Data modyfikacji:

Opony Honda Civic

Autor: Łukasz Wulkanista
Kojarzona ze sportowym charakterem Honda Civic pojawiła się na rynku w odpowiedzi na… amerykańską ustawę o czystym powietrzu Clean Air Act. Pierwsza generacja była zatem samochodem, który miał chronić środowisko naturalne. Model wyposażono w unikalny silnik CVCC (Compound Vortex Controlled Combustion – spalanie sterowane zawirowaniem mieszanki). Skomplikowana konstrukcja spełniała amerykańskie normy pomimo zastosowania klasycznego gaźnika i braku drogiego katalizatora.

Honda Civic

Druga generacja unowocześniana była w zgodzie z życzeniami amerykańskich klientów – powstały nawet wersje nadwoziowe combi z charakterystyczną okleiną drewnianą. Prawdziwym przełomem w stylistyce była trzecia generacja Hondy Civic – auto stało się nowocześniejsze, niższe i szersze. Silniki zyskały wtrysk paliwa i 12-zaworowe głowice. Oprócz wersji sedan i hatchback pojawiło się też nadwozie łączące zalety vana i combi, które dziś nazwalibyśmy crossoverem. Aktualnie na rynku mamy już dziesiątą generację Hondy Civic. Do tej pory wyprodukowano aż 24 miliony egzemplarzy i jest to niewątpliwie jeden z największych sukcesów japońskiej motoryzacji. Dziesiątki prestiżowych nagród (w tym tytuł Samochodu Roku na pięciu kontynentach) są potwierdzeniem, że jest to auto wyjątkowe.

Opony. Jaki rozmiar?

W zależności od wersji, Honda Civic wyposażana jest fabrycznie w opony o rozmiarze 175/65 R14, 185/70 R14, 185/60 R15, 185/60 R14, 195/60 R15, 195/55 R15, 205/55 R16 i 205/45 R17. Miłośnicy tuningu i modyfikacji parametrów jazdy mogą także wybrać zamienniki – do Hondy Civic pasują opony zimowe, letnie i uniwersalne w rozmiarach 205/50 R16, 225/45 R17, 225/40 R18 oraz 225/35 R19.
Opony do Forda Focusa

Opony do Forda Focusa. Rozmiar opon

2022-03-22
Ford Focus to auto, które projektowane było głównie z myślą o osobach ceniących komfort i ciekawy design. Jakie opony do Forda Focus wybrać? Zobacz rozmiary opon letnich, zimowych i całorocznych.
Opony Honda CR-V

Opony Honda CR-V. Rozmiar opon do Hondy CR-V. Jakie opony wybrać?

2022-03-21
Zobacz fabryczne (oryginalne) rozmiary opon do Honda CR-V. Sprawdź, jakie opony letnie, zimowe oraz całoroczne najczęściej wybierają kierowcy Hondy CR-V.
Opony Toyota Corolla. Rozmiar opon do Toyoty Corolla. Jaki model wybrać?

Opony Toyota Corolla. Rozmiar opon do Toyoty Corolla. Jaki model wybrać?

2022-02-16
Zobacz fabryczne (oryginalne) rozmiary opon do Toyota Corolla. Sprawdź jakie opony letnie, zimowe oraz całoroczne najczęściej wybierają kierowcy Toyoty Corolla.
Opony Ford C-MAX. Rozmiar opon do Forda C-MAX. Jaki model wybrać?

Opony Ford C-MAX. Rozmiar opon do Forda C-MAX. Jaki model wybrać?

2022-02-15
Zobacz fabryczne (oryginalne) rozmiary opon do Ford C-MAX. Sprawdź jakie opony letnie, zimowe oraz całoroczne najczęściej wybierają kierowcy Forda C-MAX.
Opony Ford Fiesta - Rozmiar opon do Forda Fiesty

Opony Ford Fiesta - Rozmiar opon do Forda Fiesty

2022-02-14
Ford Fiesta to samochód, który znają wszyscy – nie należy się temu dziwić, gdyż jest to najdłużej produkowany model tej marki. Pierwsza generacja opuściła fabrykę w roku 1976. Poniżej historia Forda Fiesty oraz informacja o fabrycznym rozmiarze opon letnich, zimowych i całorocznych.
Opony Nissan Qashqai. Rozmiar opon do Nissana Qashqai. Jaki model wybrać?

Opony Nissan Qashqai. Rozmiar opon do Nissana Qashqai. Jaki model wybrać?

2022-02-13
Zobacz fabryczne (oryginalne) rozmiary opon do Nissan Qashqai. Sprawdź jakie opony letnie, zimowe oraz całoroczne najczęściej wybierają kierowcy Nissana Qashqai.