Data publikacji:

Pirelli Scorpion Verde All Season. Popularne opony wielosezonowe

Wybór opon to decyzja, z którą zmagają się niemal wszyscy kierowcy. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów i modeli opon letnich i zimowych, które różnią się swoimi właściwościami, zastosowanymi technologiami, rozmiarami, a przede wszystkim ceną. Dla wielu osób wymiana lub zakup nowych opon wraz ze zmianą sezonu to duża niedogodność. Jednak jest rozwiązanie tego problemu. Na rynku z powodzeniem znaleźć można również opony wielosezonowe, czyli całoroczne, których nie trzeba zmieniać wraz z porą roku. Jednym z bardzo wysoko ocenianych modeli są opony Pirelli Scorpion Verde All Season. Czym charakteryzuje się tego typu ogumienie i czym wyróżnia ten konkretny model? Sprawdź, czy warto wybrać opony wielosezonowe właśnie od Pirelli.
Pirelli Scorpion Verde All Season

Czym wyróżniają się opony wielosezonowe?

Wśród najpopularniejszych rodzajów opon znajduje się standardowe ogumienie letnie oraz zimowe, przeznaczone do jazdy w trudniejszych warunkach, po mokrej, zaśnieżonej czy też oblodzonej nawierzchni. Jednak konieczność wymiany kompletów dwa razy do roku bywa dość kłopotliwa. Dlatego też na rynku oponiarskim dostępne są opony całoroczne, tzw. wielosezonowe, których nie trzeba wymieniać wraz z nadejściem zimy lub lata.
Mieszanka gumowa, z której wykonane są opony całoroczne, jest bardziej miękka niż materiał typowych opon letnich, jednak jednocześnie twardsza niż standardowe ogumienie zimowe. Idealnie dopasowana w wyniku badań i testów struktura doskonale sprawdza się zarówno w wysokich letnich temperaturach na suchej nawierzchni, jak i na zaśnieżonych drogach w minusowej temperaturze. Bieżnik takich opon jest wyposażony w lamele, które z powodzeniem wgryzą się w śnieg, ale też nie będą zmniejszać komfortu jazdy latem.

Pirelli – marka, której warto zaufać

Pirelli to założona w 1872 roku włoska marka oponiarska z siedzibą w Mediolanie, która jest obecnie piątym największym producentem i dystrybutorem opon na świecie. Firma Pirelli, kojarzona niemal od zawsze ze sportem i wyścigami, do dziś wspiera czołowych rajdowców zajmujących najwyższe miejsca na podium. W ofercie marki można znaleźć opony do aut osobowych wszystkich klas, a także samochodów ciężarowych, dostawczych, motocykli czy ciągników.
Włoskiej marce ufa wielu czołowych producentów aut, a opony Pirelli jako fabryczne montowane są m.in. w wielu modelach Audi, a także w samochodach marek BMW, Aston Martin, Daimler, Jaguar, Ferrari, Land Rover, Lamborghini, Porsche, Volkswagen czy Volvo
W ofercie Pirelli znajdują się zarówno opony letnie, zimowe, jak i wielosezonowe, w tym Pirelli Scorpion Verde All Season. Opinie na ich temat ze strony użytkowników oraz zawarte w wynikach niezależnych testów branżowych są bardzo pozytywne, dzięki czemu jest to model, który z powodzeniem spełni wymagania nawet najbardziej wybrednych kierowców.

Pirelli Scorpion Verde All Season – charakterystyka

Jakie opony wielosezonowe wybrać? Całoroczne opony Pirelli Scorpion Verde All Season dedykowane są autom klasy premium oraz SUV-om. Model przystosowany został do komfortowej jazdy w każdych warunkach bez potrzeby zmiany w zależności od sezonu. Opony Pirelli Scorpion Verde All Season występują we wszystkich popularnych rozmiarach i pasują do felg o średnicy od 15 do 22 cali.
W oponach Pirelli Scorpion Verde All Season zastosowana została autorska, opracowana przez Pirelli technologia PNCS (Pirelli Noise Canceling System), która wpływa na komfort jazdy. Dzięki eliminowaniu fal dźwiękowych powstających wskutek wibracji opon poprzez odbijanie od wewnętrznych ścian ogumienia, hałas spowodowany faktem poruszania się nie dociera do wnętrza auta. Powoduje to, że prowadzenie auta jest wygodne i ciche. Wszystko dzięki specjalnej poliuretanowej gąbce umieszczonej wewnątrz ogumienia.  
Pirelli Scorpion Verde All Season to również opony, w których zastosowano technologię Run Flat polegającą na wzmocnieniu struktury ścian bocznych opony. Pozwala to na bezpieczną jazdę i zapobiega pęknięciu opony nawet w przypadku, gdy ciśnienie wewnątrz ogumienia znacznie spada. W razie uszkodzenia opony można przejechać na niej jeszcze 80 km z prędkością maksymalną 80 km/h, dzięki czemu bezpiecznie i wygodnie da się dotrzeć do punktu pomocy, warsztatu czy domu.

Pirelli Scorpion Verde All Season – opinie

Co jeszcze jest ważne przed zakupem takich opon jak Pirelli Scorpion Verde All Season? Opinie niezależnych magazynów i specjalistów, a także recenzje użytkowników, które mogą być tu bardzo pomocne. W przypadku całorocznej propozycji od Pirelli są to oceny bardzo pozytywne, zwłaszcza w sytuacji jazdy na mokrej nawierzchni i w trakcie deszczu. Opony Pirelli Scorpion Verde All Season stosunkowo wolno się zużywają i pozawalają na stabilną jazdę także przy dużych prędkościach i podczas wchodzenia w zakręty.
Wyróżniony został tu również charakterystyczny bieżnik z rzeźbą asymetryczną, która nieco inaczej wygląda zarówno od strony wewnętrznej, jak i zewnętrznej opony. Środkowa część bieżnika to cztery rowki doskonale odprowadzające wodę, a duża liczba lameli gwarantuje lepszą przyczepność do trasy.
Zdjęcie: Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!