Data modyfikacji:

Opony letnie i zimowe do Forda Mondeo - Jaki rozmiar opon?

Autor: Łukasz Wulkanista
Ford Mondeo należy do segmentu D. Po sukcesie modeli Escort, Sierra i Scorpio, marka nie spoczęła na laurach. W roku 1987 stworzono zespół inżynierów i zakomunikowano, że skonstruuje on samochód, „który zawładnie całym światem”. Prace nad tym modelem pochłonęły rekordową sumę 6 miliardów dolarów amerykańskich, co do dziś stanowi jedną z największych sum poświęconych na opracowanie samochodu seryjnego. Auto zaprojektowano niemal od podstaw. Pierwsze prototypy zbudowano w 1989 roku, a produkcja rozpoczęła się 23 listopada 1992 roku. Premiera nastąpiła rok później na genewskim salonie samochodowym. Klienci byli zachwyceni. Poniżej historia Forda Mondeo oraz informacja o fabrycznym rozmiarze opon letnich, zimowych i całorocznych.

Ford Mondeo

Przez kolejne lata auto było unowocześniane. Aktualnie sprzedawana jest już czwarta generacja Forda Mondeo, która na rynek weszła w 2007 roku. Trzy lata później zdecydowano się na drobne unowocześnienie, polegające na wymianie tylnych świateł na reflektory z diodami LED. Zmianie uległ też kształt maski i wlotu powietrza oraz unowocześniono kokpit. Czwarta generacja pochwalić się może także większym wyborem jednostek napędowych, gdyż wprowadzono do sprzedaży warianty z ekologicznymi silnikami EcoBoost. Największymi zaletami tego auta są niezaprzeczalnie: komfort jazdy, wysoki poziom bezpieczeństwa i bardzo atrakcyjna stylistyka. Biorąc pod uwagę sukces tego modelu, ogromne koszty projektowania okazały się w pełni uzasadnione, a Mondeo jest niezmiennie jednym ze sztandarowych pojazdów Forda.

Jakie opony do Forda Mondeo?

Fabrycznie nowe Fordy Mondeo wyposażane są w opony o rozmiarach 185/65 R14, 195/60 R15 i 205/50 R17. Zmieniając opony letnie na zimowe lub odwrotnie rozważyć można też zakup zamienników – najpopularniejsze rozmiary alternatywne to 225/60 R16 i 235/40 R18.
Opony do Forda Focusa

Opony do Forda Focusa. Rozmiar opon

2022-03-22
Ford Focus to auto, które projektowane było głównie z myślą o osobach ceniących komfort i ciekawy design. Jakie opony do Forda Focus wybrać? Zobacz rozmiary opon letnich, zimowych i całorocznych.
Opony Honda CR-V

Opony Honda CR-V. Rozmiar opon do Hondy CR-V. Jakie opony wybrać?

2022-03-21
Zobacz fabryczne (oryginalne) rozmiary opon do Honda CR-V. Sprawdź, jakie opony letnie, zimowe oraz całoroczne najczęściej wybierają kierowcy Hondy CR-V.
Opony Toyota Corolla. Rozmiar opon do Toyoty Corolla. Jaki model wybrać?

Opony Toyota Corolla. Rozmiar opon do Toyoty Corolla. Jaki model wybrać?

2022-02-16
Zobacz fabryczne (oryginalne) rozmiary opon do Toyota Corolla. Sprawdź jakie opony letnie, zimowe oraz całoroczne najczęściej wybierają kierowcy Toyoty Corolla.
Opony Ford C-MAX. Rozmiar opon do Forda C-MAX. Jaki model wybrać?

Opony Ford C-MAX. Rozmiar opon do Forda C-MAX. Jaki model wybrać?

2022-02-15
Zobacz fabryczne (oryginalne) rozmiary opon do Ford C-MAX. Sprawdź jakie opony letnie, zimowe oraz całoroczne najczęściej wybierają kierowcy Forda C-MAX.
Opony Ford Fiesta - Rozmiar opon do Forda Fiesty

Opony Ford Fiesta - Rozmiar opon do Forda Fiesty

2022-02-14
Ford Fiesta to samochód, który znają wszyscy – nie należy się temu dziwić, gdyż jest to najdłużej produkowany model tej marki. Pierwsza generacja opuściła fabrykę w roku 1976. Poniżej historia Forda Fiesty oraz informacja o fabrycznym rozmiarze opon letnich, zimowych i całorocznych.
Opony Nissan Qashqai. Rozmiar opon do Nissana Qashqai. Jaki model wybrać?

Opony Nissan Qashqai. Rozmiar opon do Nissana Qashqai. Jaki model wybrać?

2022-02-13
Zobacz fabryczne (oryginalne) rozmiary opon do Nissan Qashqai. Sprawdź jakie opony letnie, zimowe oraz całoroczne najczęściej wybierają kierowcy Nissana Qashqai.