 mm
Profil – 55 %
Średnica – 20”
Indeks nośności – 110 (1060 kg)
Indeks przyczepności - B (+3m przy 80km/h)
Opory toczenia – Klasa C
Indeks prędkości – Y (do 300 km/h)
Hałas zewnętrzny – 72 dB
Dodatkowe oznaczenia – XL – opona wzmacniana, 3PMSF – homologacja zimowa

Hankook Winter I-Cept

Opony klasy premium. Jeden z najpopularniejszych modeli zimowych tego sezonu. Przeznaczone do pojazdów kompaktowych i średniej wielkości. Charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami jazdy po śniegu oraz zapewniają podobne właściwości i komfort jazdy w każdych zimowych warunkach.
Bieżnik został zoptymalizowany tak, aby na śniegu sprawdzał się w najlepszy możliwy sposób. Producent zapewnia, że opony są niezawodne nawet w najtrudniejszych warunkach, co podtrzymuje dożywotnią gwarancją producenta. Opony, jak na klasę premium przystało, cieszą się bardzo dobrymi ocenami i ogólnym zadowoleniem kierowców.
Hankook Winter I-Cept Evo2 Suv W320A 255/55R20 110V
Charakterystyka:
Producent - Hankook
Model – Winter I-Cept Evo2 Suv
Przeznaczenie - zimowe
Klasa –  premium
Szerokość – 255 mm
Profil – 55 %
Średnica – 20”
Indeks nośności – 110 (1060 kg)
Indeks przyczepności - C (+7m przy 80km/h)
Opory toczenia – Klasa C
Indeks prędkości – V (do 240 km/h)
Hałas zewnętrzny – 73 dB
Zdjęcie: duallogic / Envato Elements