Data publikacji:

Opony całoroczne 215/45 R18

Opony całoroczne są chętnie wybierane przez kierowców dużych miast, w których odśnieżone zimowe drogi nie są aż takim wyzwaniem w trakcie jazdy. Modele te łączą w sobie najlepsze cechy ogumienia letniego i zimowego. Jakie opony wielosezonowe wybrać? Dziś przedstawimy najpopularniejsze modele w rozmiarze 215/45 R18.

Opony wielosezonowe w rozmiarze 215/45 R18

Jakie modele opon wielosezonowych wybrać w rozmiarze 215/45 18 cali? Zobacz nasze propozycje z rankingu opon całorocznych.

HANKOOK Kinergy 4S² H750

Hankook Kinergy 4S2 H750 to druga generacja popularnego modelu opon wielosezonowych ze średniej półki jakościowej prosto z Korei. Pierwsze wydanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem i wieloma pozytywnymi opiniami, a producent mimo to wydał w nową odsłonę, która tę poprzednią pozostawia daleko w tyle. Wyróżnia się wyjątkowo dużą wytrzymałością i bardzo wydłużoną żywotnością.
Liczne testy przeprowadzane cyklicznie od kilku lat wykazują bardzo dobre parametry przyczepności i hamowania na każdego rodzaju nawierzchni. Opony Hankook Kinergy 4S2 są bardzo dobrą propozycją dla osób, które szukają niedrogich opon o zadowalających parametrach, lubiących świeżość i agresywny, sportowy wygląd opon i ceniących sobie bezpieczeństwo niezależnie od panujących warunków.
Opisywany bieżnik opony wyposażony został w nowoczesny, autorski wzór, który jest złotym środkiem pomiędzy dobrą przyczepnością a wysoką wytrzymałością. Posiada on wzmocnione opasanie i stalowe wstawki, które zapewniają stabilność i precyzję kierowania. Wytrzymały rdzeń stopki opony zapewnia idealne dopasowanie do felgi, a zastosowane wypełniacze to gwarancja precyzyjnego manewrowania. Na obwodzie opony znajdują się liczne kanaliki z zaostrzonymi rowkami, co wpływa na wysoką jakość przyczepności w zimie, a zastosowanie niestandardowych, wklęsłych łączeń pozwala na optymalne dopasowywanie się opony do panujących na zewnątrz warunków.
HANKOOK Kinergy 4S² H750 215/45R18 89Y
Producent - HANKOOK
Model – Kinergy 4S2 H750
Przeznaczenie - wielosezonowe
Klasa –  premium
Szerokość – 215 mm
Profil – 45 %
Średnica – 18”
Indeks nośności – 89 (580 kg)
Indeks przyczepności - B (+3m przy 80km/h)
Opory toczenia – Klasa C
Indeks prędkości – Y (do 300 km/h)
Hałas zewnętrzny – 72 dB

Continental AllSeasonContact

Modelem, który warto wziąć pod uwagę przy wyborze opon całorocznych, jest bez wątpienia Continental AllSeason Contact. Jest to złoty środek dla kierowców, którzy szukają bardzo dobrych opon, sprawdzających się tak samo w każdych warunkach przez cały rok. W tym modelu połączono zaawansowane, nowe technologie wraz z wypracowaniem kompromisu i balansu pomiędzy poszczególnymi parametrami, w efekcie czego uzyskano opony o bardzo dobrej przyczepności, wysokich osiągach i ekonomicznym użytkowaniu.
Użyta do produkcji specjalna żywica z dodatkami dużej ilości krzemionki zapewnia optymalną elastyczność opony, co skutkuje stałym dopasowywaniem się do nawierzchni i warunków pogodowych. Mieszanka pracuje, dzięki czemu odczuć można bardzo wysoką przyczepność na suchej, jak i mokrej, zaśnieżonej drodze. Charakterystyczny wzór bieżnika to nie tylko przyczepność, ale też precyzyjne odprowadzanie wody z powierzchni styku z nawierzchnią. Dzięki temu opony charakteryzują się bardzo dobrą drogą hamowania na mokrej drodze oraz minimalizują ryzyko wystąpienia aquaplaningu.
Dopracowano również geometrię ścian bocznych, co w połączeniu z zastosowaną mieszanką i geometrią bieżnika dało w efekcie cichą, ekonomiczną oponę o obniżonych oporach toczenia. Zastosowane wzmocnienia i ranty ochronne to nie tylko bezpieczeństwo i komfort jazdy, ale też gwarancja większych przebiegów i ochrona innych elementów koła, takich jak felgi. Model Continental AllSeasonContact uzyskał wiele wysokich ocen i wyróżnień od największych marek zajmujących się testowaniem i oceną opon. Zajmuje stale wysokie pozycje od samego początku produkcji, czyli od 2019 roku.
Continental AllSeasonContact 215/45 R18 93V XL FR
Producent – Continental
Model – AllSeason Contact
Przeznaczenie - wielosezonowe
Klasa – premium
Szerokość – 215 mm
Profil – 45 %
Średnica – 18”
Indeks nośności – 93 (650 kg)
Indeks przyczepności - B (+3m przy 80km/h)
Opory toczenia – Klasa B
Indeks prędkości – V (do 240 km/h)
Hałas zewnętrzny – 72 dB
Oznaczenia dodatkowe – XL – opona wzmacniana, FR – rant ochronny

Vredestein QUATRAC PRO

Opony Vredestein QUARAC PRO to pierwsze w historii seria opon przeznaczona wyłącznie dla segmentu UHP, czyli bardzo wysokich osiągów. Co to oznacza? Opony te posiadają bardzo wysokie parametry dotyczące bezpieczeństwa i wytrzymałości, obniżone opory toczenia, krótką drogę hamowania oraz ulepszone osiągi. Udało się to uzyskać za sprawą wieloletniego, zdobywanego na torach wyścigowych doświadczenia połączonego z wykorzystaniem nowoczesnych, innowacyjnych technologii.
Opony Vredestein QUATRAC PRO przeznaczone są do całorocznej pracy w bardzo szerokim zakresie temperatur. Dodatkowo uzyskały symbol „płatka śniegu” czyli homologację zimową 3PMSF spełniającą normy Unii Europejskiej dotyczące opon zimowych. Na rzeźbie bieżnika widać wyraźnie podział opony na strefy letnią i zimową. To dzięki takiemu wyodrębnieniu udało się uzyskać model, który zachowuje wysokie parametry jazdy w każdych warunkach, niezależnie od sezonu.
Dodatkowe wspomaganie precyzji kierowania zapewnia znajdujące się w środkowym fragmencie opony specjalne, poszerzone żebro. Strefa zimowa wyposażona została w liczne, asymetryczne lamele, a ich równomierny rozkład na całym obwodzie opony znacznie podnosi ich skuteczność. To za ich sprawą opony nie gubią trakcji i przyczepności na śniegu. Liczne przeprowadzane testy i zdobywane doświadczenie wykazały, że model ten wyróżnia się nad pozostałymi około 10% lepszą przyczepnością na mokrej drodze, czy 5% lepszą drogą hamowania na śniegu.
Vredestein QUATRAC PRO 215/45 R18 93 Y
Producent – Vredestein
Model – QUATRAC PRO
Przeznaczenie - wielosezonowe
Klasa – premium
Szerokość – 215 mm
Profil – 45 %
Średnica – 18”
Indeks nośności – 93 (650 kg)
Indeks przyczepności - B (+3m przy 80km/h)
Opory toczenia – Klasa E
Indeks prędkości – Y (do 300 km/h)
Hałas zewnętrzny – 72 dB

Zdjęcie: duallogic / Envato Elements